Blinken bezoekt Midden-Oosten om bestand te bestendigen
WASHINGTON/RAMALLAH (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken brengt dinsdag een bezoek aan de regering van Israël en de Palestijnse leiders. Doel is het staakt-het-vuren te consolideren dat vorige week na elf dagen van dodelijke bombardementen tussen Israël en Hamas tot stand kwam.
"Minister Blinken zal met Israëlische leiders spreken over onze onwrikbare inzet voor de veiligheid van Israël. Hij zal de inspanningen van onze regering voortzetten om de banden met en de steun aan het Palestijnse volk en de Palestijnse leiders te herstellen, na jaren van verwaarlozing," zei de Amerikaanse president Joe Biden in een toelichting op het bezoek.
Biden, die kritiek kreeg van velen binnen zijn eigen Democratische partij omdat hij niet openlijker druk uitoefende op bondgenoot Israël om een staakt-het-vuren af te kondigen, prees de "stille, niet aflatende diplomatie" van zijn regering om een einde te maken aan de gevechten.
De reactie van Israël op de raketbeschietingen van Hamas heeft ook scherpe kritiek uitgelokt van leden van de linkervleugel in het Amerikaanse Congres die vraagtekens hebben gezet bij de Amerikaanse wapenverkopen aan de Israël.
Naast ontmoetingen met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de president van de Palestijnse Autoriteit, Mahmud Abbas, gaat Blinken ook naar Caïro voor overleg met de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi en vervolgens naar Amman voor een gesprek met de Jordaanse koning Abdullah II.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
8 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
10 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
20 uur geleden