Blinken: houding China steeds agressiever en vijandiger
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei in een interview dat zondag werd uitgezonden dat China de laatste tijd "agressiever optreedt in het buitenland en zich in toenemende mate vijandig opstelt".
Op de vraag van CBS News of Washington op een militaire confrontatie met Peking afstevent, zei Blinken: "Het is zowel in het belang van China als van de Verenigde Staten om het niet zover te laten komen, of zelfs maar in die richting te gaan. Wat we de laatste jaren hebben gezien is dat China zich in eigen land repressiever en in het buitenland agressiever gedraagt. Dat is een feit."
Blinken reageerde bezorgd op de diefstal van honderden miljarden dollars aan Amerikaanse handelsgeheimen en intellectueel eigendom door China. De regering-Biden heeft "reële zorgen" over deze kwestie, zei Binken.
Vrijdag zei de regering van president Joe Biden dat China zich niet heeft gehouden aan zijn toezeggingen om Amerikaanse intellectuele eigendom te beschermen in de vorig jaar ondertekende "fase 1"-handelsovereenkomst tussen de VS en China.
De toezeggingen maakten deel uit van de ingrijpende handelsdeal tussen de regering van voormalig president Donald Trump en Peking. Die bevatte onder meer de Chinese toezegging om binnen twee jaar voor zo'n 200 miljard dollar (ruim 165 miljard euro) aan Amerikaanse exportproducten te kopen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - In het noorden van Venezuela hebben woensdag (lokale tijd) kort na elkaar twee zware aardbevingen met een kracht van respectievelijk 7.2 en 7.5 plaatsgevonden. Dat meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. Eerder op de dag sprak de USGS van slechts een enkele aardbeving met een kracht van 7.1.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 7,1 heeft woensdagmiddag plaatsgevonden voor de kust van Venezuela, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. De beving was op een diepte van 13 kilometer, aldus de USGS.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag dat hij "waarschijnlijk iets zal doen" waar Turkije blij mee zal zijn. Hij deed deze uitspraak toen hem na een ontmoeting met NAVO-chef Mark Rutte werd gevraagd of hij zou ingaan op de wens van Ankara voor F-35-gevechtsvliegtuigen en de straalmotoren die nodig zijn voor de ontwikkeling van het eigen Turkse gevechtsvliegtuig, de KAAN.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump heeft het Amerikaanse Congres gevraagd om 87,6 miljard dollar extra financiering. Het grootste deel daarvan is bestemd voor "dringende behoeften" in het kader van de Iranoorlog.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De kritiek van Washington op de Europese bereidheid om de VS te helpen in de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is maar ten dele gegrond. Dat zei NAVO-chef Mark Rutte woensdag in de Oval Office, tijdens een persmoment na een overleg met de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geledenBIARRITZ (ANP) - Twee duikers worden vermist in het Franse Biarritz, nadat een deel van een klif in zee is gestort, schrijft de Franse krant Le Parisien. Op het strand van de bekende surfplaats was het woensdagavond erg druk toen het gebeurde, door de hittegolf waar Frankrijk mee te maken heeft.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Drie rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) spannen een rechtszaak aan tegen de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Ze vinden dat de sancties die tegen hen en andere medewerkers van het hof werden ingesteld de Amerikaanse wet overtreden.
3 uur geleden