Blinken: aanwijzingen dat China verkiezingen VS wil beïnvloeden
BEIJING (ANP) - De Verenigde Staten is bewijs onder de aandacht gekomen dat China de aankomende verkiezingen probeert "te beïnvloeden en zich in te mengen". Dat zei VS-minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken tegen nieuwszender CNN aan het einde van een driedaags bezoek in China.
Concrete details besprak Blinken niet tijdens het interview met CNN. Wel zei hij dat hij in zijn gesprekken van de voorbije dagen de waarschuwing heeft herhaald van president Joe Biden aan Xi Jinping tijdens een top in de VS afgelopen november. Biden waarschuwde zijn Chinese ambtgenoot toen niet tussenbeide te komen in de presidentsverkiezing van later dit jaar. Xi zou daarmee ingestemd hebben.
"We hebben over het algemeen bewijs gezien van pogingen tot beïnvloeding en inmenging, en we willen ervoor zorgen dat daar zo snel mogelijk een einde aan komt", zei Blinken toen hem werd gevraagd of China Xi's belofte nakomt.
"Elke inmenging door China in onze verkiezingen is iets waar we heel zorgvuldig naar kijken en is totaal onaanvaardbaar voor ons, dus ik wilde er zeker van zijn dat ze die boodschap opnieuw hoorden", zei Blinken, eraan toevoegend dat Washington vreest dat China en andere landen verdeeldheid in de VS zouden kunnen uitbuiten.
Beijing maakt zich sterk dat het zich niet bemoeit met de Amerikaanse verkiezingen. China of aanverwante actoren zijn wel al beschuldigd van politieke inmenging in andere landen, zoals Canada.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
9 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Tisza-partij van de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft een vroege en overtuigende voorsprong genomen in de verkiezingen van zondag, die een einde zouden kunnen maken aan het zestienjarige bewind van premier Viktor Orbán.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een bezoek gebracht aan Zuid-Libanon en een voortzetting van de strijd tegen de Libanese beweging Hezbollah aangekondigd. "De oorlog gaat door, ook binnen de veiligheidszone in Libanon," verklaarde Netanyahu volgens zijn kantoor. Hij werd tijdens het bezoek vergezeld door minister van Defensie Israel Katz en legerchef Eyal Zamir.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De 'dubbele moraal' van de Verenigde Staten was het grootste obstakel in de vredesonderhandelingen, oordeelt de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Dat staat in een verklaring van het Iraanse presidentschap.
3 uur geleden