Blind over breuk met Ajax: na RKC-uit werd Schreuder persoonlijk
MÜNCHEN (ANP) - De breuk tussen Daley Blind en Ajax-trainer Alfred Schreuder is ontstaan tijdens de rust van de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk, eind oktober. Dat stelt Blind, tegenwoordig speler van Bayern München, woensdag in een interview met het AD.
Halverwege RKC tegen Ajax was de stand 1-1. "Wat daar gebeurde, heeft veel veroorzaakt", aldus Blind. "We speelden niet goed. Schreuder begon in de rust over dat ons drukzetten niet goed ging. Dat moest anders. 'What do you think?' vroeg hij aan een paar aanvallers. Ik ben toen opgestaan en heb in die kleedkamer hardop gezegd: trainer, wees duidelijk en bepaal nou zélf hoe we het gaan uitvoeren! Er was emotie en zijn reactie was al even fel: 'You shut up! Shut your mouth and sit down!'"
Ajax won de wedstrijd in Waalwijk met 4-1. Blind werd tijdens de rust gewisseld.
Huntelaar
Vier dagen na de ontmoeting met RKC, was Blind tijdens de Champions League-wedstrijd tegen Liverpool (0-3) nog wel basisspeler. Dat was de laatste keer. "Laat ik duidelijk zijn, ik twijfel er niet aan dat het persoonlijk werd na RKC", zegt de 99-voudig international van Oranje. "Ik ben ervan overtuigd."
Blind haalt in het interview ook uit naar Klaas-Jan Huntelaar. De technisch manager van Ajax zei zaterdag in een interview in Het Parool dat het voor Blind "een klap in het gezicht" zou zijn geweest toen hij door eigen fans werd uitgefloten. Zijn reserverol de laatste weken voor het WK was vervolgens de druppel.
"Hij moet niet voor mij praten", aldus Blind tegen het AD. "Dat was helemaal niet de druppel. De druppel was: van eerste keus op een positie degraderen naar vierde keus. En dat de trainer me totaal negeerde na een aanvaring in de rust tegen RKC. Huntelaar zette mij op tegen de supporters. Ik heb hem dat ook meteen geappt. Zoals ik het ook typisch vind dat Ajax als eerste naar buiten treedt, terwijl er een wederzijdse boeteclausule is opgenomen in de ontbindingsovereenkomst: ik zou niks over Ajax zeggen, zij niks over mij."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
18 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
20 uur geleden