Blik op Philips bij eerste dag nieuwe beursweek
AMSTERDAM (ANP) - Philips weet maandag bij het begin van de nieuwe beursweek de aandacht op zich gericht. Het zorgtechnologiefonds zet andermaal geld opzij voor de kwestie rond slaapapneu-apparaten, zo werd bij de publicatie van de kwartaalcijfers gemeld. De Europese beurzen lijken de week met verlies te beginnen.
Philips moest nog eens 165 miljoen euro extra opzij zetten voor de terugroepactie rond apneu-apparaten. De beademingsapparaten bevatten een isolatieschuim dat kan verbrokkelen en daardoor gevaarlijk kan zijn voor gebruikers. Daarnaast kan het isolatiemateriaal, als het in aanraking komt met bepaalde schoonmaakmiddelen, een giftige stof afgeven. Alles bij elkaar heeft Philips nu bijna 900 miljoen euro gereserveerd voor de hersteloperatie.
Afgezien van de terugroepactie had Philips het lastig vanwege toenemende leveringsproblemen. Die werden de afgelopen tijd verergerd door de corona-uitbraken in Chinese steden als Shenzhen en Shanghai.
Shell
Ook Shell mag rekenen op belangstelling. Het aandeel van het olie- en gasconcern beweegt mogelijk mee op de daling van de olieprijzen. Daarnaast kreeg het concern een waarschuwingsbrief van Milieudefensie. Shell voert volgens de milieuclub willens en wetens het vonnis van de rechter om CO2-uitstoot te verminderen niet uit. Shell weerspreekt dit.
Just Eat Takeaway moet, als het aan aandeelhouder Cat Rock Capital ligt, op zoek naar een nieuwe financieel directeur. In een open brief laat de investeerder weten dat het maaltijdbestelbedrijf op dit moment niet de waarde voor aandeelhouders weet te creëren, die er wel in zou zitten. Cat Rock pleit al langer voor de verkoop van dochter Grubhub.
TKH
Verder kwam technologiebedrijf TKH met een update. De onderneming wist de omzet met bijna met een derde op te voeren. Daarbij hield het bedrijf vast aan zijn eerder uitgesproken verwachtingen voor dit jaar.
Ook farmaceut Roche kwam met cijfers. Het Zwitserse bedrijf zag de omzet toenemen, geholpen door de veerkrachtige vraag naar coronatests. Wel zal de vraag naar coronaproducten in de loop van het jaar minder worden, waarschuwde het concern.
Beleggers verwerken verder overwinning van de zittende president Emmanuel Macron bij de Franse presidentsverkiezingen. Macron heeft ten opzichte van de presidentsverkiezingen in 2017 qua steun van de Franse bevolking wel flink moeten inboeten. Vijf jaar geleden kreeg hij nog 66,1 procent van de stemmen.
Meer uit Financieel
GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."
5 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.
6 uur geleden