Blessure houdt Overeem uit wereldtitelgevecht met Verhoeven
ARNHEM (ANP) - Kickbokser Alistair Overeem heeft zich geblesseerd afgemeld voor het gevecht met Rico Verhoeven. De twee Nederlanders zouden elkaar op zaterdag 23 oktober treffen in Arnhem, met als inzet de wereldtitel bij de zwaargewichten. Verhoeven heeft die titel sinds 2013 in bezit.
"Helaas moeten we mededelen dat Alistair Overeem geblesseerd is", aldus kickboksorganisatie Glory die het gevecht organiseerde. "Hij kan tot begin volgend jaar niet vechten." Wat Overeem precies mankeert, is niet bekend. Bij de kickboksavond in de Gelredome zijn 27.000 toeschouwers welkom. Het gevecht tussen Verhoeven en Overeem zou online worden uitgezonden.
De 41-jarige Overeem, geboren in Engeland maar uitkomend voor Nederland, tekende enkele maanden geleden een contract bij Glory, de grootste kickboksorganisatie, na een avontuur van tien jaar bij de MMA (Mixed Martial Arts). In 2010 won hij in Japan als kickbokser de K-1. Overeem wilde zijn wereldtitel in Arnhem heroveren, maar een blessure verhindert dat hij het over ruim twee weken kan opnemen tegen Verhoeven.
Nieuwe en oude auto
De 32-jarige Brabander zou begin dit jaar zijn wereldtitel verdedigen tegen Jamal Ben Saddik. De Belgische Marokkaan haakte een week voor het gevecht echter af met een rugblessure. Glory zette als vervanging snel een viermanstoernooi in elkaar in een leeg Ahoy. Verhoeven was toen duidelijk de sterkste.
Verhoeven en Overeem schoven afgelopen maand samen aan op een persconferentie in Utrecht. "Het is een beetje een gevecht tussen een nieuwe en oude auto", zei Verhoeven. "Een nieuwe auto is nu eenmaal frisser en sneller en heeft minder kilometers op de teller. Maar voor zijn leeftijd heeft Alistair een geweldige conditie."
"Rico heeft gelijk", reageerde Overeem, die de afgelopen tijd via zijn sociale media beelden deelde van zijn trainingen. "Vechten is eigenlijk een sport voor jonge mannen. Ik ben ouder en voel het verschil met 20 jaar geleden. Maar ik hoop dat ik mijn ervaring kan meenemen. In de sportschool versla ik ze nog allemaal."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
13 uur geleden