Blind hoopt ook in rol als reserve nog lang bij Oranje te blijven
WOLFSBURG (ANP) - Daley Blind kon er wel om lachen toen Rafael van der Vaart op tv op een grappende manier verontwaardigd reageerde op zijn invalbeurt tegen Roemenië in de achtste finales van het EK. Bondscoach Ronald Koeman bracht de 34-jarige linkervleugelverdediger in blessuretijd nog even in de ploeg voor Memphis Depay. Blind naderde Van der Vaart daarmee tot één interland, 109 om 108.
"Volgens mij is het al heel lang zo dat een interland ook telt als je één minuut speelt", aldus Blind. "Een vriend van mij had het opgezocht en stuurde mij dat Van der Vaart in totaal zo'n 2000 minuten minder heeft gespeeld dan ik voor Oranje. Ik weet niet precies hoeveel wedstrijden dat zijn, maar goed."
De 34-jarige Blind heeft naast Van der Vaart alleen Frank de Boer (112 interlands), Edwin van der Sar (130) en Wesley Sneijder (134) nog boven zich staan op de ranglijst van recordinternationals van Oranje. "Het is geen streven van mij om De Boer in te halen. Het is geen wedstrijdje. Ik ben trots dat ik de honderd interlands heb gehaald en hoop er nog lang bij te zijn", vertelde Blind in de Volkswagen Arena in Wolfsburg.
Behulpzaam
De zoon van voormalig bondscoach Danny Blind debuteerde in februari 2013 onder leiding van Louis van Gaal bij Oranje. In 2014 speelde hij op het WK in Brazilië zijn eerste eindtoernooi, gevolgd door het EK van 2021 en het WK van 2022. Blind was telkens basisspeler en moet nu bij het EK in Duitsland voor het eerst vanaf de zijkant toekijken.
Aan het begin was dat wennen voor de oud-Ajacied, maar met de kwartfinales tegen Turkije in aantocht inmiddels niet meer. "Met kleine dingen kun je behulpzaam zijn. Als bijvoorbeeld een jongen op de training het moeilijker heeft, beur ik hem op en zeg: kom op, we gaan er weer voor. Of als ik iemand in het veld kan helpen met iets, geef ik dat in de rust aan. Ik probeer dat vanuit mijn rol zo goed mogelijk te doen. Het gaat me nog net te ver om dingen vanaf de zijlijn te roepen", aldus Blind, die na zijn spelersloopbaan graag trainer wil worden.
Oranje eindigde op het WK van 2014 als derde. Blind vindt het moeilijk om de spelersgroep van toen te vergelijken met die van nu. "Toen had je Arjen Robben, Wesley Sneijder, Robin van Persie. Het was een hele ervaren groep, maar ook eentje met veel jonge spelers uit de Eredivisie die er pas net bij waren. Nu hebben we een totaal andere selectie en staan we weer in de kwartfinale. Een toernooi moet je benaderen van wedstrijd tot wedstrijd, dat is het belangrijkste. We zijn ook niet in een positie om verder te kijken dan dat."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
4 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
4 uur geleden