
Blind trefzeker voor Girona in bekertoernooi
GIRONA (ANP) - Girona heeft de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi. De verrassende koploper in de competitie rekende in de achtste finales af met Rayo Vallecano: 3-1. Daley Blind, de laatste weken al vaker trefzeker, maakte de derde goal voor de thuisploeg.
Girona stond in het eigen Estadio Montilivi binnen een half uur met 3-0 voor. Cristhian Stuani scoorde in vier minuten tijd twee keer. Daarna was het de beurt aan Blind. De verdediger ging mee naar voren bij een hoekschop. In de rebound kwam er plots nog een voorzet van de andere kant en de international tikte de bal behendig langs de doelman van Vallecano.
Nog voor rust maakte Randy Nteka een goal voor de bezoekers, maar daar bleef het bij. In de tweede helft vielen geen doelpunten meer.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - Denzel Dumfries is fit om te spelen in de halve finale van Internazionale tegen FC Barcelona in de Champions League. Dat heeft Inter-coach Simone Inzaghi gezegd op de persconferentie voorafgaand aan de wedstrijd in Spanje. Federico Dimarco is eveneens weer fit, maar voor Marcus Thuram komt de wedstrijd waarschijnlijk te vroeg. Benjamin Pavard mist het duel door een enkelblessure.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Antonio Rüdiger heeft een schorsing van zes wedstrijden gekregen vanwege zijn wangedrag tijdens de Spaanse bekerfinale. De 32-jarige Duitser liet zich gaan tijdens de verlenging van de eindstrijd tegen Barcelona, die Real Madrid met 3-2 verloor.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet naast verdediger Antonio Rüdiger ook Ferland Mendy de rest van het seizoen missen in de defensie. De linksback heeft volgens de club een spierscheuring in zijn rechterbovenbeen opgelopen en is waarschijnlijk minstens twee maanden niet inzetbaar.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Coach Glenda van Lieshout stapt na dit seizoen bij de voetbalsters van Fortuna Sittard over naar de KNVB. De 30-jarige oud-speelster wordt hoofdcoach van de voetbalsters van Oranje onder 16 en assistent-coach van Oranje onder 19. Fortuna stopt na drie jaar om financiële redenen met het vrouwenelftal.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (34) is langdurig uit de roulatie. De verdediger van NEC verdraaide eerder deze maand zijn knie en is inmiddels geopereerd aan zijn kruisband. Volgens de voetbalclub uit Nijmegen wacht hem een maandenlange revalidatie.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalsters krijgen een recordbonus als ze in juli Europees kampioen worden. De internationals verdienen 120.000 euro per persoon als ze de titel in Zwitserland veroveren. Dat heeft de Duitse voetbalbond bekendgemaakt.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona houdt in de Champions League vast aan doelman Wojciech Szczesny. Eerste keuze Marc-André ter Stegen is sinds afgelopen weekend ook weer beschikbaar na zeven maanden blessureleed, maar moet voorlopig nog toekijken. Mogelijk krijgt de Duitser in de competitie nog wel speeltijd, zei trainer Hansi Flick in aanloop naar de halve finale van de Champions League tegen Internazionale woensdag.
11 uur geleden