
Blind verwacht niet direct de hoofdrol bij Bayern München
DOHA (ANP) - Daley Blind is met ambitie en realiteitszin begonnen aan het trainingskamp van zijn nieuwe club Bayern München in Doha. "Ik weet wat mijn rol hier is", zei de van Ajax overgekomen verdediger bij zijn presentatie in Qatar. Hij is vooralsnog voor een half jaar gecontracteerd, als stand-in van de zwaar geblesseerde Franse international Lucas Hernández.
De Nederlandse international, basisspeler van Oranje op het WK in Qatar, verwacht niet direct een plaats in de basis bij de Duitse kampioen. "Ik moet er staan als het elftal mij nodig heeft", aldus Blind. "Ik weet dat ik vooralsnog misschien niet de eerste keus van de trainer ben, maar ik ga er voor vechten dat wel te worden. Ik wil altijd spelen en ben bereid daarvoor alles te geven. Maar ik accepteer ook mijn positie hier."
Over zijn vertrek bij Ajax en zijn relatie met trainer Alfred Schreuder in Amsterdam liet Blind zich niet uit. "Daar is voorlopig genoeg over gezegd en geschreven. Misschien kom ik er op een later tijdstip nog eens op terug. Nu richt ik me volledig op Bayern München." Bij Ajax was Blind niet meer zeker van een plaats in de basis.
Meer uit Voetbal
BAZEL (ANP) - Duitsland heeft de tweede groepswedstrijd op het EK in Zwitserland met 2-1 gewonnen van Denemarken. Daarmee is Duitsland dicht bij de kwartfinales. Duitsland had het eerste groepsduel met Polen ook al met 2-0 gewonnen en speelt nog tegen Zweden.
1 uur geledenZURICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft een kleine 24 uur voor het EK-duel met titelverdediger Engeland nog geen duidelijkheid over de inzetbaarheid van al zijn beoogde basisspeelsters. "We gaan zo tijdens de training bekijken of iedereen fit is. Ik heb nog geen opstelling bekendgemaakt, omdat dat niet kan", zei Jonker aan het einde van zijn persconferentie, waarna hij niet meer wilde aangeven van wie het meespelen twijfelachtig is.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieprogramma voor het seizoen 2025/2026 in de Vrouwen Eredivisie bekendgemaakt. Het voetbalseizoen gaat van start met de Supercup op zaterdag 23 augustus. Dan staan kampioen FC Twente en nummer 2 PSV tegenover elkaar.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Diogo Jota en zijn jongere broer André Silva reden vorige week donderdag waarschijnlijk te hard toen hun auto in Noord-Spanje van de snelweg raakte. Dat meldt de Spaanse politie na onderzoek. Beide Portugese voetballers kwamen om het leven.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen NAC Breda beschikken over Givairo Read. De rechtervleugelverdediger wordt niet geschorst voor de rode kaart die hij in mei ontving in het thuisduel met PSV (2-3).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft Kota Takai aan de selectie toegevoegd. De 20-jarige Japanse international komt over van Kawasaki Frontale en ondertekent bij de Londenaren een contract voor vijf jaar.
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
19 uur geleden