Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin zet recordopmars door, nu ook 100.000 euro waard

Bitcoin zet recordopmars door, nu ook 100.000 euro waard

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De bitcoin zet zijn recordopmars van dit jaar door en is maandag voor het eerst gestegen tot boven de 106.000 dollar, wat omgerekend ruim 100.000 euro is. Daarmee heeft de bitcoin ook voor het eerst die grens in euro's overschreden. Eerder deze maand werd de bitcoin al voor het eerst meer dan 100.000 dollar waard.

De bekendste cryptomunt ter wereld blijft profiteren van de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Trump is een uitgesproken voorstander van digitale munten en heeft gezegd dat de Verenigde Staten een soort strategische voorraad aan crypto's moeten aanleggen.

De bitcoin tikte in Singapore een niveau aan van ongeveer 106.500 dollar, waarna de koers weer wat terugzakte. Sinds begin dit jaar is de waarde van de bitcoin bijna verdubbeld. Trump zei vorige week tegen zakenzender CNBC plannen te hebben voor een strategische reserve aan cryptomunten, vergelijkbaar met de strategische olievoorraden van de VS. Hij had eerder al verklaard dat de VS de "cryptohoofdstad" van de wereld moeten worden.

Versoepelen

Het sentiment rond digitale valuta wordt ook gesteund door de opname van de grote crypto-investeerder MicroStrategy in de technologiegraadmeter Nasdaq 100. Dat softwarebedrijf zal vanaf volgende week maandag een notering hebben in die index. De beurskoers van MicroStrategy is dit jaar meer dan verzesvoudigd.

Trump wil ook het toezicht rond digitale munten versoepelen. Zo heeft hij Paul Atkins voorgedragen als het nieuwe hoofd van de Securities and Exchange Commission (SEC), die toezicht houdt op de Amerikaanse financiële markten. Atkins moet dan huidig voorzitter Gary Gensler, die eerder al zijn vertrek aankondigde bij de SEC, opvolgen. Gensler stond juist kritisch tegenover de cryptobranche en voerde rechtszaken tegen enkele grote handelsplatforms voor cryptomunten.

Meer uit Financieel

Beleggers Damrak wachten op cijfers Nvidia, AEX bijna onveranderd

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse effectenbeurs namen woensdag bij de start van de handel een afwachtende houding aan, na de forse verliezen van de afgelopen dagen. De beurshandel staat al weken onder druk door een groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Aandelenhandelaren kijken dan ook vol spanning uit naar de resultaten van Nvidia, die woensdag na het slot van Wall Street op het programma staan. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming op de beurzen richting het einde van het jaar.

45 minuten geleden
TikTok verwijderde dit jaar 6,5 miljoen video's om haat en geweld

AMSTERDAM (ANP) - TikTok heeft in de eerste helft van dit jaar ruim 6,5 miljoen video's van het platform verwijderd vanwege gewelddadige en haatdragende inhoud. TikTok meldt dat dit soort video's in strijd is met de regels tegen haat en gewelddadig extremisme.

1 uur geleden
DNB: waarde beleggingen huishoudens voor eerst boven 200 miljard

AMSTERDAM (ANP) - De totale waarde van de beleggingen van Nederlandse huishoudens is in het derde kwartaal voor het eerst gestegen tot boven de 200 miljard euro, dankzij de hogere beurskoersen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). ASML nam daarbij de koppositie over van Shell als het aandeel waarin huishoudens het meest beleggen door de gestegen beurswaarde van de chipmachinemaker.

1 uur geleden
CPB: hogere defensie-uitgaven zorgen nauwelijks voor extra groei

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie profiteert waarschijnlijk nauwelijks en mogelijk zelfs helemaal niet van hogere defensie-uitgaven. Dat heeft het Centraal Planbureau (CPB) uitgerekend. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet komt dat vooral doordat de arbeidsmarkt krap is en een groot deel van het nieuwe defensiematerieel naar verwachting wordt geïmporteerd.

2 uur geleden
NS koopt voor ruim 400 miljoen euro nieuwe sprinters

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kopen voor ruim 400 miljoen euro 36 nieuwe sprinters. De "hypermoderne" treinen, met de naam Flirt Flex, krijgen in tegenstelling tot de huidige sprinters weer het klassieke geel-blauwe NS-uiterlijk, maakte het spoorbedrijf bekend. De eerste treinen komen naar verwachting in 2030 op het Nederlandse spoor.

3 uur geleden
Nog altijd meer zelfstandigen met belastingschuld dan voor corona

DEN HAAG (ANP) - De groep zelfstandigen met een belastingschuld was vorig jaar veel groter dan voor de coronacrisis, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook het openstaande bedrag is veel hoger dan in 2019, het laatste jaar voordat de virusuitbraak grote impact kreeg op de economie.

3 uur geleden
Youforce: minimumloner houdt straks netto alsnog iets meer over

AMERSFOORT (ANP) - Nederlanders die het minimumloon verdienen, houden volgend jaar netto toch wat meer over. Volgens nieuwe berekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, gaat het per maand om een bedrag tussen 10 en 20 euro, afhankelijk van hoeveel uur iemand precies werkt.

4 uur geleden