Blatter niet vervolgd voor 'crimineel mismanagement' FIFA Museum
GENEVE (ANP) - Voormalig FIFA-voorzitter Joseph Blatter wordt niet vervolgd voor "crimineel mismanagement" met betrekking tot het FIFA Museum. Volgens het openbaar ministerie is niet bewezen dat er onder Blatter wanbeleid is gevoerd en is het onderzoek gestopt.
De FIFA deed in december van 2020 aangifte tegen Blatter en drie andere functionarissen. Het vorige FIFA-bestuur stopte een kleine 130 miljoen euro in de renovatie en inrichting van het gebouw dat niet in bezit is van de FIFA en ging een langdurige huurovereenkomst aan tegen ongunstige tarieven in vergelijking met de marktprijzen. Die zou de voetbalbond tot het einde van de huurovereenkomst, in 2045, ruim 330 miljoen euro kosten.
"Gezien de enorme kosten in samenhang met dit museum en de algemene manier van werken van het vorige FIFA-bestuur, is er een onderzoek gestart om erachter te komen wat er precies is gebeurd", zei vicesecretaris-generaal Alasdair Bell van de FIFA 2,5 jaar geleden. "Uit het onderzoek kwamen wijdverbreide verdachte omstandigheden en managementfouten naar voren, waarvan sommige vermoedelijk crimineel zijn. Daarom moet alles grondig worden onderzocht door de relevante autoriteiten."
Niet vervolgd
Blatter wordt echter niet vervolgd. "Er kon echter geen strafrechtelijk relevante misstand in de zin van plichtsverzuim worden vastgesteld", liet het Openbaar Ministerie dinsdag weten.
Blatter, 87 jaar oud inmiddels, was van 1998 tot 2015 voorzitter van de FIFA. Sinds 2016 is Gianni Infantino de voorzitter van de mondiale voetbalbond.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
2 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
3 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
4 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.
4 uur geleden