Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blik beleggers op banenrapport Verenigde Staten

Blik beleggers op banenrapport Verenigde Staten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lijken vrijdag met kleine uitslagen aan de handelsdag te beginnen. De blik van beleggers is gericht op het Amerikaanse banenrapport dat later op vrijdag naar buiten komt. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol bij het monetaire beleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve.

Op woensdag kwam loonstrookverwerker ADP met zijn banenrapport, dat geldt als voorproefje voor het officiële overheidscijfer. Daaruit bleek dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten nog niet zo hard aantrekt als waar kenners in doorsnee rekening mee hielden. Dat had een positief effect op de markten, omdat het mogelijk langer duurt voordat de Fed zijn steunbeleid afbouwt.

Verder worden er nieuwe cijfers bekend over de dienstensector met bijvoorbeeld horeca, detailhandel, luchtvaart en toerisme in grote economieën als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en de eurozone die mogelijk van invloed zijn op de koersen. Die sector kreeg eerder de hardste klappen door de coronapandemie vanwege de lockdowns en de reisbeperkingen.

Lufthansa

Luchtvaartmaatschappij Lufthansa verwacht niet dat de strenge reisregels voor de VS snel zullen worden versoepeld voor Europese reizigers. De trans-Atlantische routes zijn ook belangrijk voor het verdienmodel van onder andere Air France-KLM.

Bij de bedrijven zal de aandacht verder uitgaan naar de auto-industrie vanwege de aanhoudende tekorten aan computerchips. Dit keer was het de Amerikaanse automaker General Motors die bekendmaakte de productie in een aantal van zijn fabrieken stil te moeten leggen vanwege de tekorten.

In Amsterdam weet onder andere olie- en gasconcern Shell de aandacht op zich gericht. Het bedrijf heeft een langjarige overeenkomst getekend voor het charteren van een bunkerschip voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) van Crowley Maritime.

DSM

Speciaalchemiebedrijf DSM kondigde op zijn beurt aan de leverancier van op zuivel gebaseerde aroma's First Choice Ingredients over te nemen voor een bedrag van 453 miljoen dollar. Investeerder HAL bereikte overeenstemming over de aankoop van een belang van bijna 10 procent in het in Parijs genoteerde Technip Energies voor een bedrag van 196 miljoen euro.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde donderdag 0,4 procent in de plus op 793,32 punten. De MidKap werd 0,2 procent hoger gezet op 1111,69 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent. De graadmeters op Wall Street stegen tot 0,3 procent.

Meer uit Financieel

Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

1 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

3 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

12 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

13 uur geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

16 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

16 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

18 uur geleden