Blessure houdt Brobbey aan de kant bij nieuwe club RB Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Brian Brobbey is nog steeds niet volledig hersteld van de hamstringblessure die hij kort voor de knock-outfase van het EK voor spelers onder 21 jaar opliep. Zonder Brobbey, die in de voorbereiding een scheurtje in de hamstring opliep, bleef Jong Oranje steken in de halve finales van dat EK.
De 19-jarige aanvaller van de Duitse club RB Leipzig volgt deze week nog hersteltrainingen in aanloop naar het nieuwe seizoen in de Bundesliga. Leipzig hoopt dat Brobbey volgende week met de selectie kan gaan meetrainen.
Brobbey kwam deze zomer transfervrij over van Ajax. In Amsterdam wilde de spits zijn aflopende contract niet verlengen. Hij zette in maart zijn handtekening onder een lucratief, vierjarig contract bij RB Leipzig. Trainer Julian Nagelsmann stapte daarna over naar Bayern München.
Meer uit Voetbal
KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
16 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
17 uur geleden