Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blessures zijn de grootste zorg voor Advocaat

Blessures zijn de grootste zorg voor Advocaat

ROTTERDAM (ANP) - Na de eerste training van Feyenoord zei coach Dick Advocaat dat eventuele blessures zijn grootste zorg zijn. "Daar ben ik echt bang voor. Ik heb alle vertrouwen in deze selectie en hoop dat we de opgaande lijn van vorig seizoen kunnen voortzetten. Maar in de breedte zijn we er op achteruit gegaan."

Feyenoord is deze zomer elf voetballers kwijtgeraakt, onder wie vier internationals, vervolgde de geroutineerde trainer. "Dat is niet niks. Onze opzet was de belangrijkste spelers vast te houden. Vooralsnog is dat grotendeels gelukt. Daarnaast wilde ik vier versterkingen. Of dat na 'corona' haalbaar is, moet nog blijken."

Zijn vermoedelijk belangrijkste speler Steven Berghuis, hoewel nog niet helemaal fit, is nog wel in De Kuip te vinden. Maar of dat straks bij het begin van het seizoen nog zo is? "Ik durf het niet te garanderen", aldus Advocaat. "Hijzelf ook niet. Maar er moet wel een heel leuke club komen wil hij vertrekken."

"Een speler moet het gevoel hebben: dit is mijn club", vervolgt de voormalig bondscoach van Oranje. "En Steven heeft dat gevoel bij Feyenoord. Hij heeft een geweldig seizoen achter de rug, is aanvoerder en topscorer. Hij heeft het naar zijn zin hier."

Opmars

Over waar Feyenoord staat, valt vooralsnog geen zinnig woord te zeggen. Advocaat: "Toen het seizoen wegens de coronacrisis werd afgebroken, waren we aan een geweldige opmars bezig. Dat heb ik van me afgezet. Het heeft geen zin in het verleden te leven. We hebben destijds hele goede wedstrijden gespeeld, maar soms wonnen we ook met geluk. In dat opzicht moet het wat stabieler. Dat kan, maar dan moeten we in dat hele drukke programma van straks niet te veel tegenslag krijgen."

Over de doelen voor het komende seizoen wilde Advocaat daarom niet al te veel zeggen. "In elk geval Europees voetbal spelen, dat lijkt me het minste. Maar meer kan ik er niet over zeggen. Het is van zo veel factoren afhankelijk. We weten niet wat er allemaal nog op ons afkomt."

Meer uit Voetbal

Ajax bereikt akkoord met Jordi Cruijff als technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.

37 minuten geleden
Roefs, Geertruida en Brobbey spelen gelijk met Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.

3 uur geleden
AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.

5 uur geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

10 uur geleden
FC Groningen bindt verdediger Blokzijl langer aan zich

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.

11 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria

FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.

21 uur geleden
Juventus boekt bij Pisa derde zege op rij en sluit aan bij top

PISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.

21 uur geleden