Blessure van spits Brobbey van Ajax lijkt mee te vallen
AMSTERDAM (ANP) - Brian Brobbey is zondag mogelijk inzetbaar voor Ajax in het uitduel met AZ. De spits liet zich donderdag vlak voor rust van het gewonnen uitduel met Bodø/Glimt (1-2) in de tussenronde van de Conference League vervangen. Hij kreeg op het kunstgras weer last van een pees bij een knie die hem al langer klachten bezorgt.
"Op het kunstgrasveld heeft hij daar meer last van", zei trainer John van 't Schip na een zwaarbevochten zege van Ajax in het noorden van Noorwegen (1-2). "Dat merkte hij woensdag op de training ook al. Hij hoopt dat hij er tegen AZ bij is, maar het is afwachten."
Ook achter de naam van Jordan Henderson staat nog een vraagteken. De middenvelder miste het uitduel met Bodø/Glimt door een liesblessure die hij afgelopen zondag tijdens een thuisduel met NEC opliep. Een aangeslagen Kristian Hlynsson vroeg ook om een wissel in de slotfase van het duel met de kampioen van Noorwegen. Hij werd vervangen door Kenneth Taylor die in de verlenging het winnende doelpunt maakte.
AZ staat vierde in de Eredivisie, met 3 punten meer dan Ajax. In de laatste vijf seizoenen boekte geen club zoveel competitiezeges op Ajax als AZ. De club uit Alkmaar versloeg Ajax in die periode vijfmaal, tegenover twee gelijke spelen en twee nederlagen. PSV en FC Twente wonnen de laatste vijf seizoenen driemaal van Ajax in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
13 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
16 uur geleden