Blik op Europese techbedrijven na koersval techbeurs Nasdaq
AMSTERDAM (ANP) - De technologiebedrijven zullen donderdag naar verwachting opnieuw onder druk staan op de Europese beurzen, na de koersval van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. De snel oplopende rentes op de obligatiemarkten wakkeren de zorgen over de hoge waarderingen van de grote techconcerns aan, die sterk zijn gestegen tijdens de coronacrisis. Beleggers ruilen hun techaandelen echter in voor bedrijven die naar verwachting meer zullen profiteren van het economische herstel.
De Amsterdamse AEX-index koerst op basis van de openingsindicatoren af op een verlies van rond 1 procent. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken lager te openen. De Aziatische markten gingen donderdag flink onderuit door zware koersverliezen in de techsector. Op Wall Street sloot de Nasdaq woensdag 2,7 procent in het rood.
Op het Damrak kwamen baggeraar Boskalis en biotechnologiebedrijf Pharming nog met jaarresultaten. Boskalis boekte in 2020 minder omzet, maar presteerde desondanks beter dan verwacht. Ook steeg de waarde van het orderboek tot een record van 5,3 miljard euro. Pharming behaalde afgelopen jaar meer omzet dankzij sterke verkopen van zijn medicijn Ruconest in de VS. De winst nam echter af door de sterke waardedaling van de dollar ten opzichte van de euro.
CTP
De ontwikkelaar van bedrijventerreinen CTP kondigde aan naar de beurs in Amsterdam te gaan. Het bedrijf, dat Tsjechië als belangrijkste markt heeft, wil via de uitgifte van nieuwe aandelen tot zo'n 1 miljard euro ophalen om verder te kunnen groeien. De beursgang vindt mogelijk over enkele weken plaats.
In Frankfurt staat Lufthansa in de belangstelling. De Duitse luchtvaartmaatschappij leed in het coronajaar 2020 een recordverlies van meer dan 6,7 miljard euro. Dit jaar verwacht het bedrijf slechts de helft van het normale aantal vluchten van voor de crisis uit te voeren. Lufthansa verwacht pas in 2024 uit de crisismodus te kunnen. Maar zelfs dan denkt het concern nog altijd een tiende minder te vliegen dan voor de uitbraak van de coronapandemie
Op de oliemarkt gaat de aandacht uit naar de vergadering van oliekartel OPEC. Binnen de groep van olieproducerende landen is de druk toegenomen om de productiebeperkingen terug te schroeven, gezien de forse opleving van de olieprijzen in de afgelopen weken. Een vat Amerikaanse olie kostte donderdagochtend 0,4 procent meer op 61,52 dollar. Brentolie klom 0,5 procent in prijs tot 64,43 dollar per vat. De euro was 1,2060 dollar waard, tegen 1,2070 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data voor bedrijven, het leger en veiligheidsdiensten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers hadden verwacht.
10 minuten geledenHAMBURG (ANP/RTR) - De lage waterstand gaat de Duitse economie minstens 0,3 procentpunt groei kosten dit jaar, verwacht ING-econoom Carsten Brzeski. Volgens de econoom was het bruto binnenlands product dit jaar op weg naar een groei van 0,8 procentpunt. "Dit is een flinke domper", zegt Brzeski.
33 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Klanten van Albert Heijn gaan er twee keer zo lang over doen om hun spaarboekje met koopzegels vol te krijgen. Vanaf 7 september ontvangen klanten voortaan een koopzegel per 2 euro aan boodschappen, waar dat nu een koopzegel per 1 euro is.
1 uur geledenCHICAGO (ANP) - McDonald's heeft voor het tweede kwartaal op rij minder groei doorgemaakt. Volgens persbureau Bloomberg is dit een teken dat consumenten zuiniger aan doen, nu ze meer geld kwijt zijn aan bijvoorbeeld brandstof. Dit speelt vooral in de Verenigde Staten, maar ook in de rest van de wereld groeide McDonald's minder hard.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - In Brazilië werken meer dan tweehonderd onderzoekers aan de ontwikkeling van 'groene' vliegtuigbrandstof uit de olierijke vruchten van een palmsoort. Biotechnologen, agronomen en automatiseringsexperts staan aan de basis van het project van 3 miljard dollar. Daarbij wordt de vrij onbekende macaúba-palm aangeplant op een uitgestrekt gebied in de Braziliaanse deelstaat Minas Gerais, ten noorden van São Paulo.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Spotify heeft in het tweede kwartaal van 2026 opnieuw meer gebruikers en betalende abonnees getrokken. Dat komt naar voren uit de dinsdag gepubliceerde halfjaarcijfers van het bedrijf. De Zweedse muziekstreamingdienst zag mede daardoor ook zijn omzet verder toenemen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de onlinebank Revolut is verwikkeld geraakt in een rechtszaak in het Verenigd Koninkrijk. Nik Storonsky wordt door een jachtmakelaarskantoor beschuldigd van het ontduiken van 17,5 miljoen euro aan commissie bij de aankoop van een superjacht. Het jacht werd door de Braziliaanse voormalig eigenaar gewaardeerd op 350 miljoen euro.
2 uur geleden