Blind hoopt ook in rol als reserve nog lang bij Oranje te blijven
WOLFSBURG (ANP) - Daley Blind kon er wel om lachen toen Rafael van der Vaart op tv op een grappende manier verontwaardigd reageerde op zijn invalbeurt tegen Roemenië in de achtste finales van het EK. Bondscoach Ronald Koeman bracht de 34-jarige linkervleugelverdediger in blessuretijd nog even in de ploeg voor Memphis Depay. Blind naderde Van der Vaart daarmee tot één interland, 109 om 108.
"Volgens mij is het al heel lang zo dat een interland ook telt als je één minuut speelt", aldus Blind. "Een vriend van mij had het opgezocht en stuurde mij dat Van der Vaart in totaal zo'n 2000 minuten minder heeft gespeeld dan ik voor Oranje. Ik weet niet precies hoeveel wedstrijden dat zijn, maar goed."
De 34-jarige Blind heeft naast Van der Vaart alleen Frank de Boer (112 interlands), Edwin van der Sar (130) en Wesley Sneijder (134) nog boven zich staan op de ranglijst van recordinternationals van Oranje. "Het is geen streven van mij om De Boer in te halen. Het is geen wedstrijdje. Ik ben trots dat ik de honderd interlands heb gehaald en hoop er nog lang bij te zijn", vertelde Blind in de Volkswagen Arena in Wolfsburg.
Behulpzaam
De zoon van voormalig bondscoach Danny Blind debuteerde in februari 2013 onder leiding van Louis van Gaal bij Oranje. In 2014 speelde hij op het WK in Brazilië zijn eerste eindtoernooi, gevolgd door het EK van 2021 en het WK van 2022. Blind was telkens basisspeler en moet nu bij het EK in Duitsland voor het eerst vanaf de zijkant toekijken.
Aan het begin was dat wennen voor de oud-Ajacied, maar met de kwartfinales tegen Turkije in aantocht inmiddels niet meer. "Met kleine dingen kun je behulpzaam zijn. Als bijvoorbeeld een jongen op de training het moeilijker heeft, beur ik hem op en zeg: kom op, we gaan er weer voor. Of als ik iemand in het veld kan helpen met iets, geef ik dat in de rust aan. Ik probeer dat vanuit mijn rol zo goed mogelijk te doen. Het gaat me nog net te ver om dingen vanaf de zijlijn te roepen", aldus Blind, die na zijn spelersloopbaan graag trainer wil worden.
Oranje eindigde op het WK van 2014 als derde. Blind vindt het moeilijk om de spelersgroep van toen te vergelijken met die van nu. "Toen had je Arjen Robben, Wesley Sneijder, Robin van Persie. Het was een hele ervaren groep, maar ook eentje met veel jonge spelers uit de Eredivisie die er pas net bij waren. Nu hebben we een totaal andere selectie en staan we weer in de kwartfinale. Een toernooi moet je benaderen van wedstrijd tot wedstrijd, dat is het belangrijkste. We zijn ook niet in een positie om verder te kijken dan dat."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
5 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
25 minuten geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
7 uur geleden