Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blind voelt zich alweer klaar voor een basisplaats bij Ajax

Blind voelt zich alweer klaar voor een basisplaats bij Ajax

ARNHEM (ANP) - Als het aan Daley Blind ligt, dan verschijnt hij zondag aan de aftrap als koploper Ajax hekkensluiter RKC Waalwijk ontvangt in de Johan Cruijff ArenA. "Ik ben er weer klaar voor", zegt Blind. "Ik wil veel minuten maken, al weet ik niet hoelang ik het volhoud. Ik heb de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen gemist."

De 29-jarige verdediger voelde zich woensdag tijdens het gewonnen bekerduel met Vitesse (0-3) een beetje als een debutant toen hij mocht warmlopen in het Gelredome. De meegereisde supporters van Ajax scandeerden meteen de naam van hun 'echte Ajacied'. "Ik had wel iets van spanning omdat er toch iets heftigs was gebeurd", erkende Blind.

Veel supporters van Vitesse gaven de 69-voudig international eveneens een applaus toen hij na 77 minuten bij een voorsprong van 2-0 mocht invallen. Ook zij waren best een beetje geschrokken toen de linksbenige speler op 10 december tijdens het Champions Leagueduel met Valencia zomaar naar de grond ging, terwijl er niemand bij hem in de buurt stond.

Abdelhak Nouri

Blind begrijpt dat mensen even dachten aan Abdelhak Nouri, het talent dat in de zomer van 2017 tijdens een oefenwedstrijd tegen Werder Bremen een hartstilstand kreeg en nooit meer zal voetballen. "Maar ik was alleen even duizelig. De dokter heeft goed ingegrepen en mij ook naar het ziekenhuis gestuurd voor testen."

Medisch onderzoek wees uit dat Blind met een ontstoken hartspier kampte. Dat was even schrikken na zo'n mooi jaar met een bruiloft en de geboorte van zijn eerste zoontje Lowen Dace. "Maar ik voelde me vrij snel weer goed en moest vooral worden afgeremd door artsen", zegt de international bij wie voor alle veiligheid wel een defibrillator is aangebracht.

Cardiologen

Blind kan nog steeds boos worden als hij denkt aan de cardiologen die in de media over hem oordeelden. Sommigen vreesden dat hij komende zomer het EK had moeten missen. "Ze kenden mijn dossier niet eens. Dat moet je geen dingen roepen die veel spanning kunnen veroorzaken."

Blind kijkt echter liever vooruit, naar al die mooie wedstrijden die er nog aankomen in de eredivisie, Europa League en KNVB-beker. Als hij weer helemaal de oude is, kan Lisandro Martínez weer op het middenveld spelen. Trainer Erik ten Hag moet nog wel een opvolger aanwijzen voor Joël Veltman, het vaste maatje van Blind in de defensie, die aan een knie is geopereerd.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

4 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

5 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

8 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

8 uur geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

10 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

11 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

11 uur geleden