Blessureleed Bayer Leverkusen houdt aan
LEVERKUSEN (ANP) - De blessurezorgen bij de Duitse voetbalclub Bayer Leverkusen houden aan. De nummer 3 van de Bundesliga moet middenvelder Amine Adli voor de rest van het seizoen missen. Adli heeft, terwijl hij bij Jong Frankrijk actief was, banden in zijn rechterknie gescheurd. Leverkusen meldt zondag dat hij dit seizoen niet meer in actie komt.
Leverkusen was Florian Wirtz, Patrik Schick en de Nederlanders Jeremie Frimpong en Timothy Fosu-Mensah al voor langere tijd kwijt. Frimpong blesseerde zich aan de enkel kort nadat bekend was geworden dat hij in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal was opgenomen. Ook hij mist de rest van het seizoen. Drievoudig international Fosu-Mensah is weken afwezig vanwege een peesblessure.
Adli (21) kwam vorige zomer over van Toulouse en speelde dit seizoen al 34 keer voor Leverkusen. Daarin scoorde hij vier keer. Over Wirtz werd gemeld dat hij met succes een operatie aan zijn linkerknie heeft ondergaan. "Het is de eerste stap naar zijn comeback", meldde de geplaagde club.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
10 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
16 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
18 uur geleden