Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken: houding China steeds agressiever en vijandiger

Blinken: houding China steeds agressiever en vijandiger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei in een interview dat zondag werd uitgezonden dat China de laatste tijd "agressiever optreedt in het buitenland en zich in toenemende mate vijandig opstelt".

Op de vraag van CBS News of Washington op een militaire confrontatie met Peking afstevent, zei Blinken: "Het is zowel in het belang van China als van de Verenigde Staten om het niet zover te laten komen, of zelfs maar in die richting te gaan. Wat we de laatste jaren hebben gezien is dat China zich in eigen land repressiever en in het buitenland agressiever gedraagt. Dat is een feit."

Blinken reageerde bezorgd op de diefstal van honderden miljarden dollars aan Amerikaanse handelsgeheimen en intellectueel eigendom door China. De regering-Biden heeft "reële zorgen" over deze kwestie, zei Binken.

Vrijdag zei de regering van president Joe Biden dat China zich niet heeft gehouden aan zijn toezeggingen om Amerikaanse intellectuele eigendom te beschermen in de vorig jaar ondertekende "fase 1"-handelsovereenkomst tussen de VS en China.

De toezeggingen maakten deel uit van de ingrijpende handelsdeal tussen de regering van voormalig president Donald Trump en Peking. Die bevatte onder meer de Chinese toezegging om binnen twee jaar voor zo'n 200 miljard dollar (ruim 165 miljard euro) aan Amerikaanse exportproducten te kopen.

Meer uit Buitenland

Aanvallen op Oekraïne eisen meer levens

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op onder meer de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn minstens acht doden gevallen. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky vuurde Rusland 430 drones en 18 raketten af op Oekraïne. De aanval op Kyiv was een van de grootste sinds het begin van de oorlog.

4 uur geleden
Zoon Noorse kroonprinses verliest zaak, boek blijft in winkels

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de voor verkrachting aangeklaagde zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is er niet in geslaagd een boek uit de handel te laten halen. Hij was naar de rechter gestapt voor een verbod, maar de rechtbank in Oslo ging daar niet in mee.

4 uur geleden
Orbán daagt EU voor rechter om verbod op Russische gasimport

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán gaat de Europese Unie voor de rechter dagen vanwege het besluit van vorige maand om de Russische gasimport geleidelijk af te bouwen. Vanaf eind 2027 geldt voor de hele EU een verbod op de import van Russisch gas. Hongarije accepteert dat besluit niet, zei Orbán vrijdag. Zijn regering stapt naar het Europese Hof van Justitie.

5 uur geleden
Rusland maakt melding van Oekraïense aanval op kerncentrale

KALININGRAD (ANP/RTR) - Oekraïne heeft volgens een Russische topfunctionaris met acht drones een aanval uitgevoerd op de Russische kerncentrale van Novovoronezj, 155 kilometer ten noorden van de Oekraïense grens. De chef van het Russische kernenergieagentschap Rosatom, Aleksej Lichatsjev, zei dit in de marge van gesprekken met de baas van het Internationale Atoomenergieagentschap IAEA, Rafael Grossi. Hij bezoekt Rusland voor gesprekken over de veiligheid van kernenergiecentrales zoals die van Zaporizja. Die is in Russische handen en ligt aan de rivier de Dnjepr die er de frontlijn vormt.

5 uur geleden
VN willen onderzoek naar bloedig geweld in el-Fasher

GENÈVE (ANP/AFP) - De Mensenrechtenraad van de Verenigde Naties heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar het uiterst bloedige geweld in de West-Soedanese stad el-Fasher. De raad wil dringend weten wie de daders waren, om ze voor de rechter te kunnen brengen. De raad spreekt over schendingen van het internationaal recht door alle partijen.

5 uur geleden
IDF zegt persoon bij gele lijn te hebben gedood

GAZA-STAD (ANP) - Israël zegt iemand te hebben gedood die in het zuiden van Gaza de zogenoemde gele lijn overstak en Israëlische militairen naderde. De strijdmacht verklaart op Telegram dat het ging om een "onmiddellijke bedreiging" voor de Nahal-brigade, die vervolgens het vuur opende en zo "het gevaar wegnam".

5 uur geleden
Indonesië: 20.000 militairen paraat voor VN-vredesmissie Gaza

JAKARTA (ANP/DPA) - Indonesië houdt 20.000 militairen vrij voor een mogelijke VN-vredesmissie in de Gazastrook. Dat kondigt de minister van Defensie van Indonesië, Sjafrie Sjamsoeddin, aan. De militairen zullen onder anderen oorlogsslachtoffers helpen en de infrastructuur herstellen die nodig is om het leven in Gaza weer op gang te brengen.

5 uur geleden