Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bits of Freedom: liever mondkapje dan app

Bits of Freedom: liever mondkapje dan app

AMSTERDAM (ANP) - Privacyorganisaties Bits of Freedom en Platform Burgerrechten zien niets in het gebruik van apps om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Ze zeggen dat minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) "in moordend tempo doordraaft" en roepen hem op "terug te gaan naar de tekentafel".

Het kabinet wil een app invoeren waarmee mensen die bij een coronapatiënt in de buurt zijn geweest snel kunnen worden gewaarschuwd. Het idee is dat zij dan in quarantaine kunnen gaan voordat ze anderen besmetten. Volgens Bits of Freedom en Platform Burgerrechten is het "onduidelijk hoe dit soort apps op een veilige manier in de samenleving geïntroduceerd kan worden en ook gegarandeerd weer uit onze samenleving zou worden gehaald". Ze willen ook de garantie dat "werkgevers, zorgverzekeraars of onderwijsinstellingen" geen consequenties kunnen verbinden aan het niet gebruiken van zo'n app.

Bits of Freedom en Platform Burgerrechten willen dat de overheid voorrang geeft aan andere manieren om verspreiding van het coronavirus te beperken, zoals "de inzet van mondkapjes".

Meer uit Binnenland

Boot met migranten ging water op vanaf Nederlands grondgebied

CADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.

50 minuten geleden
Rechtbank leest verklaringen slachtoffers Tarwekamp voor

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank heeft op dag twee van het omvangrijke proces tegen vier verdachten van de explosie aan de Tarwekamp verklaringen voorgelezen van de familie van de dodelijke slachtoffers. Door de explosie in de bruidswinkel en de instorting op 7 december 2024 vielen zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. Ook werd geciteerd uit verklaringen van personen die gered zijn en de ramp overleefden.

1 uur geleden
Kabinet wil binnen paar weken oplossing betalingsverkeer ICC

DEN HAAG (ANP) - Binnen een paar weken moet het duidelijk zijn hoe het internationale betalingsverkeer van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag wordt geregeld. Dat is nodig omdat de VS vorige maand nieuwe sancties tegen het strafhof aankondigden. Volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) is het vinden van een passende oplossing "uitdagend".

3 uur geleden
Vermeende uitvoerder over explosie Tarwekamp: in een film beland

DEN HAAG (ANP) - "Ik dacht dat ik in de film beland was", verklaarde een van de vermeende uitvoerders donderdag in de rechtszaal over de verwoestende explosie in een bruidswinkel aan de Tarwekamp. Daarbij vielen op 7 december 2024 zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. "Ik kon me niet voorstellen wat er was gebeurd", vervolgde Mourad B. (31). Hij zou samen met zijn neef Ilias B. (25) de aanslag hebben gepleegd.

4 uur geleden
Schiphol neemt meerderheidsbelang in noodlijdend vliegveld MAA

MAASTRICHT (ANP) - Schiphol wil een meerderheidsbelang van 80 procent nemen in Maastricht Aachen Airport (MAA). De provincie Limburg bezit nu 60 procent van de aandelen in het verlieslijdende vliegveld in de gemeente Beek en de Schiphol Group de overige 40 procent. Schiphol trekt ruim 4 miljoen euro uit voor het verwerven van de aandelen en wil de komende jaren in totaal 33 miljoen euro investeren in MAA, zegt financieel topman Robert Carsouw.

4 uur geleden
Nieuw instituut Defensie moet innovatie 'radicaal' versnellen

DEN HAAG (ANP) - Een nieuw instituut van Defensie moet samen met het bedrijfsleven en kennisinstellingen de innovatie "radicaal" versnellen. Staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) kwam donderdag met een eerste opdracht aan de partners voor de bescherming van de Noordzee. Daar vormen de Russen een bedreiging voor onderzeese kabels en leidingen.

5 uur geleden
Plan voor aanslag Tarwekamp op telefoon vermeende opdrachtgever

DEN HAAG (ANP) - Op een van de telefoons van Moshtag B. (35), de vermeende opdrachtgever van de fatale aanslag aan de Tarwekamp in Den Haag, zijn screenshots gevonden van het plan van aanpak. B. erkende dit donderdag ook zelf op de tweede zittingsdag in zijn strafzaak, terwijl hij woensdag bij de start van het proces nog in het midden hield of hij op de hoogte was van een plan van aanpak.

5 uur geleden