Blessure basketballer Wembanyama lijkt mee te vallen
DALLAS (ANP/RTR) - De blessure van basketballer Victor Wembanyama van San Antonio Spurs lijkt mee te vallen. Het 19-jarige Franse toptalent verdraaide zaterdag een enkel voor het duel met Dallas Mavericks. "Hij had waarschijnlijk kunnen spelen. Als het een play-offwedstrijd was geweest, had ik hem waarschijnlijk ingezet", zei coach Gregg Popovich na de 144-119-nederlaag.
Wembanyama liep de blessure op voor het begin van de wedstrijd, nadat hij tijdens de warming-up op de voet van een ballenjongen was gestapt. De Fransman miste dinsdag ook de nederlaag tegen Milwaukee Bucks omdat hij last had van dezelfde enkel.
Volgens Popovich was de situatie van zaterdag "bizar ongelukkig" en nam hij het zekere voor het onzekere door hem aan de kant te laten. "Hij was er niet blij mee, maar ik zit liever fout aan de conservatieve kant aangezien het dezelfde enkel is als eerder", aldus de coach.
Wembanyama speelt sinds dit jaar in San Antonio. Hij was in juni de eerste keuze bij de NBA Draft.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Aanvoerder Thierry Brinkman van de Nederlandse hockeyers vindt dat zijn ploeg wat moet verzinnen op de hoge ballen, die ze tegenkregen in de duels met Argentinië en Nieuw-Zeeland. Oranje won het tweede groepsduel met 3-1 van Argentinië en plaatste zich al voor de winnaarsgroep op het WK, maar hiermee moeten ze aan de slag.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee van de Nederlandse hockeyers heeft zijn ploeg gedisciplineerd de zege zien grijpen tegen Argentinië. "Ik denk dat we goed gespeeld hebben en terecht hebben gewonnen", zei hij na afloop van de 3-1-zege in de tweede WK-wedstrijd. "Wellicht zag het er soms wat saai uit tegen een ploeg die zo verdedigend speelt, maar ik vind toch dat we voldoende gecreëerd hebben. We hadden vaker kunnen scoren, maar dan doe je Argentinië misschien ook tekort."
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee met 3-1 de tweede groepswedstrijd van Argentinië.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennissters Venus Williams en Sloane Stephens mogen met een wildcard aan de US Open deelnemen. Dat heeft de organisatie van het laatste grandslamtoernooi van het jaar in New York bekendgemaakt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Anne Terpstra stopt na de WK, eind deze maand, met mountainbiken. Dat heeft de 35-jarige Zeeuwse bekendgemaakt via sociale media. "Het einde van mijn carrière nadert en er zullen nieuwe dingen beginnen", schreef ze op Instagram.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Alex Albon blijft als coureur actief voor Williams. Dat maakte het Formule 1-team dinsdag bekend. De 30-jarige Thai rijdt sinds 2022 bij het voormalige kampioensteam.
9 uur geledenLISSABON (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie in Portugal is een onderzoek begonnen naar de dood van het 19-jarige wielertalent Finlay Tarling. De wielrenner uit Wales kwam vrijdag om het leven door een botsing met een auto tijdens de achtste etappe in de Ronde van Portugal. Die wagen was geen onderdeel van de officiële karavaan.
10 uur geleden