Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin zet opmars voort en slecht barrière 22.000 dollar

Bitcoin zet opmars voort en slecht barrière 22.000 dollar

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De digitale munteenheid bitcoin heeft zijn sterke opmars doorgezet en is voor het eerst meer dan 22.000 dollar waard. Woensdag brak de cryptomunt voor het eerst door de grens van 20.000 dollar en daarna bleef die doorstijgen naar nieuwe recordniveaus.

Eind november brak de bitcoin met 19.700 dollar al door de vorige hoogste stand die in december 2017 werd neergezet. Inmiddels is 's werelds bekendste cryptomunt 22.139 dollar waard na even boven de 22.400 dollar te hebben gestaan. Daarmee is de bitcoin dit jaar al meer dan 200 procent duurder geworden.

De bitcoin en andere digitale valuta winnen aan populariteit doordat grote bedrijven als PayPal er meer interesse in tonen. Dat voedt de hoop dat de cryptovaluta voor het grote publiek interessanter worden. De bitcoin werd begin 2009 gelanceerd en was toen slechts een paar cent waard.

Er is nog altijd de nodige scepsis in de financiële wereld over de digitale munt gezien de geschiedenis waar de bitcoin binnen enkele maanden van de piek van bijna 20.000 dollar eind 2017 naar rond de 4000 dollar zakte. Door de bredere aandacht voor de munt zijn er nu tekenen dat ook vermogensbeheerders aandacht krijgen voor cryptovaluta. Daarmee wordt de kans groter dat de munt deze keer verder stijgt. Sommige kenners denken dat één bitcoin op den duur honderdduizenden dollars waard zou kunnen worden.

Meer uit Financieel

Viaplay sluit 2025 af met minder abonnees

STOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft het jaar 2025 afgesloten met minder abonnees. De Zweedse streamingdienst, die in Nederland de Formule 1 uitzendt, telde in de maanden oktober, november en december 2025 ongeveer 4,36 miljoen abonnees. Dat zijn er ruim 8 procent minder dan de bijna 4,8 miljoen in het vierde kwartaal van 2024.

48 minuten geleden
Bill Gates zegt toespraak op AI-top af na ophef om Epstein-band

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Bill Gates heeft een voor donderdag geplande toespraak op een internationale top over kunstmatige intelligentie (AI) in India op het laatste moment afgezegd. Volgens de Gates Foundation wil de Microsoft-oprichter niet dat de focus van het evenement te veel wordt afgeleid. Gates is in opspraak door zijn vroegere band met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

51 minuten geleden
KLM zet extra mensen in om claims uit sneeuwweek af te handelen

AMSTERDAM (ANP) - KLM zet tijdelijk extra personeel in om het toegenomen aantal claims te verwerken. De luchtvaartmaatschappij heeft na de sneeuwweek op Schiphol in januari meer klantvragen en claims binnengekregen en is nog niet klaar met het afhandelen daarvan.

57 minuten geleden
Terugroepactie babyvoeding drukt op verwachte groei Nestlé

VEVEY (ANP) - De grootschalige terugroepactie van babyvoeding door Nestlé heeft een negatieve invloed op de verwachte omzetgroei van het voedingsconcern. Nestlé heeft in tientallen landen, waaronder Nederland, babyvoeding uit de schappen gehaald om de mogelijke aanwezigheid van de giftige stof cereulide. Die kan leiden tot braken en diarree. In het eerste kwartaal alleen loopt de impact voor het bedrijf naar schatting in de honderden miljoenen.

2 uur geleden
Minste ziekmeldingen in januari in vijf jaar door late griepgolf

SON (ANP) - Het aantal ziekmeldingen in januari is in vijf jaar niet zo laag geweest. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare, die gezamenlijk verzuimregelingen voor zo'n miljoen Nederlandse werknemers voorzien. Dat komt voornamelijk omdat de griepepidemie dit jaar relatief laat is begonnen.

2 uur geleden
Sparkx opent groot indoorsportpretpark in Nieuwegein

NIEUWEGEIN (ANP/BELGA) - Het Belgische indoorsportpretparkbedrijf Sparkx breidt uit naar Nederland. De onderneming heeft een huurovereenkomst gesloten om in De Beursfabriek in Nieuwegein een nieuwe locatie te openen. Met een oppervlak van ruim 7500 vierkante meter wordt het direct het grootste sportpretpark van Europa, heeft het bedrijf aangekondigd.

2 uur geleden
KLM-topvrouw vindt bevriezing havengelden Schiphol niet voldoende

AMSTERDAM (ANP) - KLM-topvrouw Marjan Rintel is niet te spreken over de bevriezing van de havengelden door Schiphol. Rintel had het logischer gevonden als de luchthaven de tarieven de komende jaren had verlaagd. Volgens Rintel is de luchthaven relatief duur en dat heeft gevolgen voor de luchtvaartmaatschappij.

2 uur geleden