Blind keert terug in basis van Oranje voor duel met Turkije
ZEIST (ANP) - Daley Blind begint dinsdagavond met het Nederlands elftal aan de thuiswedstrijd tegen Turkije in de WK-kwalificatie. De linksback krijgt weer de voorkeur boven Tyrell Malacia, die zaterdag tegen Montenegro (4-0) mocht debuteren omdat Blind geschorst was. "Dat kan ik wel bevestigen", zei bondscoach Louis van Gaal tijdens zijn persconferentie.
Van Gaal wilde niet zeggen of Matthijs de Ligt of Stefan de Vrij centraal achterin zijn basisplaats kwijtraakt, nu Virgil van Dijk terugkeert in de ploeg. Hij wilde ook niet verklappen of Steven Bergwijn of Donyell Malen de geblesseerde Cody Gakpo gaat vervangen. Hij vindt het wel vervelend dat zijn basisopstelling steeds voortijdig uitlekt en in de media verschijnt.
"Dat vind ik heel erg, als media opstellingen geven", zei Van Gaal. "Volgens mij zijn we Nederlanders en moeten we met elkaar Turkije verslaan. Maar ja, het gaat zo. We leven in Nederland en daar is de cultuur zo. Ik kan ook nooit bewijzen hoe het uitlekt. Ik ben geen agent en geen rechter. Maar ik heb het wel gezegd tegen de hele groep. Ik vind het heel erg."
Vermoedelijke opstelling Nederland: Bijlow; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Blind; Wijnaldum, De Jong en Klaassen; Berghuis, Depay en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
37 minuten geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
2 uur geleden