Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blind rekent op kwartfinale vol passie, emotie en strijd

Blind rekent op kwartfinale vol passie, emotie en strijd

WOLFSBURG (ANP) - Daley Blind rekent zaterdag in Berlijn op een bijzondere en hectische EK-kwartfinale tegen Turkije. "De Turken zullen er in groten getale zijn, denk ik. Turkije is een passievol land, het zal een emotionele wedstrijd worden. Ik hoop ook een hele mooie", aldus de 34-jarige Oranje-international, die dit toernooi geen basisspeler is.

Turkije was in de achtste finales met 2-1 te sterk voor Oostenrijk, dat in de groepsfase met 3-2 van Nederland won. "Turkije heeft goede spelers, met individuele kwaliteiten. We zullen daarvoor op onze hoede moeten zijn en goed voorbereid", vervolgde Blind, die de oudste en meest ervaren speler in de groep is. "Ik probeer wel aan te geven dat er op eindtoernooien een andere druk is. We zijn inmiddels een aantal wedstrijden verder, dus de jongens bij ons hebben aan die druk kunnen wennen en hebben ervaren hoe het is."

Blind zegt zelf te genieten van wedstrijden met veel rumoer en hectiek. "De kunst is om de juiste hoeveelheid passie en emotie erin te stoppen en bij vlagen ook te kiezen voor rust aan de bal en het spelen van je eigen positiespel om toch te proberen om de Turken wat stiller te krijgen. Uiteindelijk moet je ook gewoon genieten van de sfeer in het stadion, daar speel je ook voor", sprak de oud-Ajacied. "We moeten ons vooral niet laten meeslepen, maar er juist positieve energie van krijgen. Dat is het belangrijkste. Waarschijnlijk gaan ze heel veel geluid maken, daar moet je een beetje op voorbereid zijn."

Blind wilde niet ingaan op de situatie rond Turks international Merih Demiral, die tegen Oostenrijk zijn doelpunt vierde met een 'wolvengroet" een symbool van de ultranationalistische en extreemrechtse Turkse groepering Grijze Wolven. De Grijze Wolven staan in Duitsland onder toezicht en zijn in Frankrijk zelfs verboden. "Ik ga mij hier niet in mengen. Ik zit hier om over voetbal te praten", aldus Blind.

Meer uit Voetbal

Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

10 minuten geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

2 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

2 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

13 uur geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 dag geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 dag geleden