Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blind hoopt ook in rol als reserve nog lang bij Oranje te blijven

Blind hoopt ook in rol als reserve nog lang bij Oranje te blijven

WOLFSBURG (ANP) - Daley Blind kon er wel om lachen toen Rafael van der Vaart op tv op een grappende manier verontwaardigd reageerde op zijn invalbeurt tegen Roemenië in de achtste finales van het EK. Bondscoach Ronald Koeman bracht de 34-jarige linkervleugelverdediger in blessuretijd nog even in de ploeg voor Memphis Depay. Blind naderde Van der Vaart daarmee tot één interland, 109 om 108.

"Volgens mij is het al heel lang zo dat een interland ook telt als je één minuut speelt", aldus Blind. "Een vriend van mij had het opgezocht en stuurde mij dat Van der Vaart in totaal zo'n 2000 minuten minder heeft gespeeld dan ik voor Oranje. Ik weet niet precies hoeveel wedstrijden dat zijn, maar goed."

De 34-jarige Blind heeft naast Van der Vaart alleen Frank de Boer (112 interlands), Edwin van der Sar (130) en Wesley Sneijder (134) nog boven zich staan op de ranglijst van recordinternationals van Oranje. "Het is geen streven van mij om De Boer in te halen. Het is geen wedstrijdje. Ik ben trots dat ik de honderd interlands heb gehaald en hoop er nog lang bij te zijn", vertelde Blind in de Volkswagen Arena in Wolfsburg.

Behulpzaam

De zoon van voormalig bondscoach Danny Blind debuteerde in februari 2013 onder leiding van Louis van Gaal bij Oranje. In 2014 speelde hij op het WK in Brazilië zijn eerste eindtoernooi, gevolgd door het EK van 2021 en het WK van 2022. Blind was telkens basisspeler en moet nu bij het EK in Duitsland voor het eerst vanaf de zijkant toekijken.

Aan het begin was dat wennen voor de oud-Ajacied, maar met de kwartfinales tegen Turkije in aantocht inmiddels niet meer. "Met kleine dingen kun je behulpzaam zijn. Als bijvoorbeeld een jongen op de training het moeilijker heeft, beur ik hem op en zeg: kom op, we gaan er weer voor. Of als ik iemand in het veld kan helpen met iets, geef ik dat in de rust aan. Ik probeer dat vanuit mijn rol zo goed mogelijk te doen. Het gaat me nog net te ver om dingen vanaf de zijlijn te roepen", aldus Blind, die na zijn spelersloopbaan graag trainer wil worden.

Oranje eindigde op het WK van 2014 als derde. Blind vindt het moeilijk om de spelersgroep van toen te vergelijken met die van nu. "Toen had je Arjen Robben, Wesley Sneijder, Robin van Persie. Het was een hele ervaren groep, maar ook eentje met veel jonge spelers uit de Eredivisie die er pas net bij waren. Nu hebben we een totaal andere selectie en staan we weer in de kwartfinale. Een toernooi moet je benaderen van wedstrijd tot wedstrijd, dat is het belangrijkste. We zijn ook niet in een positie om verder te kijken dan dat."

Meer uit Voetbal

Lazio wint thuis van Genoa, doelpunt van Taylor

ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.

3 uur geleden
NAC speelt thuis met 2-2 gelijk tegen FC Twente

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.

4 uur geleden
Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

7 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

7 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

9 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

11 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

1 dag geleden