Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blik op drie belangwekkende dagen Biden in Brussel

Blik op drie belangwekkende dagen Biden in Brussel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Alexander De Croo heeft de eer om zondagavond Joe Biden te mogen verwelkomen als die voor het eerst als Amerikaans president de Europese Unie aandoet. De Air Force One landt op de militaire luchthaven Melsbroek. De vliegtuigspotters zijn er klaar voor.

De Democraat verblijft drie dagen in Brussel. Dinsdag gaat hij op audiëntie, samen met De Croo, bij koning Filip. Maar Biden is er in de eerste plaats voor de NAVO-top maandag en een EU-top dinsdag. De NAVO-bijeenkomst stelt hem niet alleen in de gelegenheid de banden met zijn militaire bondgenoten aan te halen. In de marge spreekt hij verschillende leiders onder vier ogen.

Op de EU-VS-top is die gelegenheid er niet. Hij moet het dan doen met voorzitter Charles Michel van de Europese Raad en de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Klimaat en handel zijn hier de belangrijke agendapunten. De EU snakt naar betere betrekkingen met de VS na de ontluisterende vier jaar onder president Donald Trump, die maling had aan afspraken over die zaken. De EU hoopt dat met Biden een einde kan worden gemaakt aan de wederzijdse strafheffingen op de invoer van hun producten.

In Brussel zijn de politie en veiligheidsdiensten al voorbereid. Gewend aan veel en vaak hoog bezoek uit alle windstreken, inclusief Amerikaanse presidenten die zich in hun gepantserde auto met bijnaam The Beast laten rondrijden, hebben ze al grote delen van de hoofdstad afgegrendeld. De buurt rond de Amerikaanse ambassade is tot en met dinsdag op slot, evenals verderop rond The Hotel, blijkbaar de logeerplek van de delegatie. Vanzelfsprekend ligt er ook een veiligheidscordon rond het NAVO-hoofdkwartier en de EU-instellingen.

Er zijn verscheidene persconferenties gepland rond de toppen.

Meer uit Buitenland

Iran laat bekende mensenrechtenadvocaat vrij

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.

2 uur geleden
Brussel gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.

2 uur geleden
Onderzoek naar Farage voor niet aangeven miljoenendonatie

LONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.

2 uur geleden
Trump voor staatsbezoek aangekomen in China

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.

3 uur geleden
Schoten gehoord bij senaat in de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.

3 uur geleden
Koning Charles: regering wil gelijkheid en EU-samenwerking

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.

4 uur geleden
Libanon meldt doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.

5 uur geleden