Blind met Girona na zege op Almería naast koploper Real Madrid
GIRONA (ANP) - Girona is in de Spaanse voetbalcompetitie in punten op gelijke hoogte gekomen met koploper Real Madrid. Met Daley Blind in de basis, won het elftal van trainer Michel met 5-2 van hekkensluiter Almería.
Almería leek even op weg naar de eerste overwinning van het seizoen. De Braziliaan Léo Baptistão scoorde al in de 2e minuut. Hij schoot de bal na een ingooi vanuit een moeilijke hoek in het doel. Keeper Paulo Gazzaniga maakte daarbij geen goede indruk. De Argentijn ging halverwege de eerste helft ook niet helemaal vrijuit bij de tweede tegentreffer. Gazzaniga tikte de bal na een schot opzij, waarna Léo Baptistão de bal in het lege doel kon schuiven: 0-2.
Girona sloeg in de slotfase van de eerste helft in 5 minuten liefst drie keer toe. Iván Martín verkleinde de achterstand in de 38e minuut en direct daarna schoot spits Artem Dovbyk uit Oekraïne, na een goede pass binnendoor van Blind, de gelijkmaker binnen. Dovbyk zette Girona in de 43e minuut met zijn vijfde treffer van het seizoen op voorsprong (3-2).
Oud-PSV'er Sávio was na rust ook trefzeker. Invaller Cristhian Stuani bepaalde de eindstand op 5-2. Blind speelde de hele wedstrijd mee.
Real Madrid en Girona hebben na tien speelronden 25 punten. Atlético Madrid volgt met 22 punten uit negen duels. FC Barcelona kan later op zondag bij winst op Athletic Club op 24 punten komen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
5 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
41 minuten geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Ronald Koeman geëerd met een tegel op de Walk of Fame van de Eindhovense club. De huidige bondscoach van het Nederlands elftal onthulde de tegel zaterdag voor het thuisduel van PSV met AZ.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Fred Grim noemde de nederlaag van Ajax bij FC Groningen "hard en pijnlijk". Dat zei de coach van Ajax na afloop van de 3-1 in de Euroborg tegen ESPN. "Dit komt wel aan", verzuchtte de oud-doelman na de vierde competitienederlaag van Ajax. "We kijken allemaal in de spiegel. Dat doen we allemaal. De staf ook", aldus Grim op de vraag hoe hij zijn eigen rol ziet.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft zaterdag voor de vierde keer dit seizoen een wedstrijd verloren in de Eredivisie. Het elftal van coach Fred Grim ging in de Euroborg met 3-1 ten onder tegen FC Groningen. Daarmee kwam er voor de Groningers een einde aan een reeks van zes competitienederlagen op rij.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.
7 uur geleden