Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blik beleggers op banenrapport Verenigde Staten

Blik beleggers op banenrapport Verenigde Staten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lijken vrijdag met kleine uitslagen aan de handelsdag te beginnen. De blik van beleggers is gericht op het Amerikaanse banenrapport dat later op vrijdag naar buiten komt. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol bij het monetaire beleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve.

Op woensdag kwam loonstrookverwerker ADP met zijn banenrapport, dat geldt als voorproefje voor het officiële overheidscijfer. Daaruit bleek dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten nog niet zo hard aantrekt als waar kenners in doorsnee rekening mee hielden. Dat had een positief effect op de markten, omdat het mogelijk langer duurt voordat de Fed zijn steunbeleid afbouwt.

Verder worden er nieuwe cijfers bekend over de dienstensector met bijvoorbeeld horeca, detailhandel, luchtvaart en toerisme in grote economieën als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en de eurozone die mogelijk van invloed zijn op de koersen. Die sector kreeg eerder de hardste klappen door de coronapandemie vanwege de lockdowns en de reisbeperkingen.

Lufthansa

Luchtvaartmaatschappij Lufthansa verwacht niet dat de strenge reisregels voor de VS snel zullen worden versoepeld voor Europese reizigers. De trans-Atlantische routes zijn ook belangrijk voor het verdienmodel van onder andere Air France-KLM.

Bij de bedrijven zal de aandacht verder uitgaan naar de auto-industrie vanwege de aanhoudende tekorten aan computerchips. Dit keer was het de Amerikaanse automaker General Motors die bekendmaakte de productie in een aantal van zijn fabrieken stil te moeten leggen vanwege de tekorten.

In Amsterdam weet onder andere olie- en gasconcern Shell de aandacht op zich gericht. Het bedrijf heeft een langjarige overeenkomst getekend voor het charteren van een bunkerschip voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) van Crowley Maritime.

DSM

Speciaalchemiebedrijf DSM kondigde op zijn beurt aan de leverancier van op zuivel gebaseerde aroma's First Choice Ingredients over te nemen voor een bedrag van 453 miljoen dollar. Investeerder HAL bereikte overeenstemming over de aankoop van een belang van bijna 10 procent in het in Parijs genoteerde Technip Energies voor een bedrag van 196 miljoen euro.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde donderdag 0,4 procent in de plus op 793,32 punten. De MidKap werd 0,2 procent hoger gezet op 1111,69 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent. De graadmeters op Wall Street stegen tot 0,3 procent.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

13 minuten geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

19 minuten geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

3 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

3 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

4 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

16 uur geleden