Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blik bij resultaten ING op rente en beloning aandeelhouders

Blik bij resultaten ING op rente en beloning aandeelhouders

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - ING heeft zijn winst afgelopen kwartaal waarschijnlijk wat zien dalen ten opzichte van een jaar eerder, denken analisten in doorsnee. Maar de vooruitzichten voor banken in het algemeen zijn de laatste tijd wel een stuk gunstiger geworden omdat de rente weer oploopt. Bij de kwartaalcijfers die ING donderdagochtend naar buiten brengt is het daarom onder meer de vraag of de bank zijn aandeelhouders extra wil gaan belonen.

In de vergelijkbare periode vorig jaar draaide ING nog een sterk kwartaal waarin de winst flink omhoog ging. Destijds werd het resultaat onder meer vooruit geholpen doordat er weer geld vrijviel dat ING in het eerste coronajaar apart had gezet voor mogelijke verliezen op leningen. Kenners denken dat de cijfers over de afgelopen periode ook gekleurd zullen worden door enkele eenmalige posten.

De rente die jarenlang heel laag was en daardoor op het verdienmodel van banken drukte, loopt de laatste tijd wel weer op. Verschillende andere grote banken meldden onlangs daardoor al weer grote miljardenwinsten en voerden hun verwachtingen op. Als ING in de veranderde marktomstandigheden een reden ziet om de aandeelhouders extra te gaan belonen zou dat volgens kenners moeten gebeuren via een aandeleninkoopprogramma.

Bij de kwartaalcijfers is het verder interessant hoe topman Steven van Rijswijk aankijkt tegen de hoge inflatie en dreiging van een recessie. Ook kan de bank mogelijk meer zeggen over het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar mogelijke betrokkenheid bij witwassen van dochter Payvision. Het Financieele Dagblad meldde eerder deze week op basis van ingewijden dat ING mogelijk is opgelicht toen het dat Amsterdamse fintechbedrijf enkele jaren geleden voor 350 miljoen euro overnam van de oprichters.

Meer uit Financieel

Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

10 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

11 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

12 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

14 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

15 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

17 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

17 uur geleden