Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Black Friday zorgt mogelijk voor extra drukte in de winkelstraten

Black Friday zorgt mogelijk voor extra drukte in de winkelstraten

DEN HAAG (ANP) - Black Friday zorgt vrijdag mogelijk voor extra drukte in de Nederlandse winkelstraten, iets wat vanwege de vele coronabesmettingen van de laatste tijd gevoelig ligt. Koopjesjagers verspreid over het land kunnen op deze dag bij tal van winkels terecht voor lucratieve aanbiedingen. Wel is de situatie dit keer anders dan eerdere jaren.

Winkelbrancheorganisaties als RND en INretail hebben bijvoorbeeld opgeroepen om promoties zo veel mogelijk te spreiden over meerdere dagen. Ook is consumenten aangeraden om vooral op rustige momenten te shoppen. Een woordvoerder van INretail durft geen voorspellingen te doen, maar denkt dat de drukte door die oproep best weleens mee zou kunnen vallen. Het is voor de branche belangrijk een verantwoordelijke boodschap uit te dragen, om extra beperkende coronamaatregelen voor winkeliers zo veel mogelijk te voorkomen.

Waar Black Friday enkele jaren geleden succesvol overwaaide uit de Verenigde Staten, is er nu ook een tegenbeweging die aan populariteit wint. Zo begon het goede doel Trees for All enkele jaren geleden met Green Friday, waar verschillende winkelketens zich achter hebben geschaard. Een winkel als Dille & Kamille heeft vrijdag geen speciale aanbiedingen en roept mensen op de natuur in te gaan. Intratuin vergroent 1 vierkante meter voor iedere boom die klanten deze dag kopen.

Pakketbezorgers krijgen het waarschijnlijk wel erg druk. PostNL verwacht deze dag en ook rond zogeheten Cyber Monday piekdrukte. Veel webwinkels stunten al de hele week met kortingen. Bol.com, de grootste webshop van Nederland, denkt dat zijn verkopen rond de actie zelfs nog iets hoger zullen uitkomen dan vorig jaar. Maar precieze aantallen worden niet genoemd. Het bedrijf doet er zijn uiterste best voor om alle bestellingen van klanten op tijd, dus voor de feestdagen, afgeleverd te hebben.

Wie op zoek is naar Black Friday-koopjes moet wel goed opletten niet in 'nepaanbiedingen' te trappen. Daarvoor waarschuwde de Autoriteit Consument & Markt (ACM) eerder deze week. Onderzoek van de toezichthouder wees uit dat webshops nog regelmatig met aanbiedingen stunten die mooier lijken dan ze in werkelijkheid zijn. Consumenten werd ook aangeraden zich altijd af te vragen of ze een product wel voor de aangeboden prijs willen hebben.

Meer uit Binnenland

Coalitie: 50 miljoen voor media, niet alleen naar NPO

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe coalitie van D66, VVD en CDA trekt vanaf 2027 jaarlijks 50 miljoen euro uit voor media. Een deel van dat geld moet worden gebruikt om een eerder aangekondigde bezuiniging op de publieke omroep van 150 miljoen euro terug te draaien. Het geld wordt ook gebruikt voor persveiligheid en journalistieke vrijheid.

6 minuten geleden
Racismecoördinator over akkoord: na jaren ontzettend hoopvol

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) is "ongelofelijk blij" met de aandacht voor discriminatiebestrijding in het regeerakkoord. "Het is ontzettend fijn dat de coalitiepartijen de NCDR in de wet willen verankeren, dat is een versterking van mijn werk. Een goede aanpak tegen discriminatie en racisme moet niet afhankelijk zijn van de politieke kleur van het moment. Nu wordt er niet meer weggekeken en dat stemt mij na jaren ontzettend hoopvol", aldus Rabin Baldewsingh. "Het nieuwe kabinet laat zien waar het voor staat. Dit is het mooiste cadeau dat ik kon krijgen."

37 minuten geleden
DJI noemt investeringen in gevangeniswezen belangrijk signaal

DEN HAAG (ANP) - De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) noemt de investering van 100 miljoen euro voor het gevangeniswezen "een belangrijk signaal" van het nieuwe kabinet.

49 minuten geleden
Greenpeace: coalitieakkoord is een enorme teleurstelling

AMSTERDAM (ANP) - "Een enorme teleurstelling." Zo noemt Greenpeace het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. "Klimaat en natuur trekken weer aan het kortste eind. Deze coalitie heeft de mond vol over veiligheid, maar zonder stabiel klimaat en gezonde natuur komen onze levens in gevaar", zegt Marieke Vellekoop, directeur Greenpeace Nederland.

1 uur geleden
Begin februari zeven verdachten rellen Malieveld voor de rechter

DEN HAAG (ANP) - Zeven verdachten staan begin februari voor de rechter voor betrokkenheid bij de rellen op het Malieveld en in de binnenstad van Den Haag vorig jaar na een anti-immigratieprotest. Zes van hen zijn in de afgelopen weken aangehouden en gedagvaard voor de politierechter, meldt het Openbaar Ministerie (OM). De zevende verdachte werd al in november aangehouden.

2 uur geleden
Route Koningsdag in Dokkum bekend: veel water en Woudpoortsbrug

DOKKUM (ANP) - De gemeente Noardeast-Fryslân heeft bekendgemaakt langs welke route koning Willem-Alexander en zijn familie op Koningsdag, maandag 27 april, door Dokkum lopen.

2 uur geleden
Twee minderjarigen opgepakt voor mishandeling vlogger Bender

DELFT (ANP) - Twee minderjarige verdachten zijn vrijdag opgepakt voor het mishandelen van vlogger Bender en zijn cameraman in Delft, meldt de politie. Tijdens een bezoek van PVV-leider Geert Wilders werden de twee vorige week belaagd door een groep van tientallen jongeren, van wie sommigen gooiden met flessen en stenen. Ook zou Bender op zijn achterhoofd zijn geslagen.

4 uur geleden