Blinken: aanwijzingen dat China verkiezingen VS wil beïnvloeden
BEIJING (ANP) - De Verenigde Staten is bewijs onder de aandacht gekomen dat China de aankomende verkiezingen probeert "te beïnvloeden en zich in te mengen". Dat zei VS-minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken tegen nieuwszender CNN aan het einde van een driedaags bezoek in China.
Concrete details besprak Blinken niet tijdens het interview met CNN. Wel zei hij dat hij in zijn gesprekken van de voorbije dagen de waarschuwing heeft herhaald van president Joe Biden aan Xi Jinping tijdens een top in de VS afgelopen november. Biden waarschuwde zijn Chinese ambtgenoot toen niet tussenbeide te komen in de presidentsverkiezing van later dit jaar. Xi zou daarmee ingestemd hebben.
"We hebben over het algemeen bewijs gezien van pogingen tot beïnvloeding en inmenging, en we willen ervoor zorgen dat daar zo snel mogelijk een einde aan komt", zei Blinken toen hem werd gevraagd of China Xi's belofte nakomt.
"Elke inmenging door China in onze verkiezingen is iets waar we heel zorgvuldig naar kijken en is totaal onaanvaardbaar voor ons, dus ik wilde er zeker van zijn dat ze die boodschap opnieuw hoorden", zei Blinken, eraan toevoegend dat Washington vreest dat China en andere landen verdeeldheid in de VS zouden kunnen uitbuiten.
Beijing maakt zich sterk dat het zich niet bemoeit met de Amerikaanse verkiezingen. China of aanverwante actoren zijn wel al beschuldigd van politieke inmenging in andere landen, zoals Canada.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Democratische Congreslid Eric Swalwell zegt te zullen vertrekken uit het Huis van Afgevaardigden. In een verklaring ontkent de Amerikaanse politicus beschuldigingen van seksueel misbruik waar hij de afgelopen dagen mee geconfronteerd werd, maar schrijft hij ook dat het "verkeerd is dat mijn achterban mij van mijn taken afleidt".
48 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Begoña Gómez, de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, is officieel in staat van beschuldiging gesteld voor verschillende corruptiemisdrijven. Dit na een jarenlang strafrechtelijk onderzoek naar Gómez in haar rol als programmadirecteur aan de Madrileense universiteit Complutense. Die aanstelling kreeg ze in 2020, nadat Sánchez in 2018 premier was geworden.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran "heel, heel graag" een deal zou willen sluiten met de Verenigde Staten. Een vertegenwoordiger van Teheran zou deze ochtend hebben gebeld om aan te dringen op een snelle overeenkomst. Iran heeft dat niet bevestigd.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
6 uur geleden