Blije Van der Poel had in Luik niet meer op podiumplek gerekend
LUIK (ANP) - Wereldkampioen Mathieu van der Poel was verrast en "heel blij" met zijn derde plek in Luik-Bastenaken-Luik. De 29-jarige Nederlander "had geen moment het gevoel dat hij in de koers zat", maar won in de achtervolgende groep toch nog de sprint om de laatste podiumplek. "Dat is echt het hoogst haalbare. Hier had ik geen euro meer voor gegeven", zei de renner van Alpecin-Deceuninck voor de camera van de NOS na de voor hem moeizame koers.
Van der Poel had niet de benen die hij wel had tijdens zijn overtuigende zeges in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix en liep door een valpartij in het peloton ook nog een achterstand op de groep met topfavoriet Tadej Pogacar op. De Nederlander keerde tientallen kilometers later wel weer terug vooraan.
"Dat vond ik eigenlijk al heel raar, ik dacht dat het al voorbij was. Ik was al redelijk kapot, maar ik ben blijven rijden en dan is de derde plek een beloning. Zelfs met de benen van de Ronde en Roubaix had ik hier niks tegen Pogacar kunnen beginnen", zei Van der Poel over de ongenaakbare Sloveen, die won dankzij een solo van 35 kilometer.
Meer uit Sport
DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
10 minuten geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
1 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
2 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
4 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
5 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
5 uur geleden