Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken: houding China steeds agressiever en vijandiger

Blinken: houding China steeds agressiever en vijandiger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei in een interview dat zondag werd uitgezonden dat China de laatste tijd "agressiever optreedt in het buitenland en zich in toenemende mate vijandig opstelt".

Op de vraag van CBS News of Washington op een militaire confrontatie met Peking afstevent, zei Blinken: "Het is zowel in het belang van China als van de Verenigde Staten om het niet zover te laten komen, of zelfs maar in die richting te gaan. Wat we de laatste jaren hebben gezien is dat China zich in eigen land repressiever en in het buitenland agressiever gedraagt. Dat is een feit."

Blinken reageerde bezorgd op de diefstal van honderden miljarden dollars aan Amerikaanse handelsgeheimen en intellectueel eigendom door China. De regering-Biden heeft "reële zorgen" over deze kwestie, zei Binken.

Vrijdag zei de regering van president Joe Biden dat China zich niet heeft gehouden aan zijn toezeggingen om Amerikaanse intellectuele eigendom te beschermen in de vorig jaar ondertekende "fase 1"-handelsovereenkomst tussen de VS en China.

De toezeggingen maakten deel uit van de ingrijpende handelsdeal tussen de regering van voormalig president Donald Trump en Peking. Die bevatte onder meer de Chinese toezegging om binnen twee jaar voor zo'n 200 miljard dollar (ruim 165 miljard euro) aan Amerikaanse exportproducten te kopen.

Meer uit Buitenland

Grensdienst zag dit jaar minder illegale oversteken naar EU

WARSCHAU (ANP) - Het aantal mensen dat zonder de juiste papieren de Europese Unie binnenkomt, is verder gedaald. De Europese grensbewakingsdienst Frontex meldt een daling van 18 procent in de eerste zeven maanden van dit jaar. Over heel 2024 was ook al een daling te zien.

42 minuten geleden
Rode Kruis: extreme zorgen over Gaza, kabinet moet optreden

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse Rode Kruis maakt zich "extreme zorgen" over "de gevolgen van het evacuatiebevel voor Gaza-Stad". Het Nederlandse kabinet moet zich inspannen om te zorgen dat burgers en hulpverleners beschermd zijn, zegt een woordvoerder.

51 minuten geleden
Turkije hoopt op internationale hulp bij staken oorlog in Gaza

ANKARA (ANP/RTR) - Het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft andere landen en de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opgeroepen om te voorkomen dat Israël zijn plannen voor Gaza-Stad doorzet. De Israëlische krijgsmacht heeft opdracht gekregen om zich voor te bereiden op de inname van Gaza-Stad. Turkije vindt dat de plannen onmiddellijk gestaakt moeten worden.

2 uur geleden
Natuurbrand in toeristisch gebied Zuid-Spanje onder controle

TARIFA (ANP/AFP) - De natuurbrand in de buurt van het Zuid-Spaanse Tarifa is onder controle, melden de autoriteiten. Meer dan 1500 mensen in het toeristische gebied werden geëvacueerd, onder meer van campings en hotels.

2 uur geleden
VN-mensenrechtenchef: Israël moet overname Gaza direct staken

GENÈVE (ANP) - Israël moet zijn plannen voor "een volledige militaire overname van de bezette Gazastrook onmiddellijk staken", zegt de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Türk. Het beleid is in strijd met de opdracht van het Internationaal Gerechtshof in Den Haag om de bezetting zo snel mogelijk te beëindigen, draagt niet bij aan een tweestatenoplossing en schendt de rechten van de Palestijnen, vindt Türk.

2 uur geleden
Starmer: Israëlische escalatie in Gaza is fout

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is niet blij met het Israëlische besluit om Gaza-Stad in te nemen. "De beslissing van de Israëlische regering om haar offensief in Gaza verder te escaleren is fout en we roepen haar op om het onmiddellijk te heroverwegen."

2 uur geleden
Israëlische oppositie noemt plan bezetting Gaza-Stad een ramp

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Yair Lapid verwacht dat de bezetting van Gaza-Stad zal leiden tot de dood van Israëlische gijzelaars en militairen. Hij noemt het plan op X "een ramp die zal leiden tot nog veel meer rampen", schrijft nieuwssite The Times of Israel.

2 uur geleden