Blatter en Platini vertrouwen op goede afloop corruptiezaak
BELLINZONA (ANP/RTR/BELGA) - Sepp Blatter en Michel Platini hebben vertrouwen in een goede afloop van het proces dat woensdag tegen hen is gestart. De voormalig voorzitters van respectievelijk de mondiale voetbalbond FIFA en de Europese bond UEFA worden verdacht van corruptie.
De twee staan terecht voor een verdachte transactie uit 2011. Ze riskeren tot vijf jaar cel voor fraude, oneerlijk bestuur, misbruik van vertrouwen en valsheid in geschrifte. Het proces loopt tot 22 juni. Omstreeks 8 juli wordt een uitspraak verwacht.
Blatter was bij aankomst bij de rechtbank in het Zwitserse Bellinzona hoopvol. "Ik heb er alle vertrouwen in en heb een goed humeur. Dit gaat twee weken duren, dus het is belangrijk dat ik een goed humeur heb voor de eerste dag. Ik weet dat ik niets heb gedaan dat tegen de wet zou zijn", zei hij.
1,8 miljoen euro
Ook Platini gaf aan zelfverzekerd te zijn. "Ik ben ervan overtuigd dat mij na zoveel jaren van wilde beschuldigingen en laster definitief recht zal worden gedaan. We zullen in de rechtbank bewijzen dat ik met de grootste eerlijkheid heb gehandeld."
Platini ontving in 2011 een betaling van 1,8 miljoen euro van de wereldvoetbalbond FIFA. Volgens Blatter had de Fransman recht op dat bedrag vanwege verschillende werkzaamheden die hij zou hebben verricht. Zwitserse aanklagers trekken dat in twijfel. De FIFA wil dat Platini het geld teruggeeft. De wereldvoetbalbond schorste Blatter in 2015 vanwege de dubieuze betaling aan Platini, die zelf in 2016 aftrad als voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Middenvelder Dani Ceballos vertrekt na zeven seizoenen bij Real Madrid. De 29-jarige Spanjaard kondigde zijn afscheid aan op X. Real Madrid bevestigde het vertrek kort daarop.
56 minuten geledenVERSAILLES (ANP/RTR) - Voetballer Achraf Hakimi, momenteel met Marokko actief op het WK voetbal, gaat in cassatie tegen een uitspraak die bepaalde dat hij terecht moet staan voor een verkrachtingszaak uit 2023 waarin hij verdachte is. Dat heeft zijn advocaat aan persbureau Reuters bevestigd.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Paul Nuijten gaat na zijn vertrek bij Ajax per direct aan de slag bij FC Dordrecht. De 33-jarige trainer heeft een contract voor twee seizoenen getekend, zo meldt de eerstedivisieclub. Eerder op vrijdag werd bekend dat Ajax "in goed overleg" de samenwerking met Nuijten heeft beëindigd.
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Noorwegen begint de derde groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Frankrijk zonder topschutter Erling Haaland. Bondscoach Ståle Solbakken heeft zijn elftal, dat net als Frankrijk al zeker is van de volgende ronde, flink gewijzigd en heeft de spits van Manchester City op de bank gezet en Jørgen Strand Larsen, oud-speler van FC Groningen, in de spits.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal moet een grootse prestatie leveren als het ten koste van Marokko de achtste finales van het WK wil bereiken. Oranje won sinds de terugkeer van Ronald Koeman als bondscoach begin 2023 geen enkele keer van een landenploeg uit de top 25 van de wereldranglijst. Na de 2-2 in het eerste WK-duel met Japan staat de teller op acht nederlagen en zes gelijke spelen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Paul Nuijten. Het contract van de trainer liep bij Ajax nog tot en met 30 juni 2027, maar is in goed onderling overleg per direct beëindigd, meldt de Amsterdamse club.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft niet de volledige training met het Nederlands elftal afgewerkt. De middenvelder liep eerder dit WK tijdens een training een hersenschudding op en miste daardoor de tweede groepswedstrijd tegen Zweden. Na overleg met de medische staf is besloten om hem af en toe een aangepast programma te laten afwerken.
3 uur geleden