Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken bezoekt Midden-Oosten om bestand te bestendigen

Blinken bezoekt Midden-Oosten om bestand te bestendigen

WASHINGTON/RAMALLAH (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken brengt dinsdag een bezoek aan de regering van Israël en de Palestijnse leiders. Doel is het staakt-het-vuren te consolideren dat vorige week na elf dagen van dodelijke bombardementen tussen Israël en Hamas tot stand kwam.

"Minister Blinken zal met Israëlische leiders spreken over onze onwrikbare inzet voor de veiligheid van Israël. Hij zal de inspanningen van onze regering voortzetten om de banden met en de steun aan het Palestijnse volk en de Palestijnse leiders te herstellen, na jaren van verwaarlozing," zei de Amerikaanse president Joe Biden in een toelichting op het bezoek.

Biden, die kritiek kreeg van velen binnen zijn eigen Democratische partij omdat hij niet openlijker druk uitoefende op bondgenoot Israël om een staakt-het-vuren af te kondigen, prees de "stille, niet aflatende diplomatie" van zijn regering om een einde te maken aan de gevechten.

De reactie van Israël op de raketbeschietingen van Hamas heeft ook scherpe kritiek uitgelokt van leden van de linkervleugel in het Amerikaanse Congres die vraagtekens hebben gezet bij de Amerikaanse wapenverkopen aan de Israël.

Naast ontmoetingen met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de president van de Palestijnse Autoriteit, Mahmud Abbas, gaat Blinken ook naar Caïro voor overleg met de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi en vervolgens naar Amman voor een gesprek met de Jordaanse koning Abdullah II.

Meer uit Buitenland

Iran bedreigt hotels waar Amerikaanse militairen verblijven

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft weer hotels in de Golfstaten bedreigd waar Amerikaanse militairen verblijven. "Als alle Amerikanen in een hotel gaan zitten, dan wordt dat hotel Amerikaans en doelwit", aldus legerwoordvoerder Abolfazl Shekarchi. We kunnen niet enkel toekijken, "we moeten overal toeslaan waar ze zich bevinden", zegt hij.

6 minuten geleden
Duitse buitenlandminister verwacht snel gesprek tussen Iran en VS

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.

53 minuten geleden
Israëlisch leger vraagt Libanezen te evacueren, explosies Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.

2 uur geleden
Iran meldt aanvallen op Israël en Golfstaten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.

2 uur geleden
Israël meldt grootschalige luchtaanvallen op centrum Teheran

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.

5 uur geleden
Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

10 uur geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

11 uur geleden