Bits of Freedom blij met aanpassingen aan Facebook en Instagram
AMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom is blij met de aanpassingen die de organisatie ziet aan de tijdlijnen van Facebook en Instagram in Nederland. Dit meldt een woordvoerder van BoF, dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, op de laatste dag die eigenaar Meta heeft gekregen om wijzigingen door te voeren.
De organisatie stelde eerder dat Meta Europese regels overtrad en eiste in een kort geding dat gebruikers van Facebook en Instagram meer controle krijgen over de informatie die ze op hun tijdlijnen zien. In oktober bepaalde de rechtbank in Amsterdam dat Meta binnen twee weken zijn platforms moest aanpassen en het gebruikers makkelijker moest maken om voor een bepaalde tijdlijn te kiezen. Meta ging in beroep en kreeg van het gerechtshof ondertussen meer tijd voor de aanpassingen.
"Het is fijn om te zien dat Meta in elk geval stappen heeft gezet om aan de wet te voldoen", aldus de woordvoerder. Hij zegt dat mogelijk nog niet iedereen alle wijzigingen ziet, omdat Meta de aanpassingen geleidelijk doorvoert.
Stap naar de rechter
Gebruikers van Facebook en Instagram in Nederland kunnen kiezen voor een tijdlijn met berichten van accounts die ze zelf volgen en een tijdlijn gebaseerd op een algoritme. Mensen moeten hun tijdlijn volgens de rechter rechtstreeks kunnen aanpassen op een toegankelijke manier. Ook moet de keuze bewaard blijven als een gebruiker naar een ander deel van een van de platforms gaat. Donderdag moeten de veranderingen voor iedereen zichtbaar zijn. BoF wacht nog tot dan om te kijken of Meta zich aan de uitspraak houdt. Als dit niet zo is, "schromen we niet om weer naar de rechter te stappen", stelt de woordvoerder.
Uit een eerste analyse door BoF van de wijzigingen komt naar voren dat veel aanpassingen van Meta voldoen aan de uitspraak. De organisatie mist nog wel enkele aanpassingen. Het gaat om de mogelijkheid op Facebook om de keuze voor Reels makkelijk te wijzigen, een onderdeel van het platform waarop video's te zien zijn. Ook onthoudt de website van Instagram volgens BoF de gemaakte keuzes niet.
Het hoger beroep in de zaak tegen Meta vindt in januari plaats. BoF ziet dat "met vol vertrouwen" tegemoet. "De overtredingen van Meta zijn glashelder, dat heeft de rechter ook aangegeven."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."
6 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.
8 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Herman van der Meyden wordt de nieuwe directeur communicatie en publieke zaken bij Tata Steel. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving van NRC. Van der Meyden volgt Donald Pols op. De oud-directeur van Milieudefensie werd na een dag ontslagen, vanwege zijn verleden als leider van een extreemrechtse studentengroep in Zuid-Afrika.
9 uur geleden