Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blind voelt zich alweer klaar voor een basisplaats bij Ajax

Blind voelt zich alweer klaar voor een basisplaats bij Ajax

ARNHEM (ANP) - Als het aan Daley Blind ligt, dan verschijnt hij zondag aan de aftrap als koploper Ajax hekkensluiter RKC Waalwijk ontvangt in de Johan Cruijff ArenA. "Ik ben er weer klaar voor", zegt Blind. "Ik wil veel minuten maken, al weet ik niet hoelang ik het volhoud. Ik heb de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen gemist."

De 29-jarige verdediger voelde zich woensdag tijdens het gewonnen bekerduel met Vitesse (0-3) een beetje als een debutant toen hij mocht warmlopen in het Gelredome. De meegereisde supporters van Ajax scandeerden meteen de naam van hun 'echte Ajacied'. "Ik had wel iets van spanning omdat er toch iets heftigs was gebeurd", erkende Blind.

Veel supporters van Vitesse gaven de 69-voudig international eveneens een applaus toen hij na 77 minuten bij een voorsprong van 2-0 mocht invallen. Ook zij waren best een beetje geschrokken toen de linksbenige speler op 10 december tijdens het Champions Leagueduel met Valencia zomaar naar de grond ging, terwijl er niemand bij hem in de buurt stond.

Abdelhak Nouri

Blind begrijpt dat mensen even dachten aan Abdelhak Nouri, het talent dat in de zomer van 2017 tijdens een oefenwedstrijd tegen Werder Bremen een hartstilstand kreeg en nooit meer zal voetballen. "Maar ik was alleen even duizelig. De dokter heeft goed ingegrepen en mij ook naar het ziekenhuis gestuurd voor testen."

Medisch onderzoek wees uit dat Blind met een ontstoken hartspier kampte. Dat was even schrikken na zo'n mooi jaar met een bruiloft en de geboorte van zijn eerste zoontje Lowen Dace. "Maar ik voelde me vrij snel weer goed en moest vooral worden afgeremd door artsen", zegt de international bij wie voor alle veiligheid wel een defibrillator is aangebracht.

Cardiologen

Blind kan nog steeds boos worden als hij denkt aan de cardiologen die in de media over hem oordeelden. Sommigen vreesden dat hij komende zomer het EK had moeten missen. "Ze kenden mijn dossier niet eens. Dat moet je geen dingen roepen die veel spanning kunnen veroorzaken."

Blind kijkt echter liever vooruit, naar al die mooie wedstrijden die er nog aankomen in de eredivisie, Europa League en KNVB-beker. Als hij weer helemaal de oude is, kan Lisandro Martínez weer op het middenveld spelen. Trainer Erik ten Hag moet nog wel een opvolger aanwijzen voor Joël Veltman, het vaste maatje van Blind in de defensie, die aan een knie is geopereerd.

Meer uit Voetbal

Salah niet in selectie Liverpool voor CL-duel met Internazionale

LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.

2 uur geleden
Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

2 uur geleden
Ajax tegen Qarabag zonder Sutalo, Taylor en Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.

2 uur geleden
Arbiter Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.

3 uur geleden
Twee wedstrijden schorsing voor Fortuna-speler Hubner

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.

4 uur geleden
Real Madrid maanden zonder geblesseerde verdediger Militão

MADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.

4 uur geleden
Belgische oud-voetballer De Boeck overleden na hersenbloeding

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.

10 uur geleden