Blind keert terug in basis van Oranje voor duel met Turkije
ZEIST (ANP) - Daley Blind begint dinsdagavond met het Nederlands elftal aan de thuiswedstrijd tegen Turkije in de WK-kwalificatie. De linksback krijgt weer de voorkeur boven Tyrell Malacia, die zaterdag tegen Montenegro (4-0) mocht debuteren omdat Blind geschorst was. "Dat kan ik wel bevestigen", zei bondscoach Louis van Gaal tijdens zijn persconferentie.
Van Gaal wilde niet zeggen of Matthijs de Ligt of Stefan de Vrij centraal achterin zijn basisplaats kwijtraakt, nu Virgil van Dijk terugkeert in de ploeg. Hij wilde ook niet verklappen of Steven Bergwijn of Donyell Malen de geblesseerde Cody Gakpo gaat vervangen. Hij vindt het wel vervelend dat zijn basisopstelling steeds voortijdig uitlekt en in de media verschijnt.
"Dat vind ik heel erg, als media opstellingen geven", zei Van Gaal. "Volgens mij zijn we Nederlanders en moeten we met elkaar Turkije verslaan. Maar ja, het gaat zo. We leven in Nederland en daar is de cultuur zo. Ik kan ook nooit bewijzen hoe het uitlekt. Ik ben geen agent en geen rechter. Maar ik heb het wel gezegd tegen de hele groep. Ik vind het heel erg."
Vermoedelijke opstelling Nederland: Bijlow; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Blind; Wijnaldum, De Jong en Klaassen; Berghuis, Depay en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
25 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
28 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
45 minuten geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
4 uur geleden