Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blind is blij met een coach bij Oranje die in hem gelooft

Blind is blij met een coach bij Oranje die in hem gelooft

DOHA (ANP) - Daley Blind hoeft niet lang na te denken als hem naar zijn mooiste interland wordt gevraagd. "Dat is toch wel die wedstrijd tegen Spanje", zegt de 94-voudig international. "Gevolgd door Brazilië op datzelfde WK van 2014. Ik scoorde, met rechts nog wel. Bijzonder, want ik heb pas twee treffers voor Oranje gemaakt."

De meest ervaren speler van het huidige Oranje leidde op 13 juni 2014 met een prachtige pass een stuntzege op Spanje in (5-1). De zweefvlucht en technisch perfecte kopbal van Robin van Persie (1-1) in de Arena Fonte Nova van Salvador gingen de hele wereld over. Een unieke goal, maar de afgemeten voorzet van Blind is net zo beroemd geworden als de splijtende pass van Frank de Boer op Dennis Bergkamp in de kwartfinale van het WK 1998 tegen Argentinië. Dat is maandag tijdens het eerste groepsduel met Senegal op het WK van Qatar lastig te overtreffen.

Als alles volgens planning verloopt, dan jubileert Blind in de halve finale van het WK in Qatar met een honderdste interland. Een mooie mijlpaal voor de 32-jarige Amsterdammer. Maar toch is hij nog de eerste speler die kritiek krijgt als zijn ploeg niet presteert. Dan is Blind te traag of kan hij niet verdedigen. "Natuurlijk is dat niet leuk", vertelt de linksbenige speler. "Ik heb ook gevoel en ben geen robot. Ik ben er wel mentaal sterk van geworden en ben het ook niet altijd eens met de kritiek."

Ajax

Over zijn situatie bij Ajax, waar hij eerder deze maand zijn basisplaats verloor, wil hij niet praten. "Ik vind het ontzettend fijn hier, de knop is om. Mijn focus ligt op het Nederlands elftal, de rest kom na 19 december wel," refereert hij aan de dag na de WK-finale. "Op die dag moeten we de grachten ijsvrij maken", grapt hij even later.

Bij het Nederlands elftal is Blind wel onomstreden. "Het is fijn als een trainer in je gelooft", vertelt de speler die hartproblemen heeft overwonnen. "Voor trainingen en wedstrijden moet ik nog steeds een pilletje nemen en word ik er dus weer aan herinnerd. Maar ik heb vertrouwen in mijn lichaam, ik weet wat ik kan."

Louis

Louis van Gaal is ook in het hoofd van Blind gaan zitten. De bondscoach doet er alles aan om zijn spelers te laten geloven dat ze wereldkampioen worden. "Zo gaat iets leven", merkt de opkomende linksback van Oranje. "Hij eist veel, is duidelijk en altijd eerlijk. Van Gaal heeft ook humor. Maar als hij boos is dan lach je niet. Je gaat vliegen als je een compliment van hem krijgt. En bij kritiek kan je wel door de grond zakken."

"Maar hij doet dat om jou en het team beter te maken. Dat kunnen spelers waarderen. Louis verzweeg zelfs dat hij ziek was en verliet 's nachts ons trainingskamp om zich in een ziekenhuis te laten behandelen. Hij wilde het teamproces niet verstoren. We hebben een heel hechte groep, vergelijkbaar met onze selectie van 2014. Toen hadden we wel Arjen Robben in bizarre bloedvorm. Die liep iedereen voorbij."

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

6 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

9 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

10 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

11 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

11 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

12 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

13 uur geleden