Blessures zijn de grootste zorg voor Advocaat
ROTTERDAM (ANP) - Na de eerste training van Feyenoord zei coach Dick Advocaat dat eventuele blessures zijn grootste zorg zijn. "Daar ben ik echt bang voor. Ik heb alle vertrouwen in deze selectie en hoop dat we de opgaande lijn van vorig seizoen kunnen voortzetten. Maar in de breedte zijn we er op achteruit gegaan."
Feyenoord is deze zomer elf voetballers kwijtgeraakt, onder wie vier internationals, vervolgde de geroutineerde trainer. "Dat is niet niks. Onze opzet was de belangrijkste spelers vast te houden. Vooralsnog is dat grotendeels gelukt. Daarnaast wilde ik vier versterkingen. Of dat na 'corona' haalbaar is, moet nog blijken."
Zijn vermoedelijk belangrijkste speler Steven Berghuis, hoewel nog niet helemaal fit, is nog wel in De Kuip te vinden. Maar of dat straks bij het begin van het seizoen nog zo is? "Ik durf het niet te garanderen", aldus Advocaat. "Hijzelf ook niet. Maar er moet wel een heel leuke club komen wil hij vertrekken."
"Een speler moet het gevoel hebben: dit is mijn club", vervolgt de voormalig bondscoach van Oranje. "En Steven heeft dat gevoel bij Feyenoord. Hij heeft een geweldig seizoen achter de rug, is aanvoerder en topscorer. Hij heeft het naar zijn zin hier."
Opmars
Over waar Feyenoord staat, valt vooralsnog geen zinnig woord te zeggen. Advocaat: "Toen het seizoen wegens de coronacrisis werd afgebroken, waren we aan een geweldige opmars bezig. Dat heb ik van me afgezet. Het heeft geen zin in het verleden te leven. We hebben destijds hele goede wedstrijden gespeeld, maar soms wonnen we ook met geluk. In dat opzicht moet het wat stabieler. Dat kan, maar dan moeten we in dat hele drukke programma van straks niet te veel tegenslag krijgen."
Over de doelen voor het komende seizoen wilde Advocaat daarom niet al te veel zeggen. "In elk geval Europees voetbal spelen, dat lijkt me het minste. Maar meer kan ik er niet over zeggen. Het is van zo veel factoren afhankelijk. We weten niet wat er allemaal nog op ons afkomt."
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
8 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
9 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
12 uur geleden