Blind wordt eind december voorgedragen als lid rvc van Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Danny Blind wordt op 27 december voorgedragen als technische man in de raad van commissarissen van Ajax. De club uit Amsterdam heeft voor die dag een buitengewone vergadering voor aandeelhouders uitgeschreven.
Ajax meldde vorige maand al de aanstaande terugkeer van Blind in de rvc. De club was toen nog op zoek naar een geschikte datum voor een buitengewone vergadering voor aandeelhouders. De 62-jarige Blind nam twee jaar geleden afscheid van de rvc van Ajax toen hij bondscoach Louis van Gaal kon assisteren bij het Nederlands elftal. Hij besloot na het WK van eind vorig jaar in Qatar niet terug te keren.
Blind voetbalde 493 duels voor Ajax en won onder meer de Champions League en Wereldbeker met zijn favoriete club. Hij werkte als hoofdtrainer bij Ajax en vervulde verschillende andere functies bij de huidige nummer 12 van de Eredivisie. Ajax wil Blind tot en met 2027 binden.
Ajax had al voor het nieuws over Blind voor komende vrijdag een algemene vergadering voor aandeelhouders uitgeschreven. Michael van Praag en Leo van Wijk worden daar voorgedragen als nieuwe leden van de rvc. Van Praag is de beoogd opvolger van voorzitter Pier Eringa, die is vertrokken nadat hem werd verweten onvoldoende toezicht te hebben gehouden op de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
9 minuten geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
14 minuten geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
15 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
16 uur geleden