
Blind hoopt ook in rol als reserve nog lang bij Oranje te blijven
WOLFSBURG (ANP) - Daley Blind kon er wel om lachen toen Rafael van der Vaart op tv op een grappende manier verontwaardigd reageerde op zijn invalbeurt tegen Roemenië in de achtste finales van het EK. Bondscoach Ronald Koeman bracht de 34-jarige linkervleugelverdediger in blessuretijd nog even in de ploeg voor Memphis Depay. Blind naderde Van der Vaart daarmee tot één interland, 109 om 108.
"Volgens mij is het al heel lang zo dat een interland ook telt als je één minuut speelt", aldus Blind. "Een vriend van mij had het opgezocht en stuurde mij dat Van der Vaart in totaal zo'n 2000 minuten minder heeft gespeeld dan ik voor Oranje. Ik weet niet precies hoeveel wedstrijden dat zijn, maar goed."
De 34-jarige Blind heeft naast Van der Vaart alleen Frank de Boer (112 interlands), Edwin van der Sar (130) en Wesley Sneijder (134) nog boven zich staan op de ranglijst van recordinternationals van Oranje. "Het is geen streven van mij om De Boer in te halen. Het is geen wedstrijdje. Ik ben trots dat ik de honderd interlands heb gehaald en hoop er nog lang bij te zijn", vertelde Blind in de Volkswagen Arena in Wolfsburg.
Behulpzaam
De zoon van voormalig bondscoach Danny Blind debuteerde in februari 2013 onder leiding van Louis van Gaal bij Oranje. In 2014 speelde hij op het WK in Brazilië zijn eerste eindtoernooi, gevolgd door het EK van 2021 en het WK van 2022. Blind was telkens basisspeler en moet nu bij het EK in Duitsland voor het eerst vanaf de zijkant toekijken.
Aan het begin was dat wennen voor de oud-Ajacied, maar met de kwartfinales tegen Turkije in aantocht inmiddels niet meer. "Met kleine dingen kun je behulpzaam zijn. Als bijvoorbeeld een jongen op de training het moeilijker heeft, beur ik hem op en zeg: kom op, we gaan er weer voor. Of als ik iemand in het veld kan helpen met iets, geef ik dat in de rust aan. Ik probeer dat vanuit mijn rol zo goed mogelijk te doen. Het gaat me nog net te ver om dingen vanaf de zijlijn te roepen", aldus Blind, die na zijn spelersloopbaan graag trainer wil worden.
Oranje eindigde op het WK van 2014 als derde. Blind vindt het moeilijk om de spelersgroep van toen te vergelijken met die van nu. "Toen had je Arjen Robben, Wesley Sneijder, Robin van Persie. Het was een hele ervaren groep, maar ook eentje met veel jonge spelers uit de Eredivisie die er pas net bij waren. Nu hebben we een totaal andere selectie en staan we weer in de kwartfinale. Een toernooi moet je benaderen van wedstrijd tot wedstrijd, dat is het belangrijkste. We zijn ook niet in een positie om verder te kijken dan dat."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft Kota Takai aan de selectie toegevoegd. De 20-jarige Japanse international komt over van Kawasaki Frontale en ondertekent bij de Londenaren een contract voor vijf jaar.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
10 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
15 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
17 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
19 uur geleden