'Blade runner' Oscar Pistorius komt mogelijk vervroegd vrij
PRETORIA (ANP) - De Zuid-Afrikaanse hardloper Oscar Pistorius krijgt mogelijk vrijdag al te horen of hij vervroegd vrijkomt. 'Blade runner' zoals de bijnaam van de gehandicapte sporter luidt, werd in 2017 veroordeeld voor het doodschieten van zijn vriendin.
De atleet, bij wie beide benen werden geamputeerd toen hij nog een baby was, zit al sinds 2014 vast. In 2017 kreeg hij dertien jaar cel opgelegd. Daarvan heeft hij nu de helft uitgezeten. Een commissie bekijkt daarom of hij ook aan de andere voorwaarden voldoet om een deel van zijn vrijheid terug te krijgen.
In 2014 vuurde Pistorius meermaals met een geweer door de badkamerdeur van zijn appartement op zijn vriendin, het model Reeva Steenkamp. Volgens de aanklager deed hij dat in een woedebui. De atleet heeft zelf altijd volgehouden dat hij vermoedde dat er een inbreker in zijn appartement was en dat hij zijn vriendin juist wilde beschermen.
Een mogelijke uitkomst is dat Pistorius, intussen 36 jaar, voorwaardelijk zijn vrijheid terugkrijgt. Hij zou zich dan regelmatig bij een inrichting moeten melden. Of het zou kunnen dat hij overdag vrijkomt, maar de nachten nog wel in de gevangenis moet doorbrengen.
In Zuid-Afrika komen commissies die zich buigen over vervroegde vrijlatingen vaak dezelfde dag nog met een uitspraak, maar soms kan het ook een dag langer duren.
In 2012 was Pistorius de eerste atleet zonder benen die meedeed met de reguliere Olympische Spelen, die toen in Londen werden gehouden. De Zuid-Afrikaan werd daardoor een wereldwijd icoon en tekende meerdere grote sponsordeals.
Meer uit Buitenland
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - In de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt zijn om 08.00 uur de stembussen geopend voor de deelstaatverkiezingen. De verwachtingen rondom de stembusgang zijn hooggespannen, omdat de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) afstevent op zijn eerste grote verkiezingsoverwinning in een deelstaat.
59 minuten geledenPATTAYA (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln heeft Thailand verlaten. Een verslaggever van persbureau AFP heeft het schip tegen 06.00 uur Nederlandse tijd zien vertrekken uit de haven van Laem Chabang, nabij Pattaya.
1 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne en de Contactgroep voor de Defensie van Oekraïne (UDCG) vergaderen volgende week dinsdag om te praten over meer militaire steun. Dat maakte de Oekraïense minister van Defensie Jevheni Chmara bekend na een telefoongesprek met zijn Duitse collega Boris Pistorius.
6 uur geledenANDØYA (ANP) - De Duitse raketstartup Isar Aerospace heeft zaterdag zijn tweede testvlucht met een raket uitgevoerd vanuit het Noorse Andøya.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zaterdag "buitengewoon openhartige" gesprekken gevoerd over hoe de oorlog in Oekraïne moet worden beëindigd met de Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff. Dat maakte het Kremlin bekend.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Prins William woont volgende week namens zijn vader koning Charles de uitvaart van de Noorse koning Harald bij. De Britse troonopvolger reist voor de plechtigheid op 9 september naar Noorwegen, heeft Buckingham Palace zaterdag bekendgemaakt.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.
16 uur geleden