Blinken belt met Israëlische ministers over wapenstilstand
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken heeft zondagavond (plaatselijke tijd) gebeld met de Israëlische ministers Yoav Gallant (Defensie) en Benny Gantz om te praten over het laatste voorstel voor een "volledig staakt-het-vuren" in de Gazastrook in ruil voor de vrijlating van gijzelaars. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
"De minister van Buitenlandse Zaken verwelkomde de bereidheid van Israël om tot een akkoord te komen", zei een woordvoerder van Buitenlandse Zaken in Washington. Volgens Blinken is het de verantwoordelijkheid van Hamas om het voorstel te accepteren. De VS blijven volgens hem toegewijd aan de veiligheid van Israël.
Het voorstel van de Amerikaanse president Joe Biden zou donderdagavond aan Hamas zijn voorgelegd. Hamas stelde meteen voorwaarden, maar toonde zich positief. Uiterst rechtse Israëlische ministers dreigden dan weer uit de regering van Benjamin Netanyahu te stappen als er een akkoord komt voordat Hamas is "vernietigd".
Meer uit Buitenland
KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Orkaan Melissa is na aankomst bij Jamaica afgezwakt tot een orkaan van categorie vier. Dat meldt het Amerikaanse National Hurricane Center, dat benadrukt dat het nog steeds gaat om een krachtige storm die levensgevaarlijke toestanden kan veroorzaken. Inwoners van de eilandstaat krijgen het advies op een veilige plek te blijven.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat het staakt-het-vuren in de Gazastrook standhoudt, ondanks de nieuwe Israëlische aanvallen. Volgens hem werden Israëlische militairen eerder aangevallen en de Verenigde Staten verwachten dat Israël daarom in actie komt.
49 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hamas heeft na Israëlische luchtaanvallen benadrukt dat het wil vasthouden aan de vredesdeal in de Gazastrook. De Palestijnse beweging ontkent in een verklaring ook betrokken te zijn bij een aanval op Israëlische troepen in Rafah.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Israël is begonnen met het uitvoeren van luchtaanvallen op de Gazastrook. Dat melden de lokale autoriteiten in Gaza en getuigen aan internationale persbureaus, Al Jazeera en Israëlische media.
2 uur geledenEL-FASHER (ANP/DPA/RTR) - Tienduizenden mensen zijn weggevlucht uit de stad el-Fasher in Soedan. VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR meldt dat ruim 26.000 personen zijn gearriveerd in een vluchtelingenkamp dat enkele tientallen kilometers verderop ligt. Vluchtelingen vertelden hoe ze werden beschoten terwijl ze weg probeerden te komen en spraken over moorden en executies.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil dat het leger een groter gedeelte van de Gazastrook gaat bezetten, melden Israëlische media zoals The Times of Israel en The Jerusalem Post. De troepen hadden zich voor het ingaan van het staakt-het-vuren teruggetrokken naar de zogenoemde gele lijn, maar Netanyahu zou nu hebben besloten om de Israëlische aanwezigheid in Gaza uit te breiden.
3 uur geledenST. ELIZABETH (ANP) - Orkaan Melissa is aan land gegaan in Jamaica, meldt The Jamaican Observer op basis van de meteorologische dienst van de eilandstaat. Dat gebeurde rond 11.00 uur lokale tijd (17.00 uur Nederlandse tijd). Onder meer het kantoor van Jamaica Public Service, een energieleverancier, zou volgens dat medium compleet zijn vernield door de orkaan van de zwaarste categorie. Zeker 35 procent van de klanten van de dienst zou zonder stroom zitten.
3 uur geleden