Blamage Atlético op eigen veld tegen hekkensluiter Levante
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich in de Spaanse competitie op eigen veld laten verrassen door Levante. De hekkensluiter van La Liga won met 1-0 in Madrid.
Tien minuten na rust maakte middenvelder Gonzalo Melero het winnende doelpunt. Hij verraste keeper Jan Oblak in de korte hoek. In het restant kwam de thuisploeg niet meer tot scoren, ook niet na het inbrengen van Luis Suárez en João Félix. Ángel Correa dacht diep in blessuretijd met een omhaal gelijk te maken, maar de goal werd afgekeurd wegens een overtreding van José María Giménez. In de slotseconde ging een kopbal van de mee opgekomen Oblak net over.
Levante, dat vorig jaar ook al verraste op hetzelfde veld (0-2), boekte in Wanda Metropolitano pas de tweede zege van het seizoen. Begin dit jaar won Levante thuis van Mallorca (2-0), de enige ploeg die dit seizoen al wist te winnen bij Atlético.
Atlético staat nu op de vijfde plaats, een plek die aan het einde van het seizoen recht geeft om uit te komen in de Europa League. De ploeg van trainer Diego Simeone heeft nu evenveel punten als FC Barcelona, dat nog een duel tegoed heeft.
Meer uit Voetbal
DELDEN (ANP) - Oranje-international Wout Weghorst heeft gescoord bij zijn officieuze debuut voor FC Twente. De van Ajax overgekomen spits schoot tegen Gent op aangeven van Ruud Nijstad na een kleine tien minuten de 1-1 binnen. Het duel in Delden eindigde in 2-2.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal op 11 juni meer dan 7 miljoen potentieel schadelijke onlineberichten en reacties verwijderd. Dat is een ruime veertienvoudiging vergeleken met het vorige WK in 2022 in Qatar, toen 470.000 van dergelijke berichten en reacties werden weggehaald. Het WK duurde toen een kleine maand en nu vijf weken.
1 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft ook enkele dagen na de verloren halve finale op het WK tegen Argentinië (1-2) geen spijt van zijn verdedigende wissels. "Ik heb nergens spijt van, want ik vond ons te passief en ik wilde het team helpen. Ik heb verschillende beslissingen genomen op basis van intuïtie en ervaring. Ik zou spijt hebben gehad als ik dat niet zou hebben gedaan", zei Tuchel in aanloop naar de troostfinale tegen Frankrijk in Miami.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Ook Lionel Messi zelf vindt de foto van hem met Lamine Yamal als baby "bizar". Negentien jaar later treffen de Argentijnse oud-speler van FC Barcelona en de huidige Spaanse aanvaller van de Catalanen elkaar in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. "Destijds is er een foto van ons gemaakt toen hij nog een baby was, en nu staan we tegenover elkaar in een WK-finale", zei de 39-jarige vedette tijdens een persconferentie in New York.
6 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - Aanvaller Lamine Yamal is fit voor de WK-finale tussen Spanje en Argentinië van zondag. Dat heeft de Spaanse bondscoach Luis de la Fuente gezegd tijdens een persconferentie in de Verenigde Staten. "We hebben hem uit voorzorg wat rust gegeven, maar hij voelt zich goed, heeft met de groep getraind en hij is topfit."
6 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het neutraliseren van Lionel Messi in de finale van het wereldkampioenschap voetbal wordt zondag voor Spanje een "enorme uitdaging". Dat zei middenvelder Mikel Merino vrijdag tijdens een persconferentie.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits ondertekent een contract voor vijf jaar bij de Amsterdammers. Ajax betaalt de Saudische club Al-Hilal een transfersom van net onder de 20 miljoen euro, meldt Ajax.
20 uur geleden