Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blind hoopt ook in rol als reserve nog lang bij Oranje te blijven

Blind hoopt ook in rol als reserve nog lang bij Oranje te blijven

WOLFSBURG (ANP) - Daley Blind kon er wel om lachen toen Rafael van der Vaart op tv op een grappende manier verontwaardigd reageerde op zijn invalbeurt tegen Roemenië in de achtste finales van het EK. Bondscoach Ronald Koeman bracht de 34-jarige linkervleugelverdediger in blessuretijd nog even in de ploeg voor Memphis Depay. Blind naderde Van der Vaart daarmee tot één interland, 109 om 108.

"Volgens mij is het al heel lang zo dat een interland ook telt als je één minuut speelt", aldus Blind. "Een vriend van mij had het opgezocht en stuurde mij dat Van der Vaart in totaal zo'n 2000 minuten minder heeft gespeeld dan ik voor Oranje. Ik weet niet precies hoeveel wedstrijden dat zijn, maar goed."

De 34-jarige Blind heeft naast Van der Vaart alleen Frank de Boer (112 interlands), Edwin van der Sar (130) en Wesley Sneijder (134) nog boven zich staan op de ranglijst van recordinternationals van Oranje. "Het is geen streven van mij om De Boer in te halen. Het is geen wedstrijdje. Ik ben trots dat ik de honderd interlands heb gehaald en hoop er nog lang bij te zijn", vertelde Blind in de Volkswagen Arena in Wolfsburg.

Behulpzaam

De zoon van voormalig bondscoach Danny Blind debuteerde in februari 2013 onder leiding van Louis van Gaal bij Oranje. In 2014 speelde hij op het WK in Brazilië zijn eerste eindtoernooi, gevolgd door het EK van 2021 en het WK van 2022. Blind was telkens basisspeler en moet nu bij het EK in Duitsland voor het eerst vanaf de zijkant toekijken.

Aan het begin was dat wennen voor de oud-Ajacied, maar met de kwartfinales tegen Turkije in aantocht inmiddels niet meer. "Met kleine dingen kun je behulpzaam zijn. Als bijvoorbeeld een jongen op de training het moeilijker heeft, beur ik hem op en zeg: kom op, we gaan er weer voor. Of als ik iemand in het veld kan helpen met iets, geef ik dat in de rust aan. Ik probeer dat vanuit mijn rol zo goed mogelijk te doen. Het gaat me nog net te ver om dingen vanaf de zijlijn te roepen", aldus Blind, die na zijn spelersloopbaan graag trainer wil worden.

Oranje eindigde op het WK van 2014 als derde. Blind vindt het moeilijk om de spelersgroep van toen te vergelijken met die van nu. "Toen had je Arjen Robben, Wesley Sneijder, Robin van Persie. Het was een hele ervaren groep, maar ook eentje met veel jonge spelers uit de Eredivisie die er pas net bij waren. Nu hebben we een totaal andere selectie en staan we weer in de kwartfinale. Een toernooi moet je benaderen van wedstrijd tot wedstrijd, dat is het belangrijkste. We zijn ook niet in een positie om verder te kijken dan dat."

Meer uit Voetbal

Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

1 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

1 uur geleden
Keeper Safonov van PSG stopte penalty's met gebroken hand

PARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.

1 uur geleden
Voetbalincidenten nemen verder af, maar vuurwerk blijft probleem

DEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".

2 uur geleden
Geblesseerde FC Utrecht-spits Haller gaat niet naar Afrika Cup

DEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.

3 uur geleden
Trainer Van Persie voelt vertrouwen van iedereen bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie voelt veel vertrouwen van zijn spelers en de directie van Feyenoord. "Dat spreekt iedereen ook uit" , zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Ze geven mij het gevoel dat we het samen gaan omdraaien."

3 uur geleden
Duel om Johan Cruijff Schaal op 31 juli of 2 augustus

ZEIST (ANP) - De wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, tussen de landskampioen van de Eredivisie en de bekerwinnaar, is komend voetbalseizoen op vrijdag 31 juli of zondag 2 augustus. De definitieve datum wordt vastgesteld als duidelijk is wat de Europese verplichtingen zijn van de twee deelnemende clubs. Dat meldt de KNVB.

3 uur geleden