Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blind wordt eind december voorgedragen als lid rvc van Ajax

Blind wordt eind december voorgedragen als lid rvc van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Danny Blind wordt op 27 december voorgedragen als technische man in de raad van commissarissen van Ajax. De club uit Amsterdam heeft voor die dag een buitengewone vergadering voor aandeelhouders uitgeschreven.

Ajax meldde vorige maand al de aanstaande terugkeer van Blind in de rvc. De club was toen nog op zoek naar een geschikte datum voor een buitengewone vergadering voor aandeelhouders. De 62-jarige Blind nam twee jaar geleden afscheid van de rvc van Ajax toen hij bondscoach Louis van Gaal kon assisteren bij het Nederlands elftal. Hij besloot na het WK van eind vorig jaar in Qatar niet terug te keren.

Blind voetbalde 493 duels voor Ajax en won onder meer de Champions League en Wereldbeker met zijn favoriete club. Hij werkte als hoofdtrainer bij Ajax en vervulde verschillende andere functies bij de huidige nummer 12 van de Eredivisie. Ajax wil Blind tot en met 2027 binden.

Ajax had al voor het nieuws over Blind voor komende vrijdag een algemene vergadering voor aandeelhouders uitgeschreven. Michael van Praag en Leo van Wijk worden daar voorgedragen als nieuwe leden van de rvc. Van Praag is de beoogd opvolger van voorzitter Pier Eringa, die is vertrokken nadat hem werd verweten onvoldoende toezicht te hebben gehouden op de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat.

Meer uit Voetbal

Wijnaldum draagt met doelpunt bij aan zege van Al-Ettifaq

RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).

39 minuten geleden
Topscorer Haaland stelt trainer gerust met foto van weegschaal

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.

1 uur geleden
Iraanse voetbalbond wil Pride Match op WK voorkomen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.

2 uur geleden
Trainer Slot verwacht emotioneel duel met oude club van Jota

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.

5 uur geleden
'Picasso van het voetbal' op 72-jarige leeftijd overleden

NOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.

5 uur geleden
Duels Afrika Cup na aftrap gratis voor vollere stadions

RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.

13 uur geleden
Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

1 dag geleden