
Black Lives Matter in plaats van spelersnaam op Engelse shirts
LONDEN (ANP) - Voetballers in de Premier League mogen volgende week met de tekst Black Lives Matter in plaats van hun eigen naam op hun shirt gaan spelen. De twintig clubs uit de Premier League hebben daar toestemming voor gekregen.
"We hebben samen het doel om raciale vooroordelen uit te roeien waar het ook kan en een samenleving met respect en gelijke kansen voor iedereen tot stand te brengen, ongeacht kleur of geloofsovertuiging. Dit symbool is een teken van eenheid voor alle spelers, alle stafleden, alle clubs, alle wedstrijdofficials en de Premier League", meldt de competitie in een verklaring.
Normaal gesproken staat de achternaam van de speler op de achterkant van het shirt, al kiezen sommigen (zoals Virgil van Dijk) voor hun voornaam. Bij de hervatting van de Engelse competitie moet daar Black Lives Matters komen te staan. Een logo van de BLM-beweging krijgt tot het einde van het seizoen een plekje op de voorkant van de shirts.
Zorgpersoneel
Op de voetbalshirts komt ook een hartje te staan, als steunbetuiging aan het zorgpersoneel van de nationale gezondheidszorg (NHS). Voorafgaand aan alle wedstrijden wordt een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan iedereen die is overleden aan het coronavirus. Na een onderbreking van ruim drie maanden gaat de Premier League vanaf woensdag weer verder.
Daarnaast is het de spelers toegestaan te knielen, voor of tijdens de wedstrijd.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB start een onderzoek naar het incident met Spakenburg-spits Ahmed El Azzouti na afloop van het duel met Kozakken Boys. Dat bevestigde een woordvoerder van de voetbalbond een dag later. RTV Utrecht berichtte zaterdag dat El Azzouti en zijn familie na het duel zijn aangevallen en racistisch zijn bejegend door supporters van Kozakken Boys.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de koppositie in Frankrijk overgenomen van Paris Saint-Germain. Mason Greenwood hielp de thuisploeg met vier treffers langs Le Havre: 6-2.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is al vroeg in het seizoen ver achteropgeraakt in de strijd om de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De ploeg van trainer John Heitinga leed tegen AZ (0-2) de eerste competitienederlaag, na vier gelijke spelen in uitduels.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is ondanks twee treffers van Sydney van Hooijdonk in het thuisduel met PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 2-2-gelijkspel. De spits zette de thuisploeg met zijn derde en vierde doelpunt in vier wedstrijden op een 2-0-voorsprong, maar daar herstelden de Zwollenaren zich van.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ verloren: 0-2. De bezoekers uit Alkmaar profiteerden voor rust van twee fouten in de defensie van de ploeg van trainer John Heitinga.
13 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft dankzij een zege bij AS Roma (0-1) de koppositie overgenomen van de concurrent. De twee ploegen hebben net als kampioen Napoli 15 punten uit zeven wedstrijden, de club uit Milaan heeft het beste doelsaldo.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiszege op Go Ahead Eagles (2-1) te spreken over de manier waarop Yarek Gasiorowski zich herstelde van een grote fout. De jonge verdediger speelde de bal na ruim een uur spelen bij een voorsprong van 2-0 niet goed terug op doelman Matej Kovar, waarna Go Ahead-spits Milan Smit kon profiteren.
15 uur geleden