Blind met Girona na zege op Almería naast koploper Real Madrid
GIRONA (ANP) - Girona is in de Spaanse voetbalcompetitie in punten op gelijke hoogte gekomen met koploper Real Madrid. Met Daley Blind in de basis, won het elftal van trainer Michel met 5-2 van hekkensluiter Almería.
Almería leek even op weg naar de eerste overwinning van het seizoen. De Braziliaan Léo Baptistão scoorde al in de 2e minuut. Hij schoot de bal na een ingooi vanuit een moeilijke hoek in het doel. Keeper Paulo Gazzaniga maakte daarbij geen goede indruk. De Argentijn ging halverwege de eerste helft ook niet helemaal vrijuit bij de tweede tegentreffer. Gazzaniga tikte de bal na een schot opzij, waarna Léo Baptistão de bal in het lege doel kon schuiven: 0-2.
Girona sloeg in de slotfase van de eerste helft in 5 minuten liefst drie keer toe. Iván Martín verkleinde de achterstand in de 38e minuut en direct daarna schoot spits Artem Dovbyk uit Oekraïne, na een goede pass binnendoor van Blind, de gelijkmaker binnen. Dovbyk zette Girona in de 43e minuut met zijn vijfde treffer van het seizoen op voorsprong (3-2).
Oud-PSV'er Sávio was na rust ook trefzeker. Invaller Cristhian Stuani bepaalde de eindstand op 5-2. Blind speelde de hele wedstrijd mee.
Real Madrid en Girona hebben na tien speelronden 25 punten. Atlético Madrid volgt met 22 punten uit negen duels. FC Barcelona kan later op zondag bij winst op Athletic Club op 24 punten komen.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
6 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
9 uur geleden