Blind keert terug in basis van Oranje voor duel met Turkije
ZEIST (ANP) - Daley Blind begint dinsdagavond met het Nederlands elftal aan de thuiswedstrijd tegen Turkije in de WK-kwalificatie. De linksback krijgt weer de voorkeur boven Tyrell Malacia, die zaterdag tegen Montenegro (4-0) mocht debuteren omdat Blind geschorst was. "Dat kan ik wel bevestigen", zei bondscoach Louis van Gaal tijdens zijn persconferentie.
Van Gaal wilde niet zeggen of Matthijs de Ligt of Stefan de Vrij centraal achterin zijn basisplaats kwijtraakt, nu Virgil van Dijk terugkeert in de ploeg. Hij wilde ook niet verklappen of Steven Bergwijn of Donyell Malen de geblesseerde Cody Gakpo gaat vervangen. Hij vindt het wel vervelend dat zijn basisopstelling steeds voortijdig uitlekt en in de media verschijnt.
"Dat vind ik heel erg, als media opstellingen geven", zei Van Gaal. "Volgens mij zijn we Nederlanders en moeten we met elkaar Turkije verslaan. Maar ja, het gaat zo. We leven in Nederland en daar is de cultuur zo. Ik kan ook nooit bewijzen hoe het uitlekt. Ik ben geen agent en geen rechter. Maar ik heb het wel gezegd tegen de hele groep. Ik vind het heel erg."
Vermoedelijke opstelling Nederland: Bijlow; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Blind; Wijnaldum, De Jong en Klaassen; Berghuis, Depay en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
7 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
15 uur geleden