Blind tevreden met zakelijke overwinning van Oranje
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind was tevreden over hoe weinig het Nederlands elftal had weggegeven tegen Oostenrijk. Nederland won in Amsterdam met 2-0 dankzij een benutte strafschop van Memphis Depay en een doelpunt van Denzel Dumfries en verzekerde zich al van de eerste plaats in de groep en van de volgende ronde.
"Ik denk dat we heel zakelijk gespeeld hebben", zei de verdediger bij de NOS. "We hebben redelijk goed op de counter gespeeld. Aan de bal kon het wel beter, maar als je ziet hoe weinig we weggeven en als je wint met 2-0, dan maakt dat voor mij niet zo veel uit."
Blind benadrukte nog eens dat het belangrijk was dat er weinig kansen waren weggegeven. "Het is niet erg om af en toe de bal niet te hebben. Het gaat om het resultaat. Ik denk dat we de grootste kansen van de avond hebben gecreƫerd."
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
4 minuten geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciƫle inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
7 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
22 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
8 uur geleden