Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blind over breuk met Ajax: na RKC-uit werd Schreuder persoonlijk

Blind over breuk met Ajax: na RKC-uit werd Schreuder persoonlijk

MÜNCHEN (ANP) - De breuk tussen Daley Blind en Ajax-trainer Alfred Schreuder is ontstaan tijdens de rust van de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk, eind oktober. Dat stelt Blind, tegenwoordig speler van Bayern München, woensdag in een interview met het AD.

Halverwege RKC tegen Ajax was de stand 1-1. "Wat daar gebeurde, heeft veel veroorzaakt", aldus Blind. "We speelden niet goed. Schreuder begon in de rust over dat ons drukzetten niet goed ging. Dat moest anders. 'What do you think?' vroeg hij aan een paar aanvallers. Ik ben toen opgestaan en heb in die kleedkamer hardop gezegd: trainer, wees duidelijk en bepaal nou zélf hoe we het gaan uitvoeren! Er was emotie en zijn reactie was al even fel: 'You shut up! Shut your mouth and sit down!'"

Ajax won de wedstrijd in Waalwijk met 4-1. Blind werd tijdens de rust gewisseld.

Huntelaar

Vier dagen na de ontmoeting met RKC, was Blind tijdens de Champions League-wedstrijd tegen Liverpool (0-3) nog wel basisspeler. Dat was de laatste keer. "Laat ik duidelijk zijn, ik twijfel er niet aan dat het persoonlijk werd na RKC", zegt de 99-voudig international van Oranje. "Ik ben ervan overtuigd."

Blind haalt in het interview ook uit naar Klaas-Jan Huntelaar. De technisch manager van Ajax zei zaterdag in een interview in Het Parool dat het voor Blind "een klap in het gezicht" zou zijn geweest toen hij door eigen fans werd uitgefloten. Zijn reserverol de laatste weken voor het WK was vervolgens de druppel.

"Hij moet niet voor mij praten", aldus Blind tegen het AD. "Dat was helemaal niet de druppel. De druppel was: van eerste keus op een positie degraderen naar vierde keus. En dat de trainer me totaal negeerde na een aanvaring in de rust tegen RKC. Huntelaar zette mij op tegen de supporters. Ik heb hem dat ook meteen geappt. Zoals ik het ook typisch vind dat Ajax als eerste naar buiten treedt, terwijl er een wederzijdse boeteclausule is opgenomen in de ontbindingsovereenkomst: ik zou niks over Ajax zeggen, zij niks over mij."

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

2 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

2 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

2 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

3 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

4 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

6 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

7 uur geleden