Blik op crisisimpact bij handelsupdate Philips
DEN HAAG (ANP) - Gezondheidstechnologieconcern Philips geeft later op maandag een kijkje in de boeken. Naast de cijfers over het afgelopen kwartaal gaat de aandacht ook uit naar de vooruitzichten voor dit jaar en in het bijzonder naar de impact van de coronacrisis en de strengere maatregelen die veel landen eind vorig jaar oplegden om verspreiding van het virus in te dammen.
Door de coronapandemie is veel reguliere zorg in ziekenhuizen afgeschaald. Dat kan negatief doorwerken op bepaalde prestaties van Philips, omdat ziekenhuizen bepaalde investeringen in technologie en apparatuur uitstellen. Daarnaast zorgen de winkelsluitingen ervoor dat het bedrijf minder persoonlijke gezondheidsproducten zoals tandenborstels en scheerapparaten verkoopt.
Onder de leiding van topman Frans van Houten heeft het concern zich de afgelopen jaren omgevormd van een breed technologiebedrijf tot een sterk op gezondheid en zorg gerichte onderneming. Het bedrijf sprak eerder de ambitie uit om in de periode 2021 tot 2025 op eigen kracht elk jaar zo'n 5 tot 6 procent omzetgroei behalen. Daarbij moet in de periode jaarlijks 400 miljoen euro worden bespaard.
Kenners rekenen er in doorsnee op dat het slotkwartaal van 2020 is afgesloten met een omzet van 5,9 miljard euro. Onder de streep resteert volgens de ramingen een bedrag van om en nabij de 636 miljoen euro.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement doet een tegenvoorstel voor een versoepeling van het emissiehandelssysteem (ETS). De Europese Commissie stelde afgelopen voorjaar voor om een bepaald overschot aan emissiehandelsrechten niet meer automatisch te vernietigen, maar in reserve te houden. Een meerderheid van het Europees Parlement gaat niet mee met het opschorten van de automatische vernietiging, maar stemt in met een ander voorstel.
33 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De partijen die samen regeren in Duitsland zijn het oneens over de aanpak van de recordhoge brandstofprijzen. De centrumlinkse sociaaldemocraten (SPD) beschuldigden dinsdag de conservatieve minister van Economische Zaken, Katherina Reiche, van passiviteit.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer achthonderd schoonmakers doen mee aan de stakingsweek van vakbond FNV, laat een woordvoerder van de vakbond weten. De grootste vakbond van Nederland kondigde maandag vijf stakingsdagen aan uit protest tegen de cao die werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland met vakbond CNV heeft gesloten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rijkste vijfhonderd Nederlanders reserveren bij elkaar opgeteld zo'n 3 miljard euro voor het goede doel. Dat is iets meer dan 1 procent van hun gezamenlijke geschatte vermogen van 273 miljard euro, heeft zakenblad Quote becijferd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven toonden wel enig herstel na de zware verliezen een dag eerder. Die werden veroorzaakt door waarschuwingen van toplieden in de AI-sector over de veiligheidsrisico's van een te snelle en ongecontroleerde ontwikkeling van AI.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Techmiljardair Elon Musk heeft zijn rechtszaak tegen Apple ingetrokken. Hij beschuldigde de iPhone-maker er eerder van dat het OpenAI's ChatGPT oneerlijk zou voortrekken ten opzichte van concurrerende chatbots.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Eindhovense AI-chipbedrijf Euclyd heeft ruim 200 miljoen euro opgehaald bij investeerders in de eerste grote financieringsronde van de startende onderneming. Het bedrijf, dat in 2024 werd opgericht op de High Tech Campus Eindhoven, maakte tevens bekend dat oud-topman Peter Wennink van chipmachinemaker ASML voorzitter wordt van de raad van commissarissen.
7 uur geleden