Blind keert terug in basis van Oranje voor duel met Turkije
ZEIST (ANP) - Daley Blind begint dinsdagavond met het Nederlands elftal aan de thuiswedstrijd tegen Turkije in de WK-kwalificatie. De linksback krijgt weer de voorkeur boven Tyrell Malacia, die zaterdag tegen Montenegro (4-0) mocht debuteren omdat Blind geschorst was. "Dat kan ik wel bevestigen", zei bondscoach Louis van Gaal tijdens zijn persconferentie.
Van Gaal wilde niet zeggen of Matthijs de Ligt of Stefan de Vrij centraal achterin zijn basisplaats kwijtraakt, nu Virgil van Dijk terugkeert in de ploeg. Hij wilde ook niet verklappen of Steven Bergwijn of Donyell Malen de geblesseerde Cody Gakpo gaat vervangen. Hij vindt het wel vervelend dat zijn basisopstelling steeds voortijdig uitlekt en in de media verschijnt.
"Dat vind ik heel erg, als media opstellingen geven", zei Van Gaal. "Volgens mij zijn we Nederlanders en moeten we met elkaar Turkije verslaan. Maar ja, het gaat zo. We leven in Nederland en daar is de cultuur zo. Ik kan ook nooit bewijzen hoe het uitlekt. Ik ben geen agent en geen rechter. Maar ik heb het wel gezegd tegen de hele groep. Ik vind het heel erg."
Vermoedelijke opstelling Nederland: Bijlow; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Blind; Wijnaldum, De Jong en Klaassen; Berghuis, Depay en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
9 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
12 uur geleden