Blik op Philips bij eerste dag nieuwe beursweek
AMSTERDAM (ANP) - Philips weet maandag bij het begin van de nieuwe beursweek de aandacht op zich gericht. Het zorgtechnologiefonds zet andermaal geld opzij voor de kwestie rond slaapapneu-apparaten, zo werd bij de publicatie van de kwartaalcijfers gemeld. De Europese beurzen lijken de week met verlies te beginnen.
Philips moest nog eens 165 miljoen euro extra opzij zetten voor de terugroepactie rond apneu-apparaten. De beademingsapparaten bevatten een isolatieschuim dat kan verbrokkelen en daardoor gevaarlijk kan zijn voor gebruikers. Daarnaast kan het isolatiemateriaal, als het in aanraking komt met bepaalde schoonmaakmiddelen, een giftige stof afgeven. Alles bij elkaar heeft Philips nu bijna 900 miljoen euro gereserveerd voor de hersteloperatie.
Afgezien van de terugroepactie had Philips het lastig vanwege toenemende leveringsproblemen. Die werden de afgelopen tijd verergerd door de corona-uitbraken in Chinese steden als Shenzhen en Shanghai.
Shell
Ook Shell mag rekenen op belangstelling. Het aandeel van het olie- en gasconcern beweegt mogelijk mee op de daling van de olieprijzen. Daarnaast kreeg het concern een waarschuwingsbrief van Milieudefensie. Shell voert volgens de milieuclub willens en wetens het vonnis van de rechter om CO2-uitstoot te verminderen niet uit. Shell weerspreekt dit.
Just Eat Takeaway moet, als het aan aandeelhouder Cat Rock Capital ligt, op zoek naar een nieuwe financieel directeur. In een open brief laat de investeerder weten dat het maaltijdbestelbedrijf op dit moment niet de waarde voor aandeelhouders weet te creëren, die er wel in zou zitten. Cat Rock pleit al langer voor de verkoop van dochter Grubhub.
TKH
Verder kwam technologiebedrijf TKH met een update. De onderneming wist de omzet met bijna met een derde op te voeren. Daarbij hield het bedrijf vast aan zijn eerder uitgesproken verwachtingen voor dit jaar.
Ook farmaceut Roche kwam met cijfers. Het Zwitserse bedrijf zag de omzet toenemen, geholpen door de veerkrachtige vraag naar coronatests. Wel zal de vraag naar coronaproducten in de loop van het jaar minder worden, waarschuwde het concern.
Beleggers verwerken verder overwinning van de zittende president Emmanuel Macron bij de Franse presidentsverkiezingen. Macron heeft ten opzichte van de presidentsverkiezingen in 2017 qua steun van de Franse bevolking wel flink moeten inboeten. Vijf jaar geleden kreeg hij nog 66,1 procent van de stemmen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. De verkoopgolf onder chipfabrikanten werd vrijdag heviger. Beleggers maken zich steeds meer zorgen dat de enorme uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) van techbedrijven steeds moeilijker te rechtvaardigen zijn.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple praat met het Amerikaanse ministerie van Justitie over het schikken van een rechtszaak uit 2024 waarin het techbedrijf wordt beschuldigd van het overtreden van de mededingingswetgeving. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten tot onder de 1100 punten. Donderdag bereikte de hoofdindex voor het eerst ooit een slotstand boven die grens, nadat de AEX een dag eerder al tussentijds dat aantal aantikte. Maar vrijdag zorgden onder meer de koersverliezen van de chipbedrijven voor een lagere slotstand.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de regels voor EU-banken herzien en standaardiseren. Het gaat onder meer om afspraken over de omvang van de banken in de EU, hun activiteiten en bedrijfsmodellen. "De banken in de Europese Unie zijn niet groot genoeg om te concurreren, zowel internationaal als intern", zei Eurocommissaris Maria Luís Albuquerque (Financiële diensten) vrijdag op een persconferentie.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techconcern Apple heeft Nvidia ingehaald als waardevolste bedrijf ter wereld. Het Amerikaanse chipbedrijf was sinds bijna een jaar het meest waard op de beurs door de grote vraag naar toepassingen voor kunstmatige intelligentie, maar inmiddels kijken beleggers breder naar de toegevoegde waarde van AI. Nvidia verliest daardoor wat terrein.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV maakt zich grote zorgen over ingrepen bij Qbuzz in het personeelsbestand. De vakbond meldt dat de vervoerder een afdeling in Groningen samenvoegt met een afdeling in Utrecht, waardoor ongeveer twintig mensen hun baan zouden kwijtraken. CNV vreest dat dit het begin is van een grote reorganisatie.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse kansspelautoriteit heeft internetproviders opdracht gegeven de Amerikaanse site Polymarket te blokkeren. Op de site wordt door te wedden op bepaalde vermeende toekomstige gebeurtenissen met cryptocurrency gegokt. De Franse regering ziet dit als een illegale goksite en heeft al in 2024 bepaald dat er in Frankrijk geen financiële transacties mogen zijn via de site.
8 uur geleden