Blije hardlopers bij Fieldlab-evenement in Enschede
ENSCHEDE (ANP) - De sfeer bij het hardloopevenement van Fieldlab in Enschede zat er zondagmiddag goed in. Zo'n 1850 hardlopers kwamen over de finish op het terrein van de oude vliegbasis Twente. "Het evenement is naar grote tevredenheid verlopen. We zagen veel blije en vrolijke mensen", zegt directeur Sandra Melief van stichting Marathon Enschede.
De organisatie hield rekening met slecht weer, en besloot het finishgedeelte te overdekken. "Dat is achteraf een goede keuze geweest. Aan het einde van de middag heeft het hier hard geregend", aldus Melief. "Gelukkig was het de rest van de dag zonnig en droog".
De deelnemers hoefden zich binnen de hekken niet aan de anderhalve meter afstand te houden en ook een mondkapje was niet aan de orde. Wel moesten deelnemers zich maximaal 24 uur van tevoren laten testen op corona en is ze gevraagd over vijf dagen nog eens een test te doen. "Mensen waren in het begin nog wel wat onwennig dat de coronaregels niet van toepassing waren. Maar dat ging al snel over", aldus Melief. Na het evenement konden deelnemers een drankje krijgen en hun medaille laten graveren.
Het evenement is de eerste hardloopactiviteit met plek voor duizenden deelnemers sinds het begin van de corona-uitbraak. Behalve een wedstrijdloop was er ook ruimte voor recreatieve lopers, die mee konden doen aan een race van 10 of 5 kilometer. Alle deelnemers kregen een polsbandje waarmee data werd verzameld, bijvoorbeeld hoeveel afstand mensen van elkaar hielden en hoe lang de contacten duurden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft maandag bij het begin van het driedaagse proces in de strafzaak rond de dubbele moord in het Drentse Weiteveen heftige beelden getoond van de moord op Ineke (44) en haar partner Sam (38). De beelden werden getoond op verzoek van het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een volgende crisis moet volgens voormalig vicepremier Carola Schouten duidelijker worden welke afwegingen het kabinet maakt bij het nemen van maatregelen. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei ze dat het tijdens de coronacrisis soms onduidelijk was voor mensen waarom het kabinet bepaalde maatregelen nam.
4 uur geleden