Bitcoin zet recordopmars door, nu ook 100.000 euro waard
SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De bitcoin zet zijn recordopmars van dit jaar door en is maandag voor het eerst gestegen tot boven de 106.000 dollar, wat omgerekend ruim 100.000 euro is. Daarmee heeft de bitcoin ook voor het eerst die grens in euro's overschreden. Eerder deze maand werd de bitcoin al voor het eerst meer dan 100.000 dollar waard.
De bekendste cryptomunt ter wereld blijft profiteren van de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Trump is een uitgesproken voorstander van digitale munten en heeft gezegd dat de Verenigde Staten een soort strategische voorraad aan crypto's moeten aanleggen.
De bitcoin tikte in Singapore een niveau aan van ongeveer 106.500 dollar, waarna de koers weer wat terugzakte. Sinds begin dit jaar is de waarde van de bitcoin bijna verdubbeld. Trump zei vorige week tegen zakenzender CNBC plannen te hebben voor een strategische reserve aan cryptomunten, vergelijkbaar met de strategische olievoorraden van de VS. Hij had eerder al verklaard dat de VS de "cryptohoofdstad" van de wereld moeten worden.
Versoepelen
Het sentiment rond digitale valuta wordt ook gesteund door de opname van de grote crypto-investeerder MicroStrategy in de technologiegraadmeter Nasdaq 100. Dat softwarebedrijf zal vanaf volgende week maandag een notering hebben in die index. De beurskoers van MicroStrategy is dit jaar meer dan verzesvoudigd.
Trump wil ook het toezicht rond digitale munten versoepelen. Zo heeft hij Paul Atkins voorgedragen als het nieuwe hoofd van de Securities and Exchange Commission (SEC), die toezicht houdt op de Amerikaanse financiële markten. Atkins moet dan huidig voorzitter Gary Gensler, die eerder al zijn vertrek aankondigde bij de SEC, opvolgen. Gensler stond juist kritisch tegenover de cryptobranche en voerde rechtszaken tegen enkele grote handelsplatforms voor cryptomunten.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Frankfurt Airport, de grootste luchthaven van Duitsland, verwacht dat het aantal passagiers dit jaar verder zal groeien, maar nog steeds onder het niveau van voor de coronacrisis blijft. Luchthavenexploitant Fraport rekent voor dit jaar op 65 miljoen tot 66 miljoen reizigers. In 2019, het jaar voor de uitbraak van de wereldwijde pandemie, waren dat er nog ruim 70,5 miljoen.
7 minuten geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak is in gesprek met Iran om olietankers veilig de Straat van Hormuz te laten passeren. Dat heeft de Irakese minister van Olie Hayan Abdel-Ghani gezegd, meldt een Iraaks staatsmedium dinsdag. De zeestraat is sinds het uitbreken van de Iranoorlog grotendeels gesloten.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO beperkt de mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheken. Voor nieuwe hypotheken geldt vanaf 1 juni dat de aflossingsvrije hypotheek maximaal 30 procent van de woningwaarde mag bedragen. Bij huizen met een waarde tot 1 miljoen euro geldt bovendien een maximaal aflossingsvrij bedrag van 150.000 euro.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een kleine min geopend, na de plus op maandag. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die lieten weer een stijging zien, na de daling een dag eerder. Iran heeft opnieuw aanvallen uitgevoerd op energiefaciliteiten in de regio. Bij het grote Shah-gasveld in de Verenigde Arabische Emiraten is brand ontstaan. De brand is onder controle en er zijn geen gewonden door de aanval.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren voeren met een landelijke staking op 14 april opnieuw actie tegen de zogeheten nullijn. Ze leggen dan door heel het land het werk neer, melden de vakbonden. Tijdens de stakingsdag worden bijeenkomsten georganiseerd in Groningen, Utrecht, Apeldoorn, Rotterdam, Eindhoven, Amsterdam en Maastricht.
49 minuten geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Samsung stopt na ongeveer drie maanden alweer met de verkoop van zijn Galaxy Z TriFold-smartphone. Met de aankondiging van die dubbelvouwbare telefoon trok het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern eind vorig jaar nog bekijks.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemiddelde prijs voor een hectare landbouwgrond is opgelopen tot bijna een ton. Dat heeft de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) becijferd. "Ondanks onzekerheden in beleid en regelgeving zien we dat agrariërs juist nu grond willen veiligstellen voor de toekomst van hun bedrijf", zegt Jos Ebbers, voorzitter van de agrarische tak van de makelaarsorganisatie.
1 uur geleden