Blind begint aan 104e interland en evenaart Kuijt
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind begint zaterdag in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Ierland aan zijn 104e interland voor het Nederlands elftal. De 33-jarige speler van de verrassende Spaanse koploper Girona komt daarmee op gelijke hoogte met Dirk Kuijt.
Blind heeft tegen de Ieren een plek centraal in de defensie, samen met aanvoerder Virgil van Dijk en Stefan de Vrij. Quilindschy Hartman en Denzel Dumfries zijn de vleugelverdedigers. De basisplaats van Blind komt mede door de afwezigheid van Nathan Aké en Micky van de Ven, twee centrale verdedigers die ook linksbenig zijn.
Met 104 interlands nemen Blind en Kuijt de gedeelde zesde plek in op de lijst van recordinternationals van Oranje. Giovanni van Bronckhorst is met 106 wedstrijden nu de nummer 5. Wesley Sneijder speelde de meeste interlands, 134. Daarna volgen Edwin van der Sar (130), Frank de Boer (112) en Rafael van der Vaart (109).
Blind debuteerde in februari 2013 in een oefenwedstrijd tegen Italië (1-1). Louis van Gaal was toen de bondscoach. Blind deed met Oranje mee aan de WK's van 2014 en 2022 en het EK van 2021.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie voelt veel vertrouwen van zijn spelers en de directie van Feyenoord. "Dat spreekt iedereen ook uit" , zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Ze geven mij het gevoel dat we het samen gaan omdraaien."
44 minuten geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, tussen de landskampioen van de Eredivisie en de bekerwinnaar, is komend voetbalseizoen op vrijdag 31 juli of zondag 2 augustus. De definitieve datum wordt vastgesteld als duidelijk is wat de Europese verplichtingen zijn van de twee deelnemende clubs. Dat meldt de KNVB.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht-trainer Ron Jans denkt niet dat zijn elftal zondag in de thuiswedstrijd in de Eredivisie tegen koploper PSV kansloos is. "Ze staan 9 punten voor op de nummer 2 en dat zegt wel iets over PSV. Als je ziet wat ze in de Champions League tegen Liverpool en Napoli hebben laten zien, dan ontstijgt dat bijna de Eredivisie. Maar er zijn ook kwetsbare momenten in wedstrijden geweest en daar willen we er graag nog eentje aan toevoegen", aldus Jans in een interview op de clubsite.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Couhaib Driouech mist zondag de uitwedstrijd in de Eredivisie tegen FC Utrecht. De linkervleugelaanvaller raakte dinsdag in de eerste helft van de bekerwedstrijd tegen GVVV (3-0-winst) geblesseerd en is niet op tijd hersteld, meldde trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie op De Herdgang in Eindhoven.
2 uur geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - De toeschouwers die donderdag na de bekerwedstrijd tussen SV Spakenburg en FC Twente met elkaar op het veld in gevecht gingen, komen volgens SV Spakenburg niet uit Spakenburg zelf. "Het beeld geeft nu aan dat een groep niet-Spakenburgers de confrontatie met fans van FC Twente opzocht. Die groep was erop uit om eens goed te rellen na afloop", zegt Spakenburg-voorzitter Marc Schoonebeek tegen het ANP. "Wij kennen onze supporters echt goed en zij zijn het gelukkig niet geweest."
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong keert na twee maanden afwezigheid terug in de wedstrijdselectie van Liverpool. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag op een persconferentie.
4 uur geleden