Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blessures zijn de grootste zorg voor Advocaat

Blessures zijn de grootste zorg voor Advocaat

ROTTERDAM (ANP) - Na de eerste training van Feyenoord zei coach Dick Advocaat dat eventuele blessures zijn grootste zorg zijn. "Daar ben ik echt bang voor. Ik heb alle vertrouwen in deze selectie en hoop dat we de opgaande lijn van vorig seizoen kunnen voortzetten. Maar in de breedte zijn we er op achteruit gegaan."

Feyenoord is deze zomer elf voetballers kwijtgeraakt, onder wie vier internationals, vervolgde de geroutineerde trainer. "Dat is niet niks. Onze opzet was de belangrijkste spelers vast te houden. Vooralsnog is dat grotendeels gelukt. Daarnaast wilde ik vier versterkingen. Of dat na 'corona' haalbaar is, moet nog blijken."

Zijn vermoedelijk belangrijkste speler Steven Berghuis, hoewel nog niet helemaal fit, is nog wel in De Kuip te vinden. Maar of dat straks bij het begin van het seizoen nog zo is? "Ik durf het niet te garanderen", aldus Advocaat. "Hijzelf ook niet. Maar er moet wel een heel leuke club komen wil hij vertrekken."

"Een speler moet het gevoel hebben: dit is mijn club", vervolgt de voormalig bondscoach van Oranje. "En Steven heeft dat gevoel bij Feyenoord. Hij heeft een geweldig seizoen achter de rug, is aanvoerder en topscorer. Hij heeft het naar zijn zin hier."

Opmars

Over waar Feyenoord staat, valt vooralsnog geen zinnig woord te zeggen. Advocaat: "Toen het seizoen wegens de coronacrisis werd afgebroken, waren we aan een geweldige opmars bezig. Dat heb ik van me afgezet. Het heeft geen zin in het verleden te leven. We hebben destijds hele goede wedstrijden gespeeld, maar soms wonnen we ook met geluk. In dat opzicht moet het wat stabieler. Dat kan, maar dan moeten we in dat hele drukke programma van straks niet te veel tegenslag krijgen."

Over de doelen voor het komende seizoen wilde Advocaat daarom niet al te veel zeggen. "In elk geval Europees voetbal spelen, dat lijkt me het minste. Maar meer kan ik er niet over zeggen. Het is van zo veel factoren afhankelijk. We weten niet wat er allemaal nog op ons afkomt."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

1 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

1 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

4 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

4 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

8 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

8 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

10 uur geleden