Blessureleed Bayer Leverkusen houdt aan
LEVERKUSEN (ANP) - De blessurezorgen bij de Duitse voetbalclub Bayer Leverkusen houden aan. De nummer 3 van de Bundesliga moet middenvelder Amine Adli voor de rest van het seizoen missen. Adli heeft, terwijl hij bij Jong Frankrijk actief was, banden in zijn rechterknie gescheurd. Leverkusen meldt zondag dat hij dit seizoen niet meer in actie komt.
Leverkusen was Florian Wirtz, Patrik Schick en de Nederlanders Jeremie Frimpong en Timothy Fosu-Mensah al voor langere tijd kwijt. Frimpong blesseerde zich aan de enkel kort nadat bekend was geworden dat hij in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal was opgenomen. Ook hij mist de rest van het seizoen. Drievoudig international Fosu-Mensah is weken afwezig vanwege een peesblessure.
Adli (21) kwam vorige zomer over van Toulouse en speelde dit seizoen al 34 keer voor Leverkusen. Daarin scoorde hij vier keer. Over Wirtz werd gemeld dat hij met succes een operatie aan zijn linkerknie heeft ondergaan. "Het is de eerste stap naar zijn comeback", meldde de geplaagde club.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - De Franse aanvoerder en aanvaller Kylian Mbappé heeft een Paraguayaanse senator een "verachtelijke vrouw" genoemd, nadat zij een racistisch bericht op X over hem schreef. De regering van Paraguay heeft in een verklaring maandagavond afstand genomen van de uitspraken van senator Celeste Amarilla.
30 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Folarin Balogun staat in het basiselftal van de Verenigde Staten in de achtste finales van het WK tegen België. De Amerikaanse spits kreeg in de zestiende finales na ingrijpen van de VAR een rode kaart en werd daarna automatisch voor een wedstrijd geschorst. De tuchtcommissie zette de schorsing een dag voor de wedstrijd om in een voorwaardelijke straf, waardoor Balogun speelgerechtigd is.
30 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Het Spaanse voetbalteam heeft moeizaam de kwartfinale bereikt op het WK. Dat erkende aanvoerder Rodri kort na de 1-0-zege op Portugal. Maar de middenvelder prees Spanje om zijn "volwassen" spel.
30 minuten geledenLONDEN (ANP) - Britse parlementariërs hebben wereldvoetbalbond FIFA opgeroepen om de rode kaart van international Jarrell Quansah op te schorten, zodat hij mee kan doen tegen Noorwegen in de kwartfinale van het WK. Ze vinden dat de Engelse verdediger, die rood kreeg in de wedstrijd tegen Mexico, dezelfde behandeling verdient als de Amerikaan Folarin Balogun.
30 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetbalbond (CBF) heeft het maandag opgenomen voor de Braziliaanse scheidsrechter Raphaël Claus, die de Amerikaan Folarin Balogun rood gaf in de WK-wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. Hij deed dat na ingrijpen van de VAR, die zag dat de aanvaller op het onderbeen van Tarik Muharemović was gaan staan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft het beroep van de Belgische voetbalbond (KBVB) over het mogen meespelen van Folarin Balogun niet-ontvankelijk verklaard. De Amerikaanse aanvaller kan daarom spelen in de wedstrijd in de achtste finale van de Verenigde Staten tegen België, die plaatsvindt in de nacht van maandag op dinsdag.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB schaart zich achter de reactie van de UEFA, die vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun. Dat laat de Nederlandse voetbalbond in tweede instantie weten.
6 uur geleden