Blind begint aan 104e interland en evenaart Kuijt
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind begint zaterdag in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Ierland aan zijn 104e interland voor het Nederlands elftal. De 33-jarige speler van de verrassende Spaanse koploper Girona komt daarmee op gelijke hoogte met Dirk Kuijt.
Blind heeft tegen de Ieren een plek centraal in de defensie, samen met aanvoerder Virgil van Dijk en Stefan de Vrij. Quilindschy Hartman en Denzel Dumfries zijn de vleugelverdedigers. De basisplaats van Blind komt mede door de afwezigheid van Nathan Aké en Micky van de Ven, twee centrale verdedigers die ook linksbenig zijn.
Met 104 interlands nemen Blind en Kuijt de gedeelde zesde plek in op de lijst van recordinternationals van Oranje. Giovanni van Bronckhorst is met 106 wedstrijden nu de nummer 5. Wesley Sneijder speelde de meeste interlands, 134. Daarna volgen Edwin van der Sar (130), Frank de Boer (112) en Rafael van der Vaart (109).
Blind debuteerde in februari 2013 in een oefenwedstrijd tegen Italië (1-1). Louis van Gaal was toen de bondscoach. Blind deed met Oranje mee aan de WK's van 2014 en 2022 en het EK van 2021.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
2 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
7 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
7 uur geleden