Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blind is blij met een coach bij Oranje die in hem gelooft

Blind is blij met een coach bij Oranje die in hem gelooft

DOHA (ANP) - Daley Blind hoeft niet lang na te denken als hem naar zijn mooiste interland wordt gevraagd. "Dat is toch wel die wedstrijd tegen Spanje", zegt de 94-voudig international. "Gevolgd door Brazilië op datzelfde WK van 2014. Ik scoorde, met rechts nog wel. Bijzonder, want ik heb pas twee treffers voor Oranje gemaakt."

De meest ervaren speler van het huidige Oranje leidde op 13 juni 2014 met een prachtige pass een stuntzege op Spanje in (5-1). De zweefvlucht en technisch perfecte kopbal van Robin van Persie (1-1) in de Arena Fonte Nova van Salvador gingen de hele wereld over. Een unieke goal, maar de afgemeten voorzet van Blind is net zo beroemd geworden als de splijtende pass van Frank de Boer op Dennis Bergkamp in de kwartfinale van het WK 1998 tegen Argentinië. Dat is maandag tijdens het eerste groepsduel met Senegal op het WK van Qatar lastig te overtreffen.

Als alles volgens planning verloopt, dan jubileert Blind in de halve finale van het WK in Qatar met een honderdste interland. Een mooie mijlpaal voor de 32-jarige Amsterdammer. Maar toch is hij nog de eerste speler die kritiek krijgt als zijn ploeg niet presteert. Dan is Blind te traag of kan hij niet verdedigen. "Natuurlijk is dat niet leuk", vertelt de linksbenige speler. "Ik heb ook gevoel en ben geen robot. Ik ben er wel mentaal sterk van geworden en ben het ook niet altijd eens met de kritiek."

Ajax

Over zijn situatie bij Ajax, waar hij eerder deze maand zijn basisplaats verloor, wil hij niet praten. "Ik vind het ontzettend fijn hier, de knop is om. Mijn focus ligt op het Nederlands elftal, de rest kom na 19 december wel," refereert hij aan de dag na de WK-finale. "Op die dag moeten we de grachten ijsvrij maken", grapt hij even later.

Bij het Nederlands elftal is Blind wel onomstreden. "Het is fijn als een trainer in je gelooft", vertelt de speler die hartproblemen heeft overwonnen. "Voor trainingen en wedstrijden moet ik nog steeds een pilletje nemen en word ik er dus weer aan herinnerd. Maar ik heb vertrouwen in mijn lichaam, ik weet wat ik kan."

Louis

Louis van Gaal is ook in het hoofd van Blind gaan zitten. De bondscoach doet er alles aan om zijn spelers te laten geloven dat ze wereldkampioen worden. "Zo gaat iets leven", merkt de opkomende linksback van Oranje. "Hij eist veel, is duidelijk en altijd eerlijk. Van Gaal heeft ook humor. Maar als hij boos is dan lach je niet. Je gaat vliegen als je een compliment van hem krijgt. En bij kritiek kan je wel door de grond zakken."

"Maar hij doet dat om jou en het team beter te maken. Dat kunnen spelers waarderen. Louis verzweeg zelfs dat hij ziek was en verliet 's nachts ons trainingskamp om zich in een ziekenhuis te laten behandelen. Hij wilde het teamproces niet verstoren. We hebben een heel hechte groep, vergelijkbaar met onze selectie van 2014. Toen hadden we wel Arjen Robben in bizarre bloedvorm. Die liep iedereen voorbij."

Meer uit Voetbal

Lazio wint thuis van Genoa, doelpunt van Taylor

ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.

5 uur geleden
NAC speelt thuis met 2-2 gelijk tegen FC Twente

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.

6 uur geleden
Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

9 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

9 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

11 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

14 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

1 dag geleden