Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bliksembezoek Wilders aan Kijkduin voor steun tegen 'asielstroom'

Bliksembezoek Wilders aan Kijkduin voor steun tegen 'asielstroom'

KIJKDUIN (ANP) - PVV-leider Geert Wilders bracht dinsdagavond een kort bezoek aan bewoners van de badplaats Kijkduin, in het zuiden van Den Haag, om hen "een hart onder de riem te steken". Volgens hem worden plaatsen zoals Kijkduin "overspoeld met asielzoekers" zonder dat zij daarmee hebben ingestemd. In een hotel aan de boulevard van Kijkduin worden sinds dit weekend ruim 100 asielzoekers opgevangen, tot grote onvrede van omwonenden.

Wilders was afgekomen op een bijeenkomst van de gemeente waar burgemeester Jan van Zanen de bewoners voorlicht over de tijdelijke opvang van de asielzoekers. De betrokkenen werden dit weekend met spoed in Kijkduin geplaatst omdat het aanmeldcentrum Ter Apel overvol zat.

De PVV-leider werd buiten met gejuich en enthousiasme ontvangen door tientallen mensen die in de kou op hem wachtten. Wilders ging niet naar binnen, maar vertrok weer na enkele gesprekjes met mensen. Volgens de PVV-leider zijn "de mensen het zat". Hij zegt de bewoners te willen helpen met een asielstop, maar erkent dat dit lastig kan worden als hij met andere partijen wil samenwerken.

Oproep Van Zanen

De PVV is bij de verkiezingen met 37 zetels de grootste partij geworden, en heeft daarom het initiatief om een nieuw kabinet te vormen. Partijen vrezen dat hij nog te radicaal is. Wilders zegde al toe zijn standpunten over bijvoorbeeld de islam "in de ijskast" te zetten, maar bijvoorbeeld Dilan Yeşilgöz (VVD) gelooft hem niet.

Burgemeester Van Zanen riep voorafgaand aan het overleg de landelijke politiek op actie te ondernemen. "Met een verkiezingsuitslag is het probleem van de mensen die hier zijn niet opgelost. Die mensen moeten worden geholpen." Asielzoekers naar gemeenten sturen met overwegend GroenLinks-PvdA-stemmers, zoals in Kijkduin wordt geopperd, is volgens hem geen oplossing. "Het zou wat wezen als mensen in nood niet worden geholpen vanwege partijpolitieke samenstellingen van gemeenten." Hij zegde toe dat het verblijf tot medio januari is.

Angst

Tientallen Kijkduiners probeerden een glimp van Wilders op te vangen, zoals PVV-stemmer Steve Leegstra en Tony Geers. Ze vinden het "helemaal geweldig dat hij zich heeft laten zien en er is voor de mensen" maar begrijpen tegelijk dat de PVV-leider hier niet "zomaar een oplossing uit de mouw kan schudden". Ze hopen op een coalitie met Wilders aan het roer want "hij is toch de grootste partij " en dat dan de problemen worden aangepakt.

De twee mannen zijn niet tegen buitenlanders en snappen ook dat de asielzoekers moesten worden opgevangen, maar "waarom dan in een duur hotel en niet in leegstaande panden die hier ook zijn". Anderen begrijpen niet waarom het zo'n grote groep is en waarom "alleen maar mannen". Angst is er ook, zeggen sommigen, maar ze denken vooral dat anderen daar last van hebben, zoals ouderen en vrouwen.

Meer uit Politiek

Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

4 uur geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

7 uur geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

7 uur geleden
D66 gaat toch praten met Hart voor Den Haag over coalitie

DEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.

8 uur geleden
ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

1 dag geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

1 dag geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

1 dag geleden