Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin zet recordopmars door, nu ook 100.000 euro waard

Bitcoin zet recordopmars door, nu ook 100.000 euro waard

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De bitcoin zet zijn recordopmars van dit jaar door en is maandag voor het eerst gestegen tot boven de 106.000 dollar, wat omgerekend ruim 100.000 euro is. Daarmee heeft de bitcoin ook voor het eerst die grens in euro's overschreden. Eerder deze maand werd de bitcoin al voor het eerst meer dan 100.000 dollar waard.

De bekendste cryptomunt ter wereld blijft profiteren van de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Trump is een uitgesproken voorstander van digitale munten en heeft gezegd dat de Verenigde Staten een soort strategische voorraad aan crypto's moeten aanleggen.

De bitcoin tikte in Singapore een niveau aan van ongeveer 106.500 dollar, waarna de koers weer wat terugzakte. Sinds begin dit jaar is de waarde van de bitcoin bijna verdubbeld. Trump zei vorige week tegen zakenzender CNBC plannen te hebben voor een strategische reserve aan cryptomunten, vergelijkbaar met de strategische olievoorraden van de VS. Hij had eerder al verklaard dat de VS de "cryptohoofdstad" van de wereld moeten worden.

Versoepelen

Het sentiment rond digitale valuta wordt ook gesteund door de opname van de grote crypto-investeerder MicroStrategy in de technologiegraadmeter Nasdaq 100. Dat softwarebedrijf zal vanaf volgende week maandag een notering hebben in die index. De beurskoers van MicroStrategy is dit jaar meer dan verzesvoudigd.

Trump wil ook het toezicht rond digitale munten versoepelen. Zo heeft hij Paul Atkins voorgedragen als het nieuwe hoofd van de Securities and Exchange Commission (SEC), die toezicht houdt op de Amerikaanse financiële markten. Atkins moet dan huidig voorzitter Gary Gensler, die eerder al zijn vertrek aankondigde bij de SEC, opvolgen. Gensler stond juist kritisch tegenover de cryptobranche en voerde rechtszaken tegen enkele grote handelsplatforms voor cryptomunten.

Meer uit Financieel

AFM: beleggingsfraude loopt in de honderden miljoenen per jaar

AMSTERDAM (ANP) - De schade door beleggingsfraude bedraagt vermoedelijk honderden miljoenen euro's per jaar en kan zelfs oplopen tot 750 miljoen euro, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De beurswaakhond spreekt van een snelgroeiend en ernstig maatschappelijk probleem waarvan de omvang wordt onderschat.

30 minuten geleden
Loonverschil mannen en vrouwen in bedrijfsleven neemt verder af

DEN HAAG (ANP) - Het loonverschil tussen mannen en vrouwen in het bedrijfsleven is opnieuw afgenomen. Vorig jaar verdiende een vrouw gemiddeld 6,1 procent minder per uur, als rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld het soort functie en opleidingsniveau. Twee jaar eerder was dat nog 6,9 procent en tien jaar eerder bijna 10 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

9 uur geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

9 uur geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

10 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

12 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

12 uur geleden