Blijft Holleeder in Amsterdam of niet?
HOLLEEDERAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam beslist maandag of de strafzaak in hoger beroep tegen Willem Holleeder in de hoofdstad blijft, of wordt ondergebracht bij rechters elders in het land. Holleeder is bang dat 'Amsterdam' niet meer onbevangen naar zijn zaak kan kijken en wil daarom uitwijken naar - bijvoorbeeld - Den Haag.
Het Amsterdamse hof oordeelde in het grote liquidatieproces Passage eerder over misdrijven waarvoor Holleeder nu in hoger beroep terechtstaat. Holleeder was in Passage geen verdachte maar figureerde wel volop in dat kolossale dossier. Volgens het hof behoorde hij tot dezelfde misdaadgroepering als Dino Soerel, die in Passage levenslang kreeg opgelegd.
De rechtbank veroordeelde Holleeder in juli in zijn eigen zaak tot levenslang. Hij is schuldig bevonden aan het geven van opdrachten voor liquidaties, waaronder die van Kees Houtman (2005) en Thomas van der Bijl (2006). Die dossiers speelden ook in Passage een hoofdrol. Volgens Holleeders advocaat heeft de rechtbank stevig op de Passage-uitspraak van het hof geleund toen zij Holleeder veroordeelde.
Het Openbaar Ministerie wil dat de zaak-Holleeder 'gewoon' in Amsterdam blijft. Holleeder en zijn raadslieden laten zich volgens het OM leiden door "een onderbuikgevoel". Dat er bij het Amsterdamse hof geen rechter meer te vinden is die onbevangen over de verdenkingen tegen Holleeder kan oordelen, is volgens het OM onzin.
Meer uit Binnenland
WEZEP (ANP) - Er zijn acht gewonden naar het ziekenhuis gebracht na het ernstige ongeluk met een touringcar op de A28 bij Wezep. Daarnaast zijn er ook nog lichtgewonde slachtoffers, meldt de politie. Hoeveel dat er zijn, is nog niet bekend. In de touringcar zaten volgens de politie ongeveer vijftig mensen.
11 minuten geledenWEZEP (ANP) - Bij het ernstige ongeval op de A28 bij Wezep is een Oostenrijkse touringcar achterop een bedrijfsbus gereden, door de vangrail op de andere weghelft beland en daar in de berm op de zijkant terechtgekomen. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De snelweg A28 blijft bij Wezep (Gelderland) naar verwachting tot na de avondspits in beide richtingen dicht, aldus de ANWB. Maandagochtend vroeg vond daar een ernstig ongeval plaats met een touringcar en een bestelbus. De touringcar is door de vangrail geschoten en op de andere weghelft beland.
50 minuten geledenWEZEP (ANP) - Op de A28 bij Wezep (Gelderland) zijn maandagochtend vroeg meerdere gewonden gevallen bij een ongeluk met een touringcar en een bestelbus. In de bus zouden meer dan vijftig mensen hebben gezeten. Dat meldt de politie.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Vijf F-35-vliegtuigen en een Chinook zijn zondagmiddag over het circuit van Zandvoort gevlogen voorafgaand aan de Formule 1-race die daar plaatsvindt. Onder de Chinook hing een grote Nederlandse vlag, van dertien bij twintig meter. De helikopter cirkelde volgens een ANP-verslaggever sinds 14.15 uur boven de badplaats. De F-35's kwamen rond 14.45 uur overgevlogen.
16 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De NS vervoerde tot 13.00 uur op zondag al "een kleine 58.000 mensen" naar Zandvoort. Dat meldt de vervoerder. De grootste stroom fans is inmiddels aangekomen in de badplaats.
18 uur geledenZANDVOORT (ANP) - David Moolenburgh, de burgemeester van Zandvoort, heeft op de ochtend van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix een dubbel gevoel. "Ik denk dat het een hele mooie dag wordt, maar wel met een verdrietig randje." Dat de koning er ook bij zal zijn zondag, noemt hij bijzonder.
22 uur geleden