Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blik op Philips bij eerste dag nieuwe beursweek

Blik op Philips bij eerste dag nieuwe beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Philips weet maandag bij het begin van de nieuwe beursweek de aandacht op zich gericht. Het zorgtechnologiefonds zet andermaal geld opzij voor de kwestie rond slaapapneu-apparaten, zo werd bij de publicatie van de kwartaalcijfers gemeld. De Europese beurzen lijken de week met verlies te beginnen.

Philips moest nog eens 165 miljoen euro extra opzij zetten voor de terugroepactie rond apneu-apparaten. De beademingsapparaten bevatten een isolatieschuim dat kan verbrokkelen en daardoor gevaarlijk kan zijn voor gebruikers. Daarnaast kan het isolatiemateriaal, als het in aanraking komt met bepaalde schoonmaakmiddelen, een giftige stof afgeven. Alles bij elkaar heeft Philips nu bijna 900 miljoen euro gereserveerd voor de hersteloperatie.

Afgezien van de terugroepactie had Philips het lastig vanwege toenemende leveringsproblemen. Die werden de afgelopen tijd verergerd door de corona-uitbraken in Chinese steden als Shenzhen en Shanghai.

Shell

Ook Shell mag rekenen op belangstelling. Het aandeel van het olie- en gasconcern beweegt mogelijk mee op de daling van de olieprijzen. Daarnaast kreeg het concern een waarschuwingsbrief van Milieudefensie. Shell voert volgens de milieuclub willens en wetens het vonnis van de rechter om CO2-uitstoot te verminderen niet uit. Shell weerspreekt dit.

Just Eat Takeaway moet, als het aan aandeelhouder Cat Rock Capital ligt, op zoek naar een nieuwe financieel directeur. In een open brief laat de investeerder weten dat het maaltijdbestelbedrijf op dit moment niet de waarde voor aandeelhouders weet te creëren, die er wel in zou zitten. Cat Rock pleit al langer voor de verkoop van dochter Grubhub.

TKH

Verder kwam technologiebedrijf TKH met een update. De onderneming wist de omzet met bijna met een derde op te voeren. Daarbij hield het bedrijf vast aan zijn eerder uitgesproken verwachtingen voor dit jaar.

Ook farmaceut Roche kwam met cijfers. Het Zwitserse bedrijf zag de omzet toenemen, geholpen door de veerkrachtige vraag naar coronatests. Wel zal de vraag naar coronaproducten in de loop van het jaar minder worden, waarschuwde het concern.

Beleggers verwerken verder overwinning van de zittende president Emmanuel Macron bij de Franse presidentsverkiezingen. Macron heeft ten opzichte van de presidentsverkiezingen in 2017 qua steun van de Franse bevolking wel flink moeten inboeten. Vijf jaar geleden kreeg hij nog 66,1 procent van de stemmen.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

3 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

5 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

6 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

6 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

7 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

8 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

9 uur geleden