Blinken doet na Saudi-Arabië ook Israël en Jordanië aan
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken breidt zijn reis door het Midden-Oosten uit met bezoeken aan Jordanië en Israël, meldt buitenlandwoordvoerder Matthew Miller. Dit weekend was Blinken in Saudi-Arabië voor een bijeenkomst van het World Economic Forum (WEF), waar behalve over economische zaken ook over de oorlog in Gaza werd gesproken.
In een verklaring zei Miller dat Blinken zich zal concentreren op de inspanningen om een staakt-het-vuren in Gaza te bewerkstelligen. De Verenigde Staten zetten in op een bestand waarbij Israëlische gegijzelden worden vrijgelaten en meer humanitaire hulp in Gaza wordt toegelaten.
De uitbreiding van Blinkens reis is mogelijk ingegeven door een verklaring van een Hamas-official dat de Palestijnse beweging "geen grote problemen" ziet in Israëls meest recente voorstel voor een bestand in Gaza.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Met iets meer dan de helft van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 56 zetels. Dat maakte de kiescommissie rond 07.45 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
1 uur geledenTEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Flávio Bolsonaro en leden van zijn familie hebben een visum voor de Verenigde Staten gekregen. Dat heeft een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld, aldus The Washington Post.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
4 uur geleden