Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blik op chipfondsen op Damrak na mindere vooruitzichten Nvidia

Blik op chipfondsen op Damrak na mindere vooruitzichten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - Chipfondsen staan donderdag op de aandelenbeurzen in Europa in de schijnwerpers, nadat de Amerikaanse chipproducent Nvidia met een handelsupdate kwam. Vooral de prognose viel daarbij tegen. In Amsterdam drukt dat mogelijk op de koersen van AEX-fondsen als chipmachinemaker ASML en chiptoeleveranciers ASMI en Besi. Verder kwam een keur aan vooral kleinere bedrijven in Amsterdam nog met cijfers. Ook zijn beleggers in afwachting van het jaarlijkse symposium over het economische beleid van de Amerikaanse Federal Reserve in Jackson Hole.

Energiespecialist Alfen gaf voorbeurs een kijkje in de boeken. De onderneming wist de omzet flink op te voeren, geholpen door de grote vraag naar laadpalen. Naast de omzet verbeterde ook de winstgevendheid. Alfen is ook positiever gestemd over het hele jaar.

Vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen gaf ook inzage in de resultaten. Het financiële fonds zag de winst iets lager uitvallen. De daling kwam vooral doordat het bedrijf een bedrag van bijna 10 miljoen euro opzijzette voor de afwikkeling van het rentederivatendossier. Deze voorziening was overigens al eerder aangekondigd. Van Lanschot Kempen roept verder aandeelhouders bijeen om te stemmen over een betaling aan aandeelhouders van 1,50 euro per aandeel.

Envipco

Statiegeldbedrijf Envipco sloot het eerste halfjaar af met een recordomzet. De onderneming maakte daarbij ook werk van het verlagen van de kosten. Ondertussen wordt ook de productiecapaciteit opgevoerd. Door de ingebruikname van de fabriek in Roemenië moet efficiënter kunnen worden gewerkt.

Shell weet eveneens de aandacht op zich gericht. Het olie- en gasconcern maakte bekend een langjarige overeenkomst te hebben getekend met Energy Transfer voor de afname van vloeibaar gemaakt aardgas van het lng-project Lake Charles in de Verenigde Staten.

Unibail

Vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield meldde op zijn beurt winkelvastgoed in Californië definitief van de hand te hebben gedaan. Op Santa Anita werd een prijskaartje van 537,5 miljoen dollar geplakt. Unibail heeft als doel voor 4 miljard dollar aan vastgoed te verkopen. Daarvan is bijna 3,2 miljard dollar gerealiseerd.

Verder maakte de Zwitserse medicijnmaker Novartis bekend zijn Sandoz-divisie af te splitsen. Daardoor ontstaat qua omzet het grootste Europese generieke geneesmiddelenbedrijf. De afsplitsing moet in de tweede helft van volgend jaar zijn afgerond.

Meer uit Financieel

Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

6 uur geleden
ABN zet boekhoudprogramma uit na mogelijk beveiligingsincident

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.

8 uur geleden
Chinese fabrieken draaien minder hard

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.

9 uur geleden
Studie: economie in Afrika gaat vooruit, vrijheid achteruit

CAIRO (ANP/DPA) - In veel delen van Afrika zijn de economische omstandigheden de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl de veiligheid en de politieke vrijheden juist zijn verslechterd. Dat staat in onderzoek van de Mo Ibrahim Foundation, dat zaterdag in Caïro is gepresenteerd. Die organisatie is in 2006 opgericht door de Soedanese ondernemer Mo Ibrahim. De stichting zet zich in voor het bevorderen van goed bestuur en leiderschap op het Afrikaanse continent.

9 uur geleden
Duitsland: Italiaanse kritiek over opjagen gasprijzen onterecht

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft Italiaanse kritiek weersproken dat zijn last-minute pogingen om de gasvoorraden aan te vullen de prijzen in heel Europa opdrijven. "We wijzen de beschuldiging categorisch van de hand", heeft een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken gezegd.

9 uur geleden
OpenAI zoekt minder geld na uitverkoop AI-aandelen, schrijft FT

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

11 uur geleden
Apple haalt Nvidia in als meest waardevolle bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.

23 uur geleden