Blind is blij met een coach bij Oranje die in hem gelooft
DOHA (ANP) - Daley Blind hoeft niet lang na te denken als hem naar zijn mooiste interland wordt gevraagd. "Dat is toch wel die wedstrijd tegen Spanje", zegt de 94-voudig international. "Gevolgd door Brazilië op datzelfde WK van 2014. Ik scoorde, met rechts nog wel. Bijzonder, want ik heb pas twee treffers voor Oranje gemaakt."
De meest ervaren speler van het huidige Oranje leidde op 13 juni 2014 met een prachtige pass een stuntzege op Spanje in (5-1). De zweefvlucht en technisch perfecte kopbal van Robin van Persie (1-1) in de Arena Fonte Nova van Salvador gingen de hele wereld over. Een unieke goal, maar de afgemeten voorzet van Blind is net zo beroemd geworden als de splijtende pass van Frank de Boer op Dennis Bergkamp in de kwartfinale van het WK 1998 tegen Argentinië. Dat is maandag tijdens het eerste groepsduel met Senegal op het WK van Qatar lastig te overtreffen.
Als alles volgens planning verloopt, dan jubileert Blind in de halve finale van het WK in Qatar met een honderdste interland. Een mooie mijlpaal voor de 32-jarige Amsterdammer. Maar toch is hij nog de eerste speler die kritiek krijgt als zijn ploeg niet presteert. Dan is Blind te traag of kan hij niet verdedigen. "Natuurlijk is dat niet leuk", vertelt de linksbenige speler. "Ik heb ook gevoel en ben geen robot. Ik ben er wel mentaal sterk van geworden en ben het ook niet altijd eens met de kritiek."
Ajax
Over zijn situatie bij Ajax, waar hij eerder deze maand zijn basisplaats verloor, wil hij niet praten. "Ik vind het ontzettend fijn hier, de knop is om. Mijn focus ligt op het Nederlands elftal, de rest kom na 19 december wel," refereert hij aan de dag na de WK-finale. "Op die dag moeten we de grachten ijsvrij maken", grapt hij even later.
Bij het Nederlands elftal is Blind wel onomstreden. "Het is fijn als een trainer in je gelooft", vertelt de speler die hartproblemen heeft overwonnen. "Voor trainingen en wedstrijden moet ik nog steeds een pilletje nemen en word ik er dus weer aan herinnerd. Maar ik heb vertrouwen in mijn lichaam, ik weet wat ik kan."
Louis
Louis van Gaal is ook in het hoofd van Blind gaan zitten. De bondscoach doet er alles aan om zijn spelers te laten geloven dat ze wereldkampioen worden. "Zo gaat iets leven", merkt de opkomende linksback van Oranje. "Hij eist veel, is duidelijk en altijd eerlijk. Van Gaal heeft ook humor. Maar als hij boos is dan lach je niet. Je gaat vliegen als je een compliment van hem krijgt. En bij kritiek kan je wel door de grond zakken."
"Maar hij doet dat om jou en het team beter te maken. Dat kunnen spelers waarderen. Louis verzweeg zelfs dat hij ziek was en verliet 's nachts ons trainingskamp om zich in een ziekenhuis te laten behandelen. Hij wilde het teamproces niet verstoren. We hebben een heel hechte groep, vergelijkbaar met onze selectie van 2014. Toen hadden we wel Arjen Robben in bizarre bloedvorm. Die liep iedereen voorbij."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
23 uur geleden