Blinken bezoekt Midden-Oosten om bestand te bestendigen
WASHINGTON/RAMALLAH (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken brengt dinsdag een bezoek aan de regering van Israël en de Palestijnse leiders. Doel is het staakt-het-vuren te consolideren dat vorige week na elf dagen van dodelijke bombardementen tussen Israël en Hamas tot stand kwam.
"Minister Blinken zal met Israëlische leiders spreken over onze onwrikbare inzet voor de veiligheid van Israël. Hij zal de inspanningen van onze regering voortzetten om de banden met en de steun aan het Palestijnse volk en de Palestijnse leiders te herstellen, na jaren van verwaarlozing," zei de Amerikaanse president Joe Biden in een toelichting op het bezoek.
Biden, die kritiek kreeg van velen binnen zijn eigen Democratische partij omdat hij niet openlijker druk uitoefende op bondgenoot Israël om een staakt-het-vuren af te kondigen, prees de "stille, niet aflatende diplomatie" van zijn regering om een einde te maken aan de gevechten.
De reactie van Israël op de raketbeschietingen van Hamas heeft ook scherpe kritiek uitgelokt van leden van de linkervleugel in het Amerikaanse Congres die vraagtekens hebben gezet bij de Amerikaanse wapenverkopen aan de Israël.
Naast ontmoetingen met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de president van de Palestijnse Autoriteit, Mahmud Abbas, gaat Blinken ook naar Caïro voor overleg met de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi en vervolgens naar Amman voor een gesprek met de Jordaanse koning Abdullah II.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.
54 minuten geledenLONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
7 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
13 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
14 uur geleden