Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blind begint aan 104e interland en evenaart Kuijt

Blind begint aan 104e interland en evenaart Kuijt

AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind begint zaterdag in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Ierland aan zijn 104e interland voor het Nederlands elftal. De 33-jarige speler van de verrassende Spaanse koploper Girona komt daarmee op gelijke hoogte met Dirk Kuijt.

Blind heeft tegen de Ieren een plek centraal in de defensie, samen met aanvoerder Virgil van Dijk en Stefan de Vrij. Quilindschy Hartman en Denzel Dumfries zijn de vleugelverdedigers. De basisplaats van Blind komt mede door de afwezigheid van Nathan Aké en Micky van de Ven, twee centrale verdedigers die ook linksbenig zijn.

Met 104 interlands nemen Blind en Kuijt de gedeelde zesde plek in op de lijst van recordinternationals van Oranje. Giovanni van Bronckhorst is met 106 wedstrijden nu de nummer 5. Wesley Sneijder speelde de meeste interlands, 134. Daarna volgen Edwin van der Sar (130), Frank de Boer (112) en Rafael van der Vaart (109).

Blind debuteerde in februari 2013 in een oefenwedstrijd tegen Italië (1-1). Louis van Gaal was toen de bondscoach. Blind deed met Oranje mee aan de WK's van 2014 en 2022 en het EK van 2021.

Meer uit Voetbal

Trainer García weet zeker dat Ajax komend seizoen kampioen wordt

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.

5 minuten geleden
Sterling krijgt basisplaats in laatste Eredivisieduel Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.

15 minuten geleden
FC Twente met fitte selectie naar laatste wedstrijd tegen PSV

ENSCHEDE (ANP) - Coach John van den Brom van FC Twente heeft een fitte spelersgroep voor de laatste competitiewedstrijd bij PSV. De club uit Enschede strijdt met NEC en Ajax om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van de voorronde van de Champions League.

38 minuten geleden
Dieperink niet als VAR naar WK na incident in hotel in Londen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.

2 uur geleden
Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

16 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

18 uur geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

21 uur geleden