Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin zet recordopmars door, nu ook 100.000 euro waard

Bitcoin zet recordopmars door, nu ook 100.000 euro waard

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De bitcoin zet zijn recordopmars van dit jaar door en is maandag voor het eerst gestegen tot boven de 106.000 dollar, wat omgerekend ruim 100.000 euro is. Daarmee heeft de bitcoin ook voor het eerst die grens in euro's overschreden. Eerder deze maand werd de bitcoin al voor het eerst meer dan 100.000 dollar waard.

De bekendste cryptomunt ter wereld blijft profiteren van de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Trump is een uitgesproken voorstander van digitale munten en heeft gezegd dat de Verenigde Staten een soort strategische voorraad aan crypto's moeten aanleggen.

De bitcoin tikte in Singapore een niveau aan van ongeveer 106.500 dollar, waarna de koers weer wat terugzakte. Sinds begin dit jaar is de waarde van de bitcoin bijna verdubbeld. Trump zei vorige week tegen zakenzender CNBC plannen te hebben voor een strategische reserve aan cryptomunten, vergelijkbaar met de strategische olievoorraden van de VS. Hij had eerder al verklaard dat de VS de "cryptohoofdstad" van de wereld moeten worden.

Versoepelen

Het sentiment rond digitale valuta wordt ook gesteund door de opname van de grote crypto-investeerder MicroStrategy in de technologiegraadmeter Nasdaq 100. Dat softwarebedrijf zal vanaf volgende week maandag een notering hebben in die index. De beurskoers van MicroStrategy is dit jaar meer dan verzesvoudigd.

Trump wil ook het toezicht rond digitale munten versoepelen. Zo heeft hij Paul Atkins voorgedragen als het nieuwe hoofd van de Securities and Exchange Commission (SEC), die toezicht houdt op de Amerikaanse financiële markten. Atkins moet dan huidig voorzitter Gary Gensler, die eerder al zijn vertrek aankondigde bij de SEC, opvolgen. Gensler stond juist kritisch tegenover de cryptobranche en voerde rechtszaken tegen enkele grote handelsplatforms voor cryptomunten.

Meer uit Financieel

Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

24 minuten geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

3 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

3 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

13 uur geleden
Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

14 uur geleden
KLM vliegt tot in juni niet naar Dubai

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.

14 uur geleden
NAM begint met werkzaamheden voor hervatten gaswinning Warffum

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.

15 uur geleden