Blessure Shaw biedt Fosu-Mensah kans bij ManUnited
LONDEN (ANP) - Manchester United moet het zondag in de halve finale van de FA Cup tegen Chelsea doen zonder Luke Shaw. De Engelse linksback heeft een blessure, begin deze week opgelopen in het competitieduel met zijn oude club Southampton (2-2). Het biedt Timothy Fosu-Mensah weer kans op speeltijd op Wembley.
De 22-jarige Amsterdammer, drievoudig international van Oranje, had donderdag tegen Crystal Palace een basisplaats omdat naast Shaw ook diens vervanger Brandon Williams niet kon spelen. Williams (19) liep als invaller tegen Southampton schade aan zijn gezicht op. "Luke doet niet mee tegen Chelsea, Brandon is mogelijk wel inzetbaar", zei manager Ole Gunnar Solskjaer. "Hij moet alleen wel de bal goed kunnen zien."
Fosu-Mensah moest dit seizoen lang wachten op zijn kans. Hij maakte in het gewonnen uitduel met Crystal Palace (0-2) zijn eerste speelminuten, op de voor hem ongebruikelijke positie van linksback. De verdediger speelde de hele wedstrijd en nu lonkt op Wembley ook een basisplaats voor hem.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creƫren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.
10 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.
12 uur geleden