Blik beleggers op banenrapport Verenigde Staten
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lijken vrijdag met kleine uitslagen aan de handelsdag te beginnen. De blik van beleggers is gericht op het Amerikaanse banenrapport dat later op vrijdag naar buiten komt. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol bij het monetaire beleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve.
Op woensdag kwam loonstrookverwerker ADP met zijn banenrapport, dat geldt als voorproefje voor het officiële overheidscijfer. Daaruit bleek dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten nog niet zo hard aantrekt als waar kenners in doorsnee rekening mee hielden. Dat had een positief effect op de markten, omdat het mogelijk langer duurt voordat de Fed zijn steunbeleid afbouwt.
Verder worden er nieuwe cijfers bekend over de dienstensector met bijvoorbeeld horeca, detailhandel, luchtvaart en toerisme in grote economieën als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en de eurozone die mogelijk van invloed zijn op de koersen. Die sector kreeg eerder de hardste klappen door de coronapandemie vanwege de lockdowns en de reisbeperkingen.
Lufthansa
Luchtvaartmaatschappij Lufthansa verwacht niet dat de strenge reisregels voor de VS snel zullen worden versoepeld voor Europese reizigers. De trans-Atlantische routes zijn ook belangrijk voor het verdienmodel van onder andere Air France-KLM.
Bij de bedrijven zal de aandacht verder uitgaan naar de auto-industrie vanwege de aanhoudende tekorten aan computerchips. Dit keer was het de Amerikaanse automaker General Motors die bekendmaakte de productie in een aantal van zijn fabrieken stil te moeten leggen vanwege de tekorten.
In Amsterdam weet onder andere olie- en gasconcern Shell de aandacht op zich gericht. Het bedrijf heeft een langjarige overeenkomst getekend voor het charteren van een bunkerschip voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) van Crowley Maritime.
DSM
Speciaalchemiebedrijf DSM kondigde op zijn beurt aan de leverancier van op zuivel gebaseerde aroma's First Choice Ingredients over te nemen voor een bedrag van 453 miljoen dollar. Investeerder HAL bereikte overeenstemming over de aankoop van een belang van bijna 10 procent in het in Parijs genoteerde Technip Energies voor een bedrag van 196 miljoen euro.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde donderdag 0,4 procent in de plus op 793,32 punten. De MidKap werd 0,2 procent hoger gezet op 1111,69 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent. De graadmeters op Wall Street stegen tot 0,3 procent.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Webwinkel bol heeft een twintigtal eclipsbrillen uit zijn assortiment verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Volgens haar was het voor bol onmogelijk te garanderen dat ze aan de eisen voldoen.
47 minuten geledenSAINT-OMER (ANP/BELGA) - In Frankrijk is een onderzoek geopend naar een incident met een ontplofte squishy, een populair antistressspeelgoed. Dat meldt het parket van Saint-Omer zondag. Onlangs liep een 8-jarig jongetje tweedegraads brandwonden op toen een squishy in zijn gezicht explodeerde.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Apple praat met CXMT over de mogelijkheden om geheugenchips af te nemen van die Chinese maker van halfgeleiders. Elke mogelijke deal ligt politiek echter zeer gevoelig, schrijft The Wall Street Journal zondag op basis van ingewijden.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - Opgeblazen rotsen en afzinkbakken helpen Roemenië om de energievoorziening aan de praat te houden. De inschatting is nu dat het land de tweede kernreactor van de Cernavoda-centrale zeker negen dagen langer kan laten draaien.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen die Chinese fabrikanten vragen voor hun producten zijn in juli voor het eerst sinds het uitbreken van de Iranoorlog minder hard gestegen. Volgens kenners is dit een teken dat de kostenstijgingen als gevolg van de blokkade van de Straat van Hormuz beginnen af te nemen.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De topman van het Duitse defensieconcern Rheinmetall moet vanwege een reeks bedreigingen dag en nacht worden beveiligd. Toch weigert Armin Papperger zich te laten intimideren, heeft hij gezegd in een zondag gepubliceerd interview met het Duitse persbureau dpa. "Dit werk moet nu eenmaal gebeuren, en wie de druk niet aankan, hoort niet thuis in deze functie."
7 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De extreme hitte en langdurige droogte in Europa kan de economie hard raken. Triodos Bank schat dat het extreme zomerweer er zelfs voor kan zorgen dat de eerder voorspelde economische groei voor dit jaar volledig teniet wordt gedaan.
9 uur geleden