Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blatter en Platini vertrouwen op goede afloop corruptiezaak

Blatter en Platini vertrouwen op goede afloop corruptiezaak

BELLINZONA (ANP/RTR/BELGA) - Sepp Blatter en Michel Platini hebben vertrouwen in een goede afloop van het proces dat woensdag tegen hen is gestart. De voormalig voorzitters van respectievelijk de mondiale voetbalbond FIFA en de Europese bond UEFA worden verdacht van corruptie.

De twee staan terecht voor een verdachte transactie uit 2011. Ze riskeren tot vijf jaar cel voor fraude, oneerlijk bestuur, misbruik van vertrouwen en valsheid in geschrifte. Het proces loopt tot 22 juni. Omstreeks 8 juli wordt een uitspraak verwacht.

Blatter was bij aankomst bij de rechtbank in het Zwitserse Bellinzona hoopvol. "Ik heb er alle vertrouwen in en heb een goed humeur. Dit gaat twee weken duren, dus het is belangrijk dat ik een goed humeur heb voor de eerste dag. Ik weet dat ik niets heb gedaan dat tegen de wet zou zijn", zei hij.

1,8 miljoen euro

Ook Platini gaf aan zelfverzekerd te zijn. "Ik ben ervan overtuigd dat mij na zoveel jaren van wilde beschuldigingen en laster definitief recht zal worden gedaan. We zullen in de rechtbank bewijzen dat ik met de grootste eerlijkheid heb gehandeld."

Platini ontving in 2011 een betaling van 1,8 miljoen euro van de wereldvoetbalbond FIFA. Volgens Blatter had de Fransman recht op dat bedrag vanwege verschillende werkzaamheden die hij zou hebben verricht. Zwitserse aanklagers trekken dat in twijfel. De FIFA wil dat Platini het geld teruggeeft. De wereldvoetbalbond schorste Blatter in 2015 vanwege de dubieuze betaling aan Platini, die zelf in 2016 aftrad als voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA.

Meer uit Voetbal

FIFA beschuldigt UEFA van 'desinformatiecampagne'

MIAMI (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Europese UEFA beschuldigd van een 'desinformatiecampagne'. Dat blijkt uit de reactie van de FIFA tegenover een Amerikaanse rechtbank op het verzoek van de UEFA om inzage te krijgen in stukken rond het controversiële, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan van de FIFA.

17 minuten geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz interim-bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is aangesteld als interim-bondscoach van Costa Rica. Dat heeft de voetbalbond van het Midden-Amerikaanse land maandag bekendgemaakt. Ruiz volgt Fernando Batista op, die eerder op maandag werd ontslagen.

54 minuten geleden
Suriname wint ook tweede Nations League-duel en gaat aan kop

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft in de nacht van maandag op dinsdag ook zijn tweede groepsduel in de Noord- en Midden-Amerikaanse Nations League gewonnen. In het Franklin Essed Stadion in Paramaribo werd Martinique met 2-1 verslagen. Na twee speelrondes gaat Suriname met 6 punten aan de leiding in groep B.

1 uur geleden
PSV-middenvelder Wanner loopt in interland voetblessure op

EINDHOVEN (ANP) - PSV-middenvelder Paul Wanner heeft een voetblessure opgelopen. Dat gebeurde zondag in de interland van Oostenrijk tegen Kosovo, meldt de Eindhovense voetbalclub.

2 uur geleden
Van Bommel verliest in thuisdebuut met België van Frankrijk (0-1)

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.

11 uur geleden
Italië boekt in Turkije eerste overwinning na misgelopen WK

BURSA (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal heeft zijn eerste zege geboekt in de groepsfase van de Nations League. De ploeg die het WK van afgelopen zomer misliep won maandagavond in en tegen Turkije met 4-1. Na de 2-0-thuisnederlaag tegen België van vrijdag heeft Italië nu 3 punten. Turkije verloor vrijdag van Frankrijk en heeft nog geen punten.

11 uur geleden
KNVB stelt Boufangacha aan als nieuwe directeur amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.

17 uur geleden