Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blije hardlopers bij Fieldlab-evenement in Enschede

Blije hardlopers bij Fieldlab-evenement in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - De sfeer bij het hardloopevenement van Fieldlab in Enschede zat er zondagmiddag goed in. Zo'n 1850 hardlopers kwamen over de finish op het terrein van de oude vliegbasis Twente. "Het evenement is naar grote tevredenheid verlopen. We zagen veel blije en vrolijke mensen", zegt directeur Sandra Melief van stichting Marathon Enschede.

De organisatie hield rekening met slecht weer, en besloot het finishgedeelte te overdekken. "Dat is achteraf een goede keuze geweest. Aan het einde van de middag heeft het hier hard geregend", aldus Melief. "Gelukkig was het de rest van de dag zonnig en droog".

De deelnemers hoefden zich binnen de hekken niet aan de anderhalve meter afstand te houden en ook een mondkapje was niet aan de orde. Wel moesten deelnemers zich maximaal 24 uur van tevoren laten testen op corona en is ze gevraagd over vijf dagen nog eens een test te doen. "Mensen waren in het begin nog wel wat onwennig dat de coronaregels niet van toepassing waren. Maar dat ging al snel over", aldus Melief. Na het evenement konden deelnemers een drankje krijgen en hun medaille laten graveren.

Het evenement is de eerste hardloopactiviteit met plek voor duizenden deelnemers sinds het begin van de corona-uitbraak. Behalve een wedstrijdloop was er ook ruimte voor recreatieve lopers, die mee konden doen aan een race van 10 of 5 kilometer. Alle deelnemers kregen een polsbandje waarmee data werd verzameld, bijvoorbeeld hoeveel afstand mensen van elkaar hielden en hoe lang de contacten duurden.

Meer uit Binnenland

Heinen: Europa geeft te veel geld uit en hervormt te weinig

LUXEMBURG (ANP) - "We geven te veel geld uit en we hervormen te weinig", is de boodschap van minister van Financiën Eelco Heinen voorafgaand aan overleg met zijn collega's van de eurolanden. Hij reageert daarmee ook op een rapport van de Europese Rekenkamer, die ervoor waarschuwt dat de Europese schulden steeds verder oplopen.

37 minuten geleden
Vier maanden cel voor bedreigen cameraploeg PowNed met mes

AMSTERDAM (ANP) - Een 41-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is veroordeeld tot vier maanden cel voor het bedreigen van een filmploeg van omroep PowNed, meldt het Openbaar Ministerie. Hij bedreigde de cameraploeg op 30 september met een mes in het Amsterdamse Oosterpark.

1 uur geleden
Nederlandse verdachte dood Belgisch kind Dean houdt onschuld vol

GENT (ANP) - De 29-jarige Romy W., de Nederlandse verdachte in de geruchtmakende Belgische strafzaak over de dood van de 4-jarige Dean, heeft in het onderzoek tot dusver haar onschuld volgehouden en gezegd dat zij niets te maken heeft met de dood van de kleuter. Dat bleek donderdag op de eerste dag van het strafproces tegen W. en haar voormalige partner Dave De K. (39).

1 uur geleden
Politie haalt servers van malafide proxydienst offline

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft deze week servers offline gehaald waarop criminelen misbruik konden maken van IP-adressen van burgers en bedrijven, een zogeheten proxydienst. Een speciaal team van de eenheid Noord-Holland deed onderzoek naar een wereldwijd netwerk van bijna 178.000 apparaten die hiervoor zouden worden gebruikt. Honderden daarvan stonden in Nederland.

2 uur geleden
Opnieuw hakenkruizen aangebracht in Nieuw-Lekkerland

NIEUW-LEKKERLAND (ANP) - In Nieuw-Lekkerland zijn opnieuw op enkele plekken bekladdingen met hakenkruizen gevonden, laat een woordvoerder van de gemeente Molenlanden donderdag weten. Dat was eerder deze week ook al het geval.

3 uur geleden
Geschil over kosten opgelost, Van Gogh Museum kan gaan renoveren

AMSTERDAM (ANP) - Het Van Gogh Museum in Amsterdam en het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) zijn het eens geworden over de financiering van de renovatie van het museumgebouw. Daarmee is de langdurige onzekerheid over de toekomst van het museum weggenomen, meldt het Van Gogh Museum.

3 uur geleden
Nasleep geweld Overasselt kost gemeente 'honderdduizenden' euro's

HEUMEN (ANP) - De geweldsuitbarsting in Overasselt op 1 september heeft de gemeente Heumen sindsdien "honderdduizenden euro's" gekost. Volgens een woordvoerder gaat het over directe kosten verbonden aan het incident, zoals het sluiten van woningen en het instellen van cameratoezicht, en om indirecte kosten. De gemeente is hierover in gesprek met het Rijk. "Het geweldsincident in Overasselt is niet alleen een aangelegenheid van de gemeente Heumen. Het gaat om een landelijk ondermijningsprobleem", aldus de woordvoerder.

3 uur geleden