Blind maakt in oefenwedstrijd tegen Salzburg debuut voor Bayern
DOHA (ANP) - Oud-Ajacied Daley Blind maakt vrijdag in een oefenwedstrijd tegen Red Bull Salzburg zijn debuut voor Bayern München. Dat liet trainer Julian Nagelsmann donderdag weten tijdens een persconferentie in Doha, waar de Duitse kampioen in voorbereiding is op de hervatting van de Bundesliga.
"Blind speelt morgen", aldus Nagelsmann. "Hij heeft nog wat tijd nodig omdat de trainingsintensiteit hier hoger is. Je kunt zien dat hij veel ervaring heeft en rustig aan de bal is. Blind zal aan onze verwachtingen voldoen. De rol die we voor hem voor ogen hebben, past bij hem."
Matthijs de Ligt kan tegen Salzburg nog niet meespelen. De Oranje-international heeft een licht gezwollen enkel. Nagelsmann zei dat die blessure niet ernstig is.
Bayern München hervat volgende week vrijdag de competitie met een uitwedstrijd tegen RB Leipzig. Bayern is na vijftien duels koploper en heeft 4 punten voorsprong op eerste achtervolger SC Freiburg en 6 punten op Leipzig.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
1 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
5 uur geleden