Blind voelt zich alweer klaar voor een basisplaats bij Ajax
ARNHEM (ANP) - Als het aan Daley Blind ligt, dan verschijnt hij zondag aan de aftrap als koploper Ajax hekkensluiter RKC Waalwijk ontvangt in de Johan Cruijff ArenA. "Ik ben er weer klaar voor", zegt Blind. "Ik wil veel minuten maken, al weet ik niet hoelang ik het volhoud. Ik heb de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen gemist."
De 29-jarige verdediger voelde zich woensdag tijdens het gewonnen bekerduel met Vitesse (0-3) een beetje als een debutant toen hij mocht warmlopen in het Gelredome. De meegereisde supporters van Ajax scandeerden meteen de naam van hun 'echte Ajacied'. "Ik had wel iets van spanning omdat er toch iets heftigs was gebeurd", erkende Blind.
Veel supporters van Vitesse gaven de 69-voudig international eveneens een applaus toen hij na 77 minuten bij een voorsprong van 2-0 mocht invallen. Ook zij waren best een beetje geschrokken toen de linksbenige speler op 10 december tijdens het Champions Leagueduel met Valencia zomaar naar de grond ging, terwijl er niemand bij hem in de buurt stond.
Abdelhak Nouri
Blind begrijpt dat mensen even dachten aan Abdelhak Nouri, het talent dat in de zomer van 2017 tijdens een oefenwedstrijd tegen Werder Bremen een hartstilstand kreeg en nooit meer zal voetballen. "Maar ik was alleen even duizelig. De dokter heeft goed ingegrepen en mij ook naar het ziekenhuis gestuurd voor testen."
Medisch onderzoek wees uit dat Blind met een ontstoken hartspier kampte. Dat was even schrikken na zo'n mooi jaar met een bruiloft en de geboorte van zijn eerste zoontje Lowen Dace. "Maar ik voelde me vrij snel weer goed en moest vooral worden afgeremd door artsen", zegt de international bij wie voor alle veiligheid wel een defibrillator is aangebracht.
Cardiologen
Blind kan nog steeds boos worden als hij denkt aan de cardiologen die in de media over hem oordeelden. Sommigen vreesden dat hij komende zomer het EK had moeten missen. "Ze kenden mijn dossier niet eens. Dat moet je geen dingen roepen die veel spanning kunnen veroorzaken."
Blind kijkt echter liever vooruit, naar al die mooie wedstrijden die er nog aankomen in de eredivisie, Europa League en KNVB-beker. Als hij weer helemaal de oude is, kan Lisandro Martínez weer op het middenveld spelen. Trainer Erik ten Hag moet nog wel een opvolger aanwijzen voor Joël Veltman, het vaste maatje van Blind in de defensie, die aan een knie is geopereerd.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
25 minuten geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
49 minuten geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
5 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
12 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geleden