Blatter verlaat intensive care na week in kunstmatige coma
BERN (ANP/DPA) - Voormalig FIFA-voorzitter Sepp Blatter heeft de intensive care verlaten na een ingrijpende hartoperatie. De 84-jarige Zwitser werd een week in een kunstmatige coma gehouden. Dat heeft zijn dochter Corinne Blatter Andenmatten gemeld aan Zwitserse media.
"Hij maakt dagelijks progressie, weliswaar in kleine stapjes", aldus zijn dochter. "De doktoren zijn blij met zijn gesteldheid, maar er is nog een lange weg te gaan."
Blatter testte in november positief op het coronavirus en onderging aan het einde van het jaar een hartoperatie. Die operatie was volgens zijn dochter "gecompliceerder en gevaarlijker dan vooraf verwacht".
Schorsing
Het is niet de eerste keer dat Blatter worstelt met gezondheidsproblemen. In 2015 moest hij worden behandeld op de intensive care vanwege een stoornis in zijn immuunsysteem.
Blatter leidde de FIFA van 1998 tot 2015. Hij zit een schorsing van zes jaar uit voor alle voetbalgerelateerde activiteiten wegens ethische schendingen. In december deed de FIFA nog een nieuwe aangifte tegen hem wegens een verdenking van crimineel mismanagement bij het peperdure FIFA-museum, dat in 2016 werd geopend.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jeremiah St. Juste mist zaterdag de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard. De verdediger heeft een blessure aan een scheenbeen. Hij viel afgelopen zondag geblesseerd uit in het uitduel met PSV.
5 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi traint weer mee met de selectie van PSV. Dat vertelde trainer Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar het Eredivisieduel met Willem II. De 23-jarige spits is op de weg terug van een blessure. De training later op vrijdag moet uitwijzen of hij zaterdag tegen de hekkensluiter zijn rentree kan maken.
44 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Thomas van den Belt begint zondag met FC Twente aan de uitwedstrijd tegen Excelsior. De middenvelder vervangt Daouda Weidmann, die een schorsing moet uitzitten voor de rode kaart die hij afgelopen zondag kreeg in het uitduel met AZ.
53 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Etienne Vaessen ontbreekt de komende vier interlands bij Suriname. De doelman van FC Groningen is geschorst voor zijn aandeel in ongeregeldheden na een duel met Guatemala in de Nations League.
2 uur geledenCAIRO (ANP/AFP) - Het toernooi om de Afrika Cup blijft toch om de twee jaar plaatsvinden. Daartoe heeft het uitvoerend comité van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) unaniem besloten, zo werd vrijdag bekendgemaakt. Vorig jaar zei de CAF nog er vanaf 2028 een vierjaarlijks evenement van te maken.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jack Cooper-Love heeft FC Emmen met twee doelpunten aan een overwinning op FC Groningen geholpen in de eerste ronde van de KNVB-beker. In de Euroborg werd het 2-0 voor de bezoekers uit Drenthe.
15 uur geledenKØGE (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben, niet voor het eerst dit seizoen, met ruime cijfers gewonnen in de Champions League. Mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Esmee Brugts won de titelverdediger in Denemarken met 8-0 van HB Køge.
16 uur geleden