Blatter verlaat intensive care na week in kunstmatige coma
BERN (ANP/DPA) - Voormalig FIFA-voorzitter Sepp Blatter heeft de intensive care verlaten na een ingrijpende hartoperatie. De 84-jarige Zwitser werd een week in een kunstmatige coma gehouden. Dat heeft zijn dochter Corinne Blatter Andenmatten gemeld aan Zwitserse media.
"Hij maakt dagelijks progressie, weliswaar in kleine stapjes", aldus zijn dochter. "De doktoren zijn blij met zijn gesteldheid, maar er is nog een lange weg te gaan."
Blatter testte in november positief op het coronavirus en onderging aan het einde van het jaar een hartoperatie. Die operatie was volgens zijn dochter "gecompliceerder en gevaarlijker dan vooraf verwacht".
Schorsing
Het is niet de eerste keer dat Blatter worstelt met gezondheidsproblemen. In 2015 moest hij worden behandeld op de intensive care vanwege een stoornis in zijn immuunsysteem.
Blatter leidde de FIFA van 1998 tot 2015. Hij zit een schorsing van zes jaar uit voor alle voetbalgerelateerde activiteiten wegens ethische schendingen. In december deed de FIFA nog een nieuwe aangifte tegen hem wegens een verdenking van crimineel mismanagement bij het peperdure FIFA-museum, dat in 2016 werd geopend.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft een akkoord bereikt met Internazionale over de transfer van Oranje-international Denzel Dumfries. De 30-jarige verdediger heeft een contract getekend tot 30 juni 2030.
5 uur geledenEAST-RUTHERFORD (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië zegt dat Raphinha klaar is om te spelen in de wedstrijd in de achtste finales van het WK tegen Noorwegen. De aanvaller van Barcelona is volgens de Italiaanse coach hersteld van een hamstringblessure, maar is nog niet klaar om te starten.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/Belga) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland heeft zijn spelers voorbereid op een intens begin van de wedstrijd in de achtste finales van het WK tegen gastland Mexico. "De eerste 15 à 20 minuten worden voor ons het zwaarst", keek de Duitse trainer vooruit naar het duel in het Aztekenstadion in Mexico-Stad, dat plaatsvindt in de nacht van zondag op maandag.
7 uur geledenPHILADELPHIA (ANP/DPA) - De Franse aanvoerder Kylian Mbappé heeft zijn ploeggenoten geprezen, omdat ze het hoofd koel wisten te houden bij de 1-0-zege in de achtste finale van het WK op Paraguay. De vedette benadrukte echter dat zij ook weten hoe ze lelijk moeten spelen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan in de achtste finale van het WK tegen gastland Mexico mogelijk nog niet beschikken over Reece James. De rechtsback ontbrak op de laatste training van het Engelse elftal voorafgaand aan het duel in het Aztekenstadion, in de nacht van zondag op maandag (02.00 uur Nederlandse tijd).
8 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk speelt donderdag (22.00 uur Nederlandse tijd) in de kwartfinales van het WK voetbal in Boston tegen Marokko. Het elftal van bondscoach Didier Deschamps won in de nacht van zaterdag op zondag in de achtste finales van Paraguay met 1-0. De Franse spits Kylian Mbappé besliste het duel in Philadelphia twintig minuten voor tijd met een rake strafschop.
15 uur geledenTUNIS (ANP/RTR) - Hervé Renard is niet langer bondscoach van Tunesië. De 57-jarige Fransman verving tijdens het WK voetbal Sabri Lamouchi, die werd ontslagen na de verloren eerste groepswedstrijd tegen Zweden (1-5). Tunesië leed onder Renard nederlagen tegen Japan (0-4) en Nederland (1-3).
18 uur geleden