Blikken Noordzeewater voor Nieuwjaarsduik binnen 24 uur op
DEN HAAG (ANP) - Alle 25.000 blikken gevuld met Noordzeewater, die gebruikt kunnen worden als alternatief voor de traditionele Nieuwjaarsduik op 1 januari in Scheveningen, waren binnen 24 uur op. "Het enthousiasme voor de Nieuwjaarsduik uit Blik is overweldigend", zegt Alex Schuttert van Stichting Nieuwjaarsduiken Nederland vrijdag.
De organisatie maakte dinsdag bekend dat de duik niet doorgaat. Vanwege corona vindt ze het onverantwoord mensen op het strand bij elkaar te laten komen voor een duik in de zee. Via de website nieuwjaarsduik.nl konden mensen wel twee blikken Noordzeewater bestellen om op 1 januari om 12.00 uur coronaproef een eigen 'Nieuwjaarsduik' te nemen op bijvoorbeeld het eigen balkon of in de douche.
"Mensen blijken een grote behoefte te hebben aan een frisse start van 2021 en hebben al veel voorpret met deze toch wel ludieke en unieke 'thuisduik', laat de organisatie vrijdag weten.
Wie ook een ‘thuisduik’ wil nemen, maar nog geen blik Noordzeewater had besteld, kan dit nog steeds doen, aldus de organisatie. Mensen kunnen zelf een blik water vullen, er een mespuntje zout in doen voor het ‘zee-effect’, een feestelijke wikkel downloaden op nieuwjaarsduik.nl, het blik met ‘zeewater’ in de koelkast koud zetten en vervolgens op 1 januari om 12.00 uur het bijvoorbeeld in de tuin over zichzelf heen gieten.
"Met héél Nederland op 1 januari om 12.00 uur met een frisse plons het nieuwe jaar in, dat is het idee. Juist die gezamenlijkheid, dit jaar in eigen kring, zorgt voor extra plezier en is kenmerkend voor de oer-Hollandse Nieuwjaarsduik-traditie", aldus de organisatie.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De Evangelische Omroep (EO) gaat de genres fictie en documentaire schrappen als gevolg van de bezuinigingen op de publieke omroep. De EO maakte de afgelopen jaren prijswinnende fictieproducties en documentaires als De Joodse Raad, De Terugreis en Mijn grote broer. De EO spreekt dinsdag van een "pijnlijk besluit".
13 minuten geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland verlengt de toestemming om de wolf te doden die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Jagers krijgen tot 1 juli volgend jaar de tijd om het dier met codenaam GW4655m te doden. Ook is het gebied waarin dat mag gebeuren uitgebreid met het terrein van vliegbasis Deelen. De vergunning voor het afschieten van de wolf zou 1 januari aflopen.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Nederlanders werken steeds langer door en doen dat meestal in goede gezondheid, wijst onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) uit. De meeste mensen zijn ook op latere leeftijd lichamelijk en mentaal in staat om hun werk uit te voeren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel wordt al 541 dagen onderhandeld over een nieuwe regering en evenaart daarmee het Belgische formatierecord. De Belgische hoofdstad valt onder het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de coalitieonderhandelingen daar zitten muurvast.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.
5 uur geleden