Blind is blij met een coach bij Oranje die in hem gelooft
DOHA (ANP) - Daley Blind hoeft niet lang na te denken als hem naar zijn mooiste interland wordt gevraagd. "Dat is toch wel die wedstrijd tegen Spanje", zegt de 94-voudig international. "Gevolgd door Brazilië op datzelfde WK van 2014. Ik scoorde, met rechts nog wel. Bijzonder, want ik heb pas twee treffers voor Oranje gemaakt."
De meest ervaren speler van het huidige Oranje leidde op 13 juni 2014 met een prachtige pass een stuntzege op Spanje in (5-1). De zweefvlucht en technisch perfecte kopbal van Robin van Persie (1-1) in de Arena Fonte Nova van Salvador gingen de hele wereld over. Een unieke goal, maar de afgemeten voorzet van Blind is net zo beroemd geworden als de splijtende pass van Frank de Boer op Dennis Bergkamp in de kwartfinale van het WK 1998 tegen Argentinië. Dat is maandag tijdens het eerste groepsduel met Senegal op het WK van Qatar lastig te overtreffen.
Als alles volgens planning verloopt, dan jubileert Blind in de halve finale van het WK in Qatar met een honderdste interland. Een mooie mijlpaal voor de 32-jarige Amsterdammer. Maar toch is hij nog de eerste speler die kritiek krijgt als zijn ploeg niet presteert. Dan is Blind te traag of kan hij niet verdedigen. "Natuurlijk is dat niet leuk", vertelt de linksbenige speler. "Ik heb ook gevoel en ben geen robot. Ik ben er wel mentaal sterk van geworden en ben het ook niet altijd eens met de kritiek."
Ajax
Over zijn situatie bij Ajax, waar hij eerder deze maand zijn basisplaats verloor, wil hij niet praten. "Ik vind het ontzettend fijn hier, de knop is om. Mijn focus ligt op het Nederlands elftal, de rest kom na 19 december wel," refereert hij aan de dag na de WK-finale. "Op die dag moeten we de grachten ijsvrij maken", grapt hij even later.
Bij het Nederlands elftal is Blind wel onomstreden. "Het is fijn als een trainer in je gelooft", vertelt de speler die hartproblemen heeft overwonnen. "Voor trainingen en wedstrijden moet ik nog steeds een pilletje nemen en word ik er dus weer aan herinnerd. Maar ik heb vertrouwen in mijn lichaam, ik weet wat ik kan."
Louis
Louis van Gaal is ook in het hoofd van Blind gaan zitten. De bondscoach doet er alles aan om zijn spelers te laten geloven dat ze wereldkampioen worden. "Zo gaat iets leven", merkt de opkomende linksback van Oranje. "Hij eist veel, is duidelijk en altijd eerlijk. Van Gaal heeft ook humor. Maar als hij boos is dan lach je niet. Je gaat vliegen als je een compliment van hem krijgt. En bij kritiek kan je wel door de grond zakken."
"Maar hij doet dat om jou en het team beter te maken. Dat kunnen spelers waarderen. Louis verzweeg zelfs dat hij ziek was en verliet 's nachts ons trainingskamp om zich in een ziekenhuis te laten behandelen. Hij wilde het teamproces niet verstoren. We hebben een heel hechte groep, vergelijkbaar met onze selectie van 2014. Toen hadden we wel Arjen Robben in bizarre bloedvorm. Die liep iedereen voorbij."
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
10 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
12 uur geleden