Blind met Girona na zege op Almería naast koploper Real Madrid
GIRONA (ANP) - Girona is in de Spaanse voetbalcompetitie in punten op gelijke hoogte gekomen met koploper Real Madrid. Met Daley Blind in de basis, won het elftal van trainer Michel met 5-2 van hekkensluiter Almería.
Almería leek even op weg naar de eerste overwinning van het seizoen. De Braziliaan Léo Baptistão scoorde al in de 2e minuut. Hij schoot de bal na een ingooi vanuit een moeilijke hoek in het doel. Keeper Paulo Gazzaniga maakte daarbij geen goede indruk. De Argentijn ging halverwege de eerste helft ook niet helemaal vrijuit bij de tweede tegentreffer. Gazzaniga tikte de bal na een schot opzij, waarna Léo Baptistão de bal in het lege doel kon schuiven: 0-2.
Girona sloeg in de slotfase van de eerste helft in 5 minuten liefst drie keer toe. Iván Martín verkleinde de achterstand in de 38e minuut en direct daarna schoot spits Artem Dovbyk uit Oekraïne, na een goede pass binnendoor van Blind, de gelijkmaker binnen. Dovbyk zette Girona in de 43e minuut met zijn vijfde treffer van het seizoen op voorsprong (3-2).
Oud-PSV'er Sávio was na rust ook trefzeker. Invaller Cristhian Stuani bepaalde de eindstand op 5-2. Blind speelde de hele wedstrijd mee.
Real Madrid en Girona hebben na tien speelronden 25 punten. Atlético Madrid volgt met 22 punten uit negen duels. FC Barcelona kan later op zondag bij winst op Athletic Club op 24 punten komen.
Meer uit Voetbal
RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
33 minuten geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
40 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
4 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
6 uur geleden