Blind verwacht niet direct de hoofdrol bij Bayern München
DOHA (ANP) - Daley Blind is met ambitie en realiteitszin begonnen aan het trainingskamp van zijn nieuwe club Bayern München in Doha. "Ik weet wat mijn rol hier is", zei de van Ajax overgekomen verdediger bij zijn presentatie in Qatar. Hij is vooralsnog voor een half jaar gecontracteerd, als stand-in van de zwaar geblesseerde Franse international Lucas Hernández.
De Nederlandse international, basisspeler van Oranje op het WK in Qatar, verwacht niet direct een plaats in de basis bij de Duitse kampioen. "Ik moet er staan als het elftal mij nodig heeft", aldus Blind. "Ik weet dat ik vooralsnog misschien niet de eerste keus van de trainer ben, maar ik ga er voor vechten dat wel te worden. Ik wil altijd spelen en ben bereid daarvoor alles te geven. Maar ik accepteer ook mijn positie hier."
Over zijn vertrek bij Ajax en zijn relatie met trainer Alfred Schreuder in Amsterdam liet Blind zich niet uit. "Daar is voorlopig genoeg over gezegd en geschreven. Misschien kom ik er op een later tijdstip nog eens op terug. Nu richt ik me volledig op Bayern München." Bij Ajax was Blind niet meer zeker van een plaats in de basis.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
12 uur geleden