Blessure van spits Brobbey van Ajax lijkt mee te vallen
AMSTERDAM (ANP) - Brian Brobbey is zondag mogelijk inzetbaar voor Ajax in het uitduel met AZ. De spits liet zich donderdag vlak voor rust van het gewonnen uitduel met Bodø/Glimt (1-2) in de tussenronde van de Conference League vervangen. Hij kreeg op het kunstgras weer last van een pees bij een knie die hem al langer klachten bezorgt.
"Op het kunstgrasveld heeft hij daar meer last van", zei trainer John van 't Schip na een zwaarbevochten zege van Ajax in het noorden van Noorwegen (1-2). "Dat merkte hij woensdag op de training ook al. Hij hoopt dat hij er tegen AZ bij is, maar het is afwachten."
Ook achter de naam van Jordan Henderson staat nog een vraagteken. De middenvelder miste het uitduel met Bodø/Glimt door een liesblessure die hij afgelopen zondag tijdens een thuisduel met NEC opliep. Een aangeslagen Kristian Hlynsson vroeg ook om een wissel in de slotfase van het duel met de kampioen van Noorwegen. Hij werd vervangen door Kenneth Taylor die in de verlenging het winnende doelpunt maakte.
AZ staat vierde in de Eredivisie, met 3 punten meer dan Ajax. In de laatste vijf seizoenen boekte geen club zoveel competitiezeges op Ajax als AZ. De club uit Alkmaar versloeg Ajax in die periode vijfmaal, tegenover twee gelijke spelen en twee nederlagen. PSV en FC Twente wonnen de laatste vijf seizoenen driemaal van Ajax in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
17 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
17 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
20 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
20 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
21 uur geleden