Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blatter: onder Amerikaanse druk afgetreden bij FIFA

Blatter: onder Amerikaanse druk afgetreden bij FIFA

ZÜRICH (ANP) - Sepp Blatter heeft in 2015 onder druk van de Amerikaanse justitie zijn functie als voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA neergelegd. Dat onthult de 84-jarige Zwitser vijf jaar na dato tegen persbureau Keystone-SDA. "Ze zeiden: het hoofd moet weg! Toen ik daarop besloot te stoppen, zag de Amerikaanse justitie de FIFA ineens niet langer als een maffiose organisatie, maar als slachtoffer."

Het verkiezingscongres van de FIFA in 2015 verliep chaotisch. In de dagen voorafgaand aan het congres in Zürich werden op verzoek van de Amerikaanse justitie tal van bondsofficials en voetbalbobo's opgepakt op verdenking van corruptie en omkoping. Blatter, die zelf ook onder vuur lag, werd desondanks herkozen. Vier dagen later kondigde hij aan toch te willen opstappen, naar eigen zeggen omdat hij te weinig steun vanuit de voetbalwereld voelde om nog vier jaar door te gaan.

Blatter werd door de ethische commissie van de FIFA in eerste instantie voor acht jaar geschorst, vanwege een omstreden financiële deal met Michel Platini die eveneens een schorsing kreeg. In beroep werd de straf voor de Zwitser teruggebracht tot zes jaar.

Blatter, die zeventien jaar de FIFA had geleid, is kritisch op zijn opvolger Gianni Infantino. "In zijn arrogantie praat hij niet meer met bondsvoorzitters, maar alleen nog maar met staatshoofden. Hij lijdt aan grootheidswaanzin en maakt een enorme geldmachine van het voetbal." Volgens Blatter heeft zijn landgenoot met hulp van de Zwitserse justitie vooral willen profiteren van het schandaal dat in 2015 aan het licht kwam bij de FIFA. "Het lijkt erop dat Infantino voor zichzelf de weg naar het FIFA-voorzitterschap vrij wilde maken."

Meer uit Voetbal

Sevilla verslaat AS Roma na strafschoppen in finale Europa League

BOEDAPEST (ANP) - De Spaanse voetbalclub Sevilla heeft woensdagavond de Europa League gewonnen. De club won na strafschoppen van AS Roma. Na officiële speeltijd was de stand gelijk (1-1), in de verlenging werd niet meer gescoord.

3 uur geleden
FC Emmen wint in Breda eerste wedstrijd play-offs van NAC

BREDA (ANP) - FC Emmen heeft de eerste wedstrijd in de halve finales van de play-offs met 2-1 gewonnen bij NAC Breda. In de Brabantse stad was de club uit de Eredivisie van coach Dick Lukkien duidelijk te sterk voor de ploeg van coach Peter Hyballa. De returnwedstrijd is zaterdag op De Oude Meerdijk in Emmen. De winnaar neemt het in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen Almere City en VVV-Venlo.

6 uur geleden
FC Utrecht-coach heeft Dost en Brouwers terug tegen Sparta

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht speelt donderdag de eerste wedstrijd in de play-offs voor Europees voetbal thuis tegen Sparta Rotterdam. Coach Michael Silberbauer heeft Bas Dost en Luuk Brouwers terug op het trainingsveld, maar zei niet of de spelers ook al speeltijd krijgen in de eerste wedstrijd in De Galgenwaard.

7 uur geleden
AS Roma begint zonder Wijnaldum aan finale Europa League

BOEDAPEST (ANP) - AS Roma begint woensdagavond zonder Georginio Wijnaldum aan de finale van de Europa League tegen Sevilla. Coach José Mourinho heeft bij de Italiaanse club vooralsnog een plaats op de bank toegewezen aan de international van Oranje, die dit jaar lange tijd geblesseerd was. Daar zit ook Rick Karsdorp.

7 uur geleden
WK-voorbereiding voetbalsters dreigt verstoord te worden

ZEIST (ANP) - De voorbereiding van de Nederlandse voetbalsters op het WK van komende zomer dreigt verstoord te raken door een conflict over de datum waarop de clubs hun spelers moeten afstaan aan de nationale ploeg. De wereldvoetbalbond FIFA heeft die datum recentelijk aangepast, van 19 naar 23 juni. Dat gebeurde op aandringen van de Europese clubs, die zich zorgen maken om de fysieke gesteldheid van hun speelsters vanwege de volle speelkalender.

8 uur geleden
Verdachte overval Van Bommel wilde volgens rechtbank profcontract

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De 25-jarige man die in oktober Antwerp-trainer Mark van Bommel probeerde te overvallen, was niet uit op geld of bezittingen, maar wilde door middel van bedreiging met een vuurwapen de trainer dwingen hem een contract te geven bij de club. Dat heeft de Belgische rechtbank laten weten. Het Openbaar Ministerie heeft tegen de verdachte vijf jaar cel geëist en een boete van 1200 euro.

9 uur geleden
Dalot tekent nieuw contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Voetballer Diogo Dalot heeft een nieuw contract getekend bij Manchester United. De verdediger blijft daardoor in beginsel tot 2028 bij de club uit de Premier League, waar Erik ten Hag de trainer is. Er is bovendien nog een optie opgenomen voor nog een extra seizoen.

10 uur geleden