Blind begint aan 104e interland en evenaart Kuijt
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind begint zaterdag in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Ierland aan zijn 104e interland voor het Nederlands elftal. De 33-jarige speler van de verrassende Spaanse koploper Girona komt daarmee op gelijke hoogte met Dirk Kuijt.
Blind heeft tegen de Ieren een plek centraal in de defensie, samen met aanvoerder Virgil van Dijk en Stefan de Vrij. Quilindschy Hartman en Denzel Dumfries zijn de vleugelverdedigers. De basisplaats van Blind komt mede door de afwezigheid van Nathan Aké en Micky van de Ven, twee centrale verdedigers die ook linksbenig zijn.
Met 104 interlands nemen Blind en Kuijt de gedeelde zesde plek in op de lijst van recordinternationals van Oranje. Giovanni van Bronckhorst is met 106 wedstrijden nu de nummer 5. Wesley Sneijder speelde de meeste interlands, 134. Daarna volgen Edwin van der Sar (130), Frank de Boer (112) en Rafael van der Vaart (109).
Blind debuteerde in februari 2013 in een oefenwedstrijd tegen Italië (1-1). Louis van Gaal was toen de bondscoach. Blind deed met Oranje mee aan de WK's van 2014 en 2022 en het EK van 2021.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
7 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
13 uur geleden