
Blinken: Israël moet meer doen om burgers in Gaza te beschermen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken heeft Israël gemaand meer te doen om burgers in Gaza te beschermen. Blinken zei donderdag dat er een kloof is tussen Israëls "intentie om burgers te beschermen en de daadwerkelijke resultaten die we zien."
Volgens het Witte Huis heeft president Joe Biden donderdag in een telefoongesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu ook gehamerd op meer bescherming van burgers, wat hij een "cruciale noodzaak" zou hebben genoemd. Biden zou erop hebben aangedrongen dat burgers in Gaza de kans krijgen te vertrekken uit gebieden waar de strijd het hevigst wordt gevoerd.
Volgens het aan Hamas gelieerde gezondheidsministerie in Gaza zijn sinds de start van de oorlog meer dan 17.170 Palestijnen gedood en zijn 46.000 mensen gewond geraakt. Israël begon met het bombarderen van doelen in Gaza nadat Hamas op 7 oktober bij een aanval in Israël 1200 mensen had gedood en 240 mensen als gijzelaars had meegenomen.
De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties houdt vrijdag overleg over de situatie in de Gazastrook. De Verenigde Arabische Emiraten, tijdelijk lid van de raad, hebben een nieuw voorstel tot een staakt-het-vuren ingediend. Eerdere pogingen om een dergelijke resolutie door de Veiligheidsraad te krijgen, zijn mislukt omdat de Verenigde Staten hun vetorecht gebruikten. Net als Israël denken de VS dat een staakt-het-vuren in het voordeel van Hamas zal uitpakken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - NAVO-baas Mark Rutte heeft tegen CNN gezegd dat de relatie van de Verenigde Staten met de NAVO "beter is dan ooit dankzij Trump". Volgens Rutte stond Trump tijdens zijn vorige ambtstermijn volledig achter de NAVO, alleen ergerde hij zich aan het feit dat de Europeanen en Canadezen niet evenveel bijdroegen als de Amerikanen.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft woensdag gezegd dat de stappen van het Israëlische parlement richting annexatie van de Westelijke Jordaanoever een bedreiging vormen voor president Donald Trumps plan om het conflict in Gaza te beëindigen.
39 minuten geledenWELLINGTON (ANP) - De meteorologische dienst van Nieuw-Zeeland heeft een zeldzame rode waarschuwing afgegeven en de noodtoestand is uitgeroepen in de regio Canterbury. Een krachtige voorjaarsstorm bracht donderdag verwoestende windstoten en zware regenval naar het Zuidereiland en het zuidelijke deel van het Noordereiland.
3 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee Ierse politieagenten zijn gewond geraakt en 23 mensen zijn gearresteerd tijdens een tweede nacht van ongeregeldheden bij een hotel in Dublin waar asielzoekers worden gehuisvest, meldt de BBC.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft bevestigd dat de iconische East Wing van het Witte Huis wordt gesloopt om plaats te maken voor een enorme balzaal ter waarde van 250 miljoen dollar.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin geannuleerd, zei hij tijdens het persmoment met NAVO-baas Mark Rutte. "Het voelde niet goed", aldus de president.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-landen hebben een negentiende pakket aan sancties tegen Rusland goedgekeurd. Het pakket gaat donderdagochtend in als er in de tussentijd geen bezwaren meer binnenkomen, laat een EU-bron weten.
8 uur geleden