Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blessures zijn de grootste zorg voor Advocaat

Blessures zijn de grootste zorg voor Advocaat

ROTTERDAM (ANP) - Na de eerste training van Feyenoord zei coach Dick Advocaat dat eventuele blessures zijn grootste zorg zijn. "Daar ben ik echt bang voor. Ik heb alle vertrouwen in deze selectie en hoop dat we de opgaande lijn van vorig seizoen kunnen voortzetten. Maar in de breedte zijn we er op achteruit gegaan."

Feyenoord is deze zomer elf voetballers kwijtgeraakt, onder wie vier internationals, vervolgde de geroutineerde trainer. "Dat is niet niks. Onze opzet was de belangrijkste spelers vast te houden. Vooralsnog is dat grotendeels gelukt. Daarnaast wilde ik vier versterkingen. Of dat na 'corona' haalbaar is, moet nog blijken."

Zijn vermoedelijk belangrijkste speler Steven Berghuis, hoewel nog niet helemaal fit, is nog wel in De Kuip te vinden. Maar of dat straks bij het begin van het seizoen nog zo is? "Ik durf het niet te garanderen", aldus Advocaat. "Hijzelf ook niet. Maar er moet wel een heel leuke club komen wil hij vertrekken."

"Een speler moet het gevoel hebben: dit is mijn club", vervolgt de voormalig bondscoach van Oranje. "En Steven heeft dat gevoel bij Feyenoord. Hij heeft een geweldig seizoen achter de rug, is aanvoerder en topscorer. Hij heeft het naar zijn zin hier."

Opmars

Over waar Feyenoord staat, valt vooralsnog geen zinnig woord te zeggen. Advocaat: "Toen het seizoen wegens de coronacrisis werd afgebroken, waren we aan een geweldige opmars bezig. Dat heb ik van me afgezet. Het heeft geen zin in het verleden te leven. We hebben destijds hele goede wedstrijden gespeeld, maar soms wonnen we ook met geluk. In dat opzicht moet het wat stabieler. Dat kan, maar dan moeten we in dat hele drukke programma van straks niet te veel tegenslag krijgen."

Over de doelen voor het komende seizoen wilde Advocaat daarom niet al te veel zeggen. "In elk geval Europees voetbal spelen, dat lijkt me het minste. Maar meer kan ik er niet over zeggen. Het is van zo veel factoren afhankelijk. We weten niet wat er allemaal nog op ons afkomt."

Meer uit Voetbal

Jong Oranje verliest van Engeland en loopt finale EK mis

BRATISLAVA (ANP) - De voetballers van Jong Oranje zijn er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van het Europees kampioenschap in Slowakije. De leeftijdsgenoten van Engeland waren in Bratislava met 2-1 te sterk. Liverpool-speler Harvey Elliott maakte met twee doelpunten het verschil voor Engeland, dat duidelijk de betere ploeg was en de meeste kansen kreeg.

1 uur geleden
Mbappé hervat groepstraining bij Real Madrid op WK voor clubs

PALM BEACH GARDENS (ANP/RTR) - Kylian Mbappé heeft woensdag op het WK voor clubteams de groepstraining bij Real Madrid hervat. De Franse aanvaller miste de eerste twee groepswedstrijden. Nadat hij buikgriep had gekregen, werd Mbappé korte tijd opgenomen in een ziekenhuis in de buurt van Miami.

2 uur geleden
Herstelde spits Miedema begint bij Oranjevrouwen aan uitzwaaiduel

LEEUWARDEN (ANP) - Vivianne Miedema staat donderdag in de basis bij de Oranjevrouwen in de uitzwaaiwedstrijd tegen Finland. Dat bevestigde bondscoach Andries Jonker tijdens een onlinepersconferentie. Het zullen voor de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal haar eerste speelminuten zijn sinds begin april tegen Oostenrijk, toen ze een hamstringblessure opliep.

3 uur geleden
Spits Mühren verlengt contract en gaat met Volendam Eredivisie in

VOLENDAM (ANP) - Robert Mühren speelt ook komend seizoen bij FC Volendam. De 36-jarige spits heeft zijn aflopende contract met een jaar verlengd en gaat met de Noord-Hollanders de Eredivisie in.

3 uur geleden
Ajax verkoopt verdediger Medic aan Norwich City

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verkoopt Jakov Medic aan Norwich City. De 26-jarige Kroatische verdediger had nog een driejarig contract bij de Amsterdammers, die hem vorig seizoen aan de Duitse club VfL Bochum verhuurden.

3 uur geleden
Jong Oranje in halve finale met Kasanwirjo, Milambo en Poku

BRATISLAVA (ANP) - Jong Oranje begint de halve finale op het Europees kampioenschap voetbal in Slowakije tegen de leeftijdsgenoten van Engeland (aanvang: 18.00 uur) met drie wijzigingen in het basiselftal. Bondscoach Michael Reiziger mist de geschorste spelers Devyne Rensch, Kenneth Taylor en Ruben van Bommel en heeft Neraysho Kasanwirjo, Antoni Milambo en Ernest Poku als vervangers aangewezen.

4 uur geleden
Sc Heerenveen verkoopt aanvaller Nicolaescu aan Maccabi Tel Aviv

HEERENVEEN (ANP) - Aanvaller Ion Nicolaescu verruilt sc Heerenveen voor Maccabi Tel Aviv. De Friese Eredivisieclub heeft een akkoord bereikt met de landskampioen van Israël over de transfersom van de 26-jarige Moldaviër, die sinds 2023 onder contract stond in Heerenveen en nog een contract voor één seizoen had.

5 uur geleden